Jama ustna ma stały i bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, przez co dostają się do niej patogeny, a dzieje się to podczas jedzenia, picia, mówienia czy choćby oddychania przez usta. Przedostające się do jamy ustnej chorobotwórcze drobnoustroje są częstą przyczyną rozwoju infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych przebiegających z ostrym stanem zapalnym1. Drogę do organizmu zarazkom ułatwiają rany i urazy w obrębie śluzówki, do których wystąpienia mogą doprowadzić podrażnienia, noszenie protezy lub aparatu ortodontycznego czy zabiegi stomatologiczne. Jakie są sposoby leczenia ran w jamie ustnej? Sprawdź!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to kwestia, której nie można lekceważyć. Właściciele firm i menedżerowie powinni zawsze dążyć do stworzenia bezpiecznego środowiska dla swoich pracowników. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak ważne jest, aby każdy pracownik był przygotowany na sytuacje awaryjne? Czy wiesz, że umiejętność wykonania masażu serca może uratować życie kolegi z pracy? Przygotowanie na takie sytuacje jest istotne nie tylko dla pracowników sektora medycznego, ale również dla tych pracujących w biurach. Dlatego szkolenie BHP dla pracowników biura Warszawa jest tak ważne.

Strona 1 z 48
 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47