wtorek, 30 kwiecień 2024 09:58

Nielegalna jazda pod wpływem narkotyków po ulicach Warszawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
policja - Warszawa policja - Warszawa fot: pixabay

W alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, doszło do zatrzymania kierowcy prywatnej karetki, który mimo licznych zakazów sądowych prowadził pojazd. Po zatrzymaniu przez policję, okazało się , że mężczyzna, był pod wpływem narkotyków. Zdarzenie to rzuca światło na poważne problemy związane z bezpieczeństwem na drogach i odpowiedzialnością zawodową osób prowadzących pojazdy służbowe.

Zatrzymanie przez policję

Policja z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego z Bemowa, zwróciła uwagę na dziwne zachowanie kierowcy jadącego fordem. Kontrola drogowa szybko ujawniła, że mężczyzna – jak ustalił reporter Artur Węgrzynowicz, nie tylko złamał prawo kierując pod wpływem środków odurzających, ale również, posiadał przy sobie substancje psychotropowe. Dodatkowo, jak się okazało, był poszukiwany za przestępstwa związane z podrobieniem dokumentów.

Prawne konsekwencje naruszeń

Podczas interwencji, policja potwierdziła, że kierowca miał aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Nadkomisarz Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, szczegółowo omówiła przypadki naruszeń i potwierdziła, że mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu, kara do pięciu lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, posiadanie narkotyków oraz złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem narkotyków jest jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków drogowych. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy dotyczy to kierowcy pojazdu służbowego, jakim jest karetka, co może zagrażać nie tylko jego życiu, ale także życiu pacjentów i innych uczestników ruchu.

Źródło: TVN24