poniedziałek, 29 kwiecień 2024 11:31

Złodziej sprzętu elektronicznego na warszawskiej Woli zatrzymany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
kradzież w sklepie kradzież w sklepie fot: pixabay

Policjanci z warszawskiej Woli, zakończyli skutecznie dochodzenie w sprawie kradzieży, która miała miejsce w sklepie ze sprzętem elektronicznym. Zatrzymano 28 – letniego mężczyznę, który został oskarżony o kradzież towaru, o łącznej wartości przekraczającej 19 tysięcy złotych.

Proceder kradzieży

Według informacji przekazanych przez Martę Sulowską, rzeczniczkę wolskiej policji, proceder kradzieży towaru z magazynu sklepu, trwał przez prawie dwa miesiące. Początkowo podejrzewano, że związek z tym procederem, może mieć jeden z byłych pracowników sklepu, który w momencie zgłoszenia kradzieży, nie był już zatrudniony. Dochodzenie wykazało, że podejrzenia te były trafne - sprawca działał systematycznie, przygotowując sprzęt, którym zamierzał się zaopatrzyć.

Metody działania

Mężczyzna wykorzystywał swoją znajomość procedur w sklepie, do przeprowadzenia kradzieży. Jak podaje policjantka, jego metody były różnorodne - czasami wyjmował sprzęt z pudełek i ukrywał go na miejscu, innym razem wymieniał go na inne produkty, unikając tym samym podejrzeń. Jego działania były starannie przemyślane, aby nie wzbudzać podejrzeń wśród innych pracowników czy klientów sklepu.

Zatrzymanie sprawcy

Dzięki starannemu dochodzeniu policji, 28 - letni mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu odnaleziono skradziony sprzęt elektroniczny, który był używany przez podejrzanego. Zabezpieczony materiał dowodowy, pozwolił postawić mu zarzut kradzieży, za który może mu grozić kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa kradzieży sprzętu elektronicznego na warszawskiej Woli, to kolejny przykład skuteczności działań policji w zwalczaniu przestępczości. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu dochodzeniu, udało się zatrzymać sprawcę oraz odzyskać skradzione mienie.

Źródło: TVN24