piątek, 24 marzec 2023 21:38

Materac piankowy, dla niższej wagi

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac piankowy materac piankowy pixabay

Dzieci, młodzież, osoby starsze, dla kogo są materace piankowe. Do jakiej wagi ciała materace piankowe są odpowiednie, czy są bezpieczne, zdrowe i wygodne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć, opisując budowę i poszczególne surowce tworzące materace piankowe.

Przyjęto  że materace piankowe, które nie posiadają punktów podparcia powinny być wykorzystywane w miejscach użytkowanych przez dzieci z niską wagą ciała max do 60kg lub przez osoby dorosłe w miejscach sezonowych np. kamper, domki holenderskie. Oczywiście to nie znaczy że osoby z wyższą wagą nie odczują komfortu, jednak taki materac narażony na większy nacisk na powierzchnie może ulec szybszemu wypracowaniu.

Zalety i wady materacy piankowych

Jak każdy produkt tak i surowce z których budowane są materace mają swoje właściwości, które umożliwiają przyporządkowanie danego modelu do potrzeb użytkownika. I tak materace piankowe występujące w ofercie mogą posiadać bazową warstwę wykonaną z pianki HR wysokoelastycznej, jak i pianki poliuretanowej T25. Różnica pomiędzy tym budulcem wynika z gęstości i technologii produkcji. Pianka HR wysokoelastyczna ma większą gęstość 35kg/m3, to wpływa na jej odporność na wypracowanie, dodatkowo sama struktura pianki HR nie zmienia się pod wpływa użytkowania. Pianka T25 poliuretanowa ma mniejszą gęstość 25kh/m3, porównując do HR. W trakcie procesu produkcji  pianki T25, zatapiane są pęcherzyki powietrza, które zwiększają sztywność surowca i jego żywotność, jednak pod wpływem nacisku pęcherzyki pękają, pianka staje się przyjemniejsza, zyskując  elastyczność. Podsumowując, nie można jednoznacznie wyróżnić żadnej z pianek (HR, T25) obydwie mają szereg zalet, a wybór zależy od tego co jest kluczowe dla danego klienta: komfort, żywotność czy cena materaca.

Stopień twardości a dostępne surowce

Powierzchnie materaca oznaczone są symbolem wskazującym stopień twardości. Materace piankowe występują w czterech twardościach od miękkich po bardzo twarde, ich  stopień wynika z surowców (warstw) jakie zostały nałożone na bazę (HR lub T25). Materace z powierzchnią miękką mają na jedną ze stron materaca nałożoną piankę visco memoy w podwójnej warstwie (4cm). Właściwości visco pozwalają uzyskać miękką powierzchnię z zachowaną plastycznością. Średnio twarda strona materacy powstaje w wyniku uzupełnienia powierzchni w pojedyncze warstwy dostępnych surowców: pianki profilowanej molet, visco memory, lateksu. Każdy z tych komponentów posiada inne właściwości tym samym generuje zróżnicowane odczucia. Materac z wykorzystaniem maty kokosowej lub zamiennie trawy morskiej uznawany jest za twardy, a użycie tych samych warstw tylko w połączeniu z końskim włósiem buduje stronę bardzo twardą. Wszystkie modele materacy piankowych z opisanymi surowcami są dostępne w sklepie Sennes.pl. Zatem w jednym miejscu można znaleźć materac niezależnie od rozmiaru, wysokości i użytych surowców. Dodatkowo pod adresom sklepu czekają konsultanci, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego materaca. Zapraszamy do kontaktu.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45