piątek, 26 listopad 2021 16:27

Czym kierować się podczas wyboru odzieży ochronnej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odzież ochronna Odzież ochronna pixabay

Odzież ochronna to niepodważalnie podstawa jakiejkolwiek pracy, która naraża pracownika. Jest to element, którego nie może zabraknąć w tego typu zajęciach.

 

W przeciwnym wypadku, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie ucierpi pracownik – pierwsze co zostaje sprawdzone, to czy zasady BHP były przestrzegane. Jak więc wybrać dobrą, sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną odzież ochronną?

Materiał to pierwszy wyznacznik dobrej jakości

Jeśli w dotyku materiał nie wydaje się porządny i wytrzymały, to w większości przypadków taki właśnie jest. Trzeba więc uważać przy wyborze odzieży ochronnej, gdyż zły produkt może niedostatecznie ochronić nasze ciało.

Gramatura materiału oraz jego rodzaj to dwie podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Paradoksalnie 100% bawełny nie jest tutaj tym, czego chcielibyśmy szukać. Materiał musi być wytrzymały i chronić skórę przed obrażeniami, dlatego duża część poliestru lub innego syntetycznego materiału jest w tym wypadku wskazana. Gramatura natomiast powinna być dosyć wysoka i powinna wynosić co najmniej 180/m2. Im większa gramatura, tym bardziej zbity i trwały materiał, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Odzież ochronna musi przede wszystkim chronić pracownika i to właśnie z tego powodu jakość tego typu odzieży powinna być na najwyższym możliwym poziomie.

Kieszenie oraz podszewka, to bardzo ważne elementy odzieży ochronnej

Każdy, kto pracował w magazynie, na budowie lub innym tego typu zakładzie pracy wie, jak bardzo ważne są kieszenie. To właśnie w nich można trzymać wszystkie niezbędne do pracy rzeczy (które oczywiście się tam mieszczą), co bardzo ją ułatwia. Trzy duże kieszenie to niemal niezbędnik w tego typu pracy, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Podszewka jest odpowiedzialna za to, by zapewnić odpowiednią temperaturę oraz służy do dodatkowej ochrony, gdyż im więcej materiału, tym mniejsza możliwość ewentualnych obrażeń. Jakość przekłada się na bezpieczeństwo, dlatego wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54