piątek, 26 listopad 2021 16:27

Czym kierować się podczas wyboru odzieży ochronnej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odzież ochronna Odzież ochronna pixabay

Odzież ochronna to niepodważalnie podstawa jakiejkolwiek pracy, która naraża pracownika. Jest to element, którego nie może zabraknąć w tego typu zajęciach.

 

W przeciwnym wypadku, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie ucierpi pracownik – pierwsze co zostaje sprawdzone, to czy zasady BHP były przestrzegane. Jak więc wybrać dobrą, sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną odzież ochronną?

Materiał to pierwszy wyznacznik dobrej jakości

Jeśli w dotyku materiał nie wydaje się porządny i wytrzymały, to w większości przypadków taki właśnie jest. Trzeba więc uważać przy wyborze odzieży ochronnej, gdyż zły produkt może niedostatecznie ochronić nasze ciało.

Gramatura materiału oraz jego rodzaj to dwie podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Paradoksalnie 100% bawełny nie jest tutaj tym, czego chcielibyśmy szukać. Materiał musi być wytrzymały i chronić skórę przed obrażeniami, dlatego duża część poliestru lub innego syntetycznego materiału jest w tym wypadku wskazana. Gramatura natomiast powinna być dosyć wysoka i powinna wynosić co najmniej 180/m2. Im większa gramatura, tym bardziej zbity i trwały materiał, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Odzież ochronna musi przede wszystkim chronić pracownika i to właśnie z tego powodu jakość tego typu odzieży powinna być na najwyższym możliwym poziomie.

Kieszenie oraz podszewka, to bardzo ważne elementy odzieży ochronnej

Każdy, kto pracował w magazynie, na budowie lub innym tego typu zakładzie pracy wie, jak bardzo ważne są kieszenie. To właśnie w nich można trzymać wszystkie niezbędne do pracy rzeczy (które oczywiście się tam mieszczą), co bardzo ją ułatwia. Trzy duże kieszenie to niemal niezbędnik w tego typu pracy, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Podszewka jest odpowiedzialna za to, by zapewnić odpowiednią temperaturę oraz służy do dodatkowej ochrony, gdyż im więcej materiału, tym mniejsza możliwość ewentualnych obrażeń. Jakość przekłada się na bezpieczeństwo, dlatego wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20