piątek, 26 listopad 2021 16:27

Czym kierować się podczas wyboru odzieży ochronnej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odzież ochronna Odzież ochronna pixabay

Odzież ochronna to niepodważalnie podstawa jakiejkolwiek pracy, która naraża pracownika. Jest to element, którego nie może zabraknąć w tego typu zajęciach.

 

W przeciwnym wypadku, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie ucierpi pracownik – pierwsze co zostaje sprawdzone, to czy zasady BHP były przestrzegane. Jak więc wybrać dobrą, sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną odzież ochronną?

Materiał to pierwszy wyznacznik dobrej jakości

Jeśli w dotyku materiał nie wydaje się porządny i wytrzymały, to w większości przypadków taki właśnie jest. Trzeba więc uważać przy wyborze odzieży ochronnej, gdyż zły produkt może niedostatecznie ochronić nasze ciało.

Gramatura materiału oraz jego rodzaj to dwie podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Paradoksalnie 100% bawełny nie jest tutaj tym, czego chcielibyśmy szukać. Materiał musi być wytrzymały i chronić skórę przed obrażeniami, dlatego duża część poliestru lub innego syntetycznego materiału jest w tym wypadku wskazana. Gramatura natomiast powinna być dosyć wysoka i powinna wynosić co najmniej 180/m2. Im większa gramatura, tym bardziej zbity i trwały materiał, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Odzież ochronna musi przede wszystkim chronić pracownika i to właśnie z tego powodu jakość tego typu odzieży powinna być na najwyższym możliwym poziomie.

Kieszenie oraz podszewka, to bardzo ważne elementy odzieży ochronnej

Każdy, kto pracował w magazynie, na budowie lub innym tego typu zakładzie pracy wie, jak bardzo ważne są kieszenie. To właśnie w nich można trzymać wszystkie niezbędne do pracy rzeczy (które oczywiście się tam mieszczą), co bardzo ją ułatwia. Trzy duże kieszenie to niemal niezbędnik w tego typu pracy, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Podszewka jest odpowiedzialna za to, by zapewnić odpowiednią temperaturę oraz służy do dodatkowej ochrony, gdyż im więcej materiału, tym mniejsza możliwość ewentualnych obrażeń. Jakość przekłada się na bezpieczeństwo, dlatego wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.

 • Dywan z długim włosiem - jak o niego dbać?
  Dywan z długim włosiem - jak o niego dbać?

  Dywan z długim włosiem w typie "shaggy" z pewnością jest jedną z najlepszych ozdób, jaką możemy dopasować do wnętrza. Jednak "kudłate" dywany są niezwykłym wyzwaniem, jeśli chodzi o dbanie o ich wygląd i nienaganną prezencję.

  Written on wtorek, 17 maj 2022 11:09
 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09