poniedziałek, 29 sierpień 2022 14:06

Mierzymy ciśnienie – każdy z nas, w każdym wieku, w każdym tygodniu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ciśnieniomierz PIC CARDIOAfib ciśnieniomierz PIC CARDIOAfib

Czy wiesz, że nieleczone nadciśnienie tętnicze prowadzi do chorób układu krążenia, zawału i udaru? To także najczęstsza przyczyna zgonów na świecie...

Rocznie z   powodu tej choroby umiera przedwcześnie 10 milionów ludzi, a połowa z nich nawet nie wie, że cierpi na zbyt wysokie ciśnienie. Dlatego każdy, dokładnie każdy, powinien regularnie je mierzyć. To pozwoli zapobiegać wielu zdrowotnym problemom. Ważne, żeby używać do pomiaru odpowiedniego ciśnieniomierza.

Zgodnie ze standardami zaleca się kontrolowanie ciśnienia jeden lub dwa razy w tygodniu. Pomiar należy odnotować w specjalnym dzienniczku – bo taki notes to świetne źródło informacji dla personelu medycznego! Co istotne, na około tydzień przed wizytą u lekarza należy zwiększyć częstotliwość pomiarów, tak aby wykonywać je codziennie: dwukrotnie rano i dwukrotnie wieczorem przed przyjęciem leków.

Jak mierzyć prawidłowo ciśnienie?

Gdy chcemy dostać miarodajny wynik pomiaru, powinniśmy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Dzięki nim lekarz będzie pewny, że dostarczone dane są wiarygodne. Oto one:

 1. Pomiar następuje przynajmniej godzinę po posiłku

Warto zachować co najmniej godzinę odstępu pomiędzy posiłkiem – nawet kawą czy herbatą –
a mierzeniem ciśnienia. Po treningu sportowym czy po prostu aktywności fizycznej nawet kilka godzin. A 30 minut po wypaleniu papierosa. Niezachowanie takich pauz zwykle zafałszowuje wynik pomiaru.

 1. Przed mierzeniem: 5 minut odpoczynku

Ciśnienie należy mierzyć w cichym pomieszczeniu, przy neutralnej temperaturze, w wygodnej pozycji. Plecy powinny być wsparte o oparcie krzesła, a nogi koniecznie nieskrzyżowane. W trakcie pomiaru nie powinno się również prowadzić rozmowy.

 1. Prawidłowe założenie mankietu to podstawa

Mankiet ciśnieniomierza należy umieścić 2 cm od zgięcia ręki, zaś rurka powinna być umieszczona na tętnicy, na wysokości serca. Ręka musi być stabilnie podparta. Położenie ramienia poniżej poziomu serca może zawyżać wartości ciśnienia, a uniesienie – zaniżać. W obu przypadkach wahania sięgają nawet 10 mm Hg.

 1. Systematyczne pomiary ciśnienia kluczem do sukcesu

Ciśnienie powinno się mierzyć na tym samym ramieniu i o tej samej porze dnia. Wartości pomiaru będą inne o różnych porach dnia. Najlepiej mierzyć ciśnienie na ręce niedominującej, czyli osoby praworęczne – na lewej, a leworęczne – na prawej. 

 1. Wygodne ubranie – to nie tylko komfort, to konieczność

Obcisłe ubranie, uciskające ramię może wpływać na wynik pomiaru ciśnienia. Mankiet należy najlepiej założyć bezpośrednio na nieokrytą rękę.

 1. Ważna średnia z 3 pomiarów

Rekomenduje się wykonać kolejno 3 pomiary ciśnienia. Średnia z ich wartości jest najbardziej miarodajna i tę wartość powinno się brać pod uwagę. Dobry ciśnieniomierz sam poda tę wartość po trzykrotnym mierzeniu.

Klucz do sukcesu: dobry ciśnieniomierz

Regularne mierzenie ciśnienia jest szalenie ważne, jednak dla właściwych pomiarów fundamentalne znaczenie ma wybór odpowiedniego ciśnieniomierza. Jeśli stosowany sfigmomanometr (tak również nazywamy to urządzenie) jest niedokładny, to nawet szczegółowe przestrzeganie właściwej techniki pomiaru nie będzie miało, niestety, znaczenia dla uzyskania właściwego wyniku.

Jaki ciśnieniomierz zatem warto wybrać?

Dla użytkowników pragnących pełnej kontroli nad procesem pomiaru i pewności precyzyjnego pomiaru rekomenduje się ciśnieniomierz PIC CARDIOAfib, którego wyróżnia technologia PIC Pulse Detector. Jego innowacyjność polega na wykrywaniu występowania zaburzeń pracy serca, w tym:

 • migotania przedsionków (AF, AFib),
 • przedwczesnych skurczów przedsionkowych
 • skurczów komorowych (PC).

Zaburzenia rytmu mogą być objawem chorób serca i wymagają konsultacji medycznej, ponieważ wczesna diagnoza może okazać się niezwykle ważna dla efektywności leczenia!

Detektor PIC PULSE wykrywa zaburzenia rytmu (ARR), które pojawiają się podczas regularnych kontroli ciśnienia tętniczego, jednak nie zastępuje diagnozy postawionej na podstawie badania EKG wykonanego przez lekarza – wykrywa jednak wcześniej pewne zaburzenia rytmu pracy serca.

Co ważne, technologia PIC PULSE Detector nie wymaga dodatkowych umiejętności i działań ze strony użytkownika ani nie wydłuża czasu pomiaru.

Co jeszcze warto wiedzieć o ciśnieniomierzu PIC CARDIOAfib?

Ten nowoczesny sprzęt dodatkowo:

 • posiada wskaźnik nieregularnego bicia serca
 • wskazuje średnią z ostatnich 3 pomiarów ciśnienia krwi
 • ma pamięć 60 pomiarów dla 2 użytkowników
 • odczytuje ciśnienie z dokładnością do ± 3 mmHg, a tętno ±5%
 • zapamiętuje datę i godzinę każdego pomiaru
 • przypomina o tym, by mierzyć ciśnienie w pozycji nieruchomej
 • ma profilowany i regulowany mankiet M-L (24-40 cm)
 • posiada czujnik prawidłowego założenia mankietu (wykrywa zbyt luźny mankiet).
 • Posiada wskaźnik skali WHO*
 • Posiada wskaźnik skali ESH**

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni ciśnieniomierz to sprzęt, jaki powinien znajdować się w każdym domu. Czy już podjęliście decyzję, który produkt warto naprawdę wybrać?

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54