piątek, 26 listopad 2021 16:27

Czym kierować się podczas wyboru odzieży ochronnej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odzież ochronna Odzież ochronna pixabay

Odzież ochronna to niepodważalnie podstawa jakiejkolwiek pracy, która naraża pracownika. Jest to element, którego nie może zabraknąć w tego typu zajęciach.

 

W przeciwnym wypadku, gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie ucierpi pracownik – pierwsze co zostaje sprawdzone, to czy zasady BHP były przestrzegane. Jak więc wybrać dobrą, sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną odzież ochronną?

Materiał to pierwszy wyznacznik dobrej jakości

Jeśli w dotyku materiał nie wydaje się porządny i wytrzymały, to w większości przypadków taki właśnie jest. Trzeba więc uważać przy wyborze odzieży ochronnej, gdyż zły produkt może niedostatecznie ochronić nasze ciało.

Gramatura materiału oraz jego rodzaj to dwie podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Paradoksalnie 100% bawełny nie jest tutaj tym, czego chcielibyśmy szukać. Materiał musi być wytrzymały i chronić skórę przed obrażeniami, dlatego duża część poliestru lub innego syntetycznego materiału jest w tym wypadku wskazana. Gramatura natomiast powinna być dosyć wysoka i powinna wynosić co najmniej 180/m2. Im większa gramatura, tym bardziej zbity i trwały materiał, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Odzież ochronna musi przede wszystkim chronić pracownika i to właśnie z tego powodu jakość tego typu odzieży powinna być na najwyższym możliwym poziomie.

Kieszenie oraz podszewka, to bardzo ważne elementy odzieży ochronnej

Każdy, kto pracował w magazynie, na budowie lub innym tego typu zakładzie pracy wie, jak bardzo ważne są kieszenie. To właśnie w nich można trzymać wszystkie niezbędne do pracy rzeczy (które oczywiście się tam mieszczą), co bardzo ją ułatwia. Trzy duże kieszenie to niemal niezbędnik w tego typu pracy, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Podszewka jest odpowiedzialna za to, by zapewnić odpowiednią temperaturę oraz służy do dodatkowej ochrony, gdyż im więcej materiału, tym mniejsza możliwość ewentualnych obrażeń. Jakość przekłada się na bezpieczeństwo, dlatego wybierz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45