środa, 17 sierpień 2022 17:43

Materac 130x200 cm średnio twardy, a może twardy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 130x200 cm do łóżka Materac 130x200 cm do łóżka pixabay

Materace 130x200 cm średnio twarde uważane są na uniwersalne. Taka twardość jest bardzo często wybierana przez kupujących nowy materac.

W tym artykule podpowiemy co oznacza ta twardość i jakie materace posiadają taką budowę. Opiszemy z jakich materiałów wykonany jest materac średnio twardy i kto będzie zadowolony z takiego wyboru materaca.

Odpowiednia konstrukcja materacy 130x200 cm

Niezależnie jaką twardość materaca wybierzemy pierwszym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę jest sama konstrukcja materaca. Dla osób lżejszych i dzieci można wybrać materac piankowy, ważne aby ta baza, pianka była wykonana z mocnego materiału jakim jest np. pianka HR. Dla osób dorosłych lepiej stosować konstrukcje sprężynowe, które zapewniają mocne podparcie i strefy komfortu. Polecamy konstrukcje kieszeniowe, gdzie mamy dużą ilość sprężyn a każda z nich opakowana jest w osobnej kieszeni materiału, praca materaca jest cicha. Dla osób szukających luksusowego materaca możemy polecić materac lateksowy, To niezwykły komfort i trwałość, materac zapewnia idealną sprężystość i dobrą wentylację materaca. Poszukując materacy 130x200 cm zajrzyj na https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-130x200-cm-do-lozka-do-spania

Skala twardości

Materac średnio twardy jak już wspomniano bardzo często jest kupowany ze względu na swoją uniwersalność, warto poznać jednak jak producent przedstawia jego parametry i dla kogo go rekomenduje. Większość producentów materac średnio twardy oznacza jako H2 a przedział wagowy zazwyczaj podawany jest między 60-100kg na jedną osobę. Jeśli więc ważymy mniej można wybrać materac z jedną stroną miękką. Gdy waga nasza jest wyższa i przekracza 100kg należy wybrać materac twardy lub bardzo twardy. Oprócz wskazań producenta warto kierować się również własnymi upodobaniami i preferencjami.

Materiały tworzące powierzchnię średnio twardą

Według naszej opinii najlepszym materiałem jaki używany jest w budowie powierzchni średnio twardej jest lateks. To materiał trwały, przewiewny o wysokiej gęstości. Zapewnia odpowiednie podparcie i sprężystość. Średnio twardy materac może być wykończony pianką visco memory, ten materiał mięknie pod wpływem ciepła ciała, jest plastyczny i układa się do naszych kształtów ciała. Polecić  również można pianki profilowane czyli z delikatnymi wypustkami, potęgują komfort i mają właściwości mikro masażu.

Zakup materaca średnio twardego

W czasach gdzie zakupy internetowe przewyższają te stacjonarne producenci materacy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sklep internetowy Godre.pl oferuje sprzedaż materacy prosto od producenta. Materace są produkowane w Polsce z wysokiej jakości surowców. Firma oferuje fachowe doradztwo i gwarantuje dostawę materaca na płasko.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54