środa, 24 sierpień 2022 12:57

Czy wszystkie smartfony Huawei zostały odcięte od usług Google?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
gsmok gsmok unplash

Huawei latami zyskał popularność na polskim rynku, dorównując wynikom sprzedaży liderom w branży. Jednak w 2019 roku chiński koncern wystawił lojalność swoich klientów na ogromną próbę.

Huawei dostało zakaz na wykorzystywanie w swoich urządzeniach amerykańskich technologii. Z poniższego tekstu dowiesz się, z czego wynikał ten zakaz oraz czy wszystkie smartfony Huawei zostały odcięte od usług Google.

Google vs. Huawei

Donald Trump podczas swojej prezydentury rywalizował z Chinami o pozycję supermocarstwa, wykorzystując do tego liczne wojny handlowe. W wyniku tych działań Huawei zostało w 2019 roku wpisane na Entity List, czyli listę firm, które nie mogą współpracować z przedsiębiorstwami amerykańskimi. Chińskiemu producentowi zarzucano, że wykorzystuje swoje urządzenia do działalności szpiegowskiej. Taka decyzja Trumpa oznaczała, że Huawei nie może już projektować swoich smartfonów w oparciu o usługi Google. 

Smartfony Huawei z Google

Chiński producent starał się załagodzić panikę użytkowników urządzeń Huawei, zapewniając ich, że wypuszczone dotychczas na rynek modele nie zostaną pozbawione dostępu do map, wyszukiwarki i maila i sklepu GooglePlay. Oznacza to, że właściciele smartfonów P Smart Pro, Nova 5T, Mate 20, P20 i P30 mogą spać spokojnie. Jeśli zatem posiadasz popularny model P30 Lite i cenisz sobie jego funkcjonalność wiedz, że jest to jeden z ostatnich modeli, które obsługują usługi Google. Dlatego jeśli przydarzy Ci się awaria, rozważ wymianę wadliwego podzespołu na nowy, korzystają z oferty tego sklepu: https://gsmok.pl/. Każda bateria montowana we współczesnych urządzeniach posiada pewną pulę cykli ładowania. Jeśli zatem Twój smartfon szybko się rozładowuje i przegrzewa podczas ładowania, wymień w nim baterię. Oczywiście najczęstszą awarią jest pęknięta szybka i dotyk, który nie reaguje na dotyk, wówczas rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza w Samsung P30 Lite (https://gsmok.pl/wyswietlacze-huawei-p30-lite-m2559-c106). Wszystkie niezbędne akcesoria gsm i wysokiej jakości części wymienne znajdziesz u zaufanego dostawcy, jakim jest GSMOK. 

Jak Huawei radzi sobie bez usług Google?

Huawei mimo nałożonych ograniczeń i spadku sprzedaży nadal utrzymuje się na rynku. Udowadniając tym samym, że można istnieć bez Google i jego usługi zastąpić swoimi, czyli Huawei Mobile Services. Użytkownicy, zamiast pobierać aplikacje ze sklepu GooglePlay, pobierają je z AppGallery, a zamiast dysku Google mają do dyspozycji dysk Huawei. Jest jeszcze kwestia przeglądarki, ale i tutaj użytkownicy mogą zainstalować sobie Operę lub wyszukiwarkę Qwant, a mapy Google wymienić na Pentel. Przed Huawei jeszcze ogrom pracy, szczególnie w kwestii wzbogacenia zasobów dostępnych aplikacji i ich funkcjonalności, ale być może chiński koncern wybuduje nową, cyfrową rzeczywistość, która będzie w stanie świetnie funkcjonować bez usług Google. 

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54