wtorek, 30 sierpień 2022 10:28

Kiedy należy odwiedzić psychiatrę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
psychiatra Kraków psychiatra Kraków fot. materiały prasowe

Problemy psychiczne dotykają wielu osób i przybierają różne formy. W tym poradniku przeczytasz, kiedy warto odwiedzić specjalistę i jakie objawy mogą świadczyć o zaburzeniach. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a komfort życia będzie na wyciągnięcie ręki.

 

Które problemy psychiczne są najpoważniejsze?

Wśród najpoważniejszych zaburzeń psychicznych wymienia się depresję, która stanowi zespół różnych objawów i zawsze wymaga wsparcia specjalisty. Natomiast ignorowanie symptomów może przynieść bardzo poważne konsekwencje np. w postaci myśli samobójczych. Poważne zaburzenia psychiczne to również ataki paniki czy zespół lęku uogólnionego. W dodatku psychiatrzy często rozwiązują problemy z zakresu choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń osobowości czy uzależnień. Należy wspomnieć, że dziś medycyna jest bardzo skuteczna.  

Pamiętaj jednak, aby odwiedzić sprawdzone miejsce, które cieszy się dużą popularnością. Doskonałą propozycją dla wymagających będzie wizyta u specjalisty psychiatry z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wystarczy wybrać rodzaj usługi na stronie www oraz miasto – np. psychiatra Kraków i odwiedzić specjalistę, który pomoże rozwiązać problem.

Które objawy powinny niepokoić?

Zaburzenia psychiczne obejmują różnego rodzaju objawy. Jednocześnie warto zaznaczyć, że chwilowy smutek czy drażliwość nie oznacza jeszcze konieczności wizyty u specjalisty. Jeśli jednak symptomy (np. zaburzenia nastroju) utrzymują się powyżej dwóch tygodni, warto udać się po profesjonalną diagnozę i odbyć skuteczną terapię pod okiem specjalisty. 

O zaburzeniach mogą świadczyć płaczliwość, agresja czy różnego rodzaju lęki. Warto dodać, że problemom psychicznym często towarzyszą zaburzenia somatyczne, których nie mogą zdiagnozować inni lekarze. Niekiedy osoby z lękami udają się do kardiologa, błędnie interpretując objawy związane z kołataniem serca. Tymczasem okazuje się, że układ sercowo-naczyniowy pracuje sprawnie, lecz przyspieszony puls stanowi przyczynę związaną z zaburzeniami psychicznymi.

Niepokojące objawy dotyczą również trudności w utrzymaniu koncentracji, co przekłada się na złe wyniki w pracy i w szkole. Ponadto warto zwrócić uwagę na wycofywanie się z relacji społecznych, zaburzenia odżywiania (objawy bulimii i anoreksji), a także różnego rodzaju uzależnienia. 

To tylko niektóre symptomy, jakich nie wolno ignorować. Ich występowanie oraz intensywność zależy od wielu czynników. Warto nadmienić, że z takimi kłopotami zmagają się nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Zadaniem rodziców jest więc szczera rozmowa o problemach oraz obserwacja pociech.

Jak może pomóc specjalista?

Specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic podkreślają, że szybka reakcja na objawy może znacznie ułatwić i przyspieszyć leczenie. Psychiatra na skutek wywiadu postawi diagnozę i zaproponuje skuteczne metody terapii. Dzięki temu uda się powrócić do dawnych relacji społecznych i ponownie przeżywać wiele miłych chwil z dala od trosk.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54