piątek, 24 marzec 2023 21:38

Materac piankowy, dla niższej wagi

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac piankowy materac piankowy pixabay

Dzieci, młodzież, osoby starsze, dla kogo są materace piankowe. Do jakiej wagi ciała materace piankowe są odpowiednie, czy są bezpieczne, zdrowe i wygodne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć, opisując budowę i poszczególne surowce tworzące materace piankowe.

Przyjęto  że materace piankowe, które nie posiadają punktów podparcia powinny być wykorzystywane w miejscach użytkowanych przez dzieci z niską wagą ciała max do 60kg lub przez osoby dorosłe w miejscach sezonowych np. kamper, domki holenderskie. Oczywiście to nie znaczy że osoby z wyższą wagą nie odczują komfortu, jednak taki materac narażony na większy nacisk na powierzchnie może ulec szybszemu wypracowaniu.

Zalety i wady materacy piankowych

Jak każdy produkt tak i surowce z których budowane są materace mają swoje właściwości, które umożliwiają przyporządkowanie danego modelu do potrzeb użytkownika. I tak materace piankowe występujące w ofercie mogą posiadać bazową warstwę wykonaną z pianki HR wysokoelastycznej, jak i pianki poliuretanowej T25. Różnica pomiędzy tym budulcem wynika z gęstości i technologii produkcji. Pianka HR wysokoelastyczna ma większą gęstość 35kg/m3, to wpływa na jej odporność na wypracowanie, dodatkowo sama struktura pianki HR nie zmienia się pod wpływa użytkowania. Pianka T25 poliuretanowa ma mniejszą gęstość 25kh/m3, porównując do HR. W trakcie procesu produkcji  pianki T25, zatapiane są pęcherzyki powietrza, które zwiększają sztywność surowca i jego żywotność, jednak pod wpływem nacisku pęcherzyki pękają, pianka staje się przyjemniejsza, zyskując  elastyczność. Podsumowując, nie można jednoznacznie wyróżnić żadnej z pianek (HR, T25) obydwie mają szereg zalet, a wybór zależy od tego co jest kluczowe dla danego klienta: komfort, żywotność czy cena materaca.

Stopień twardości a dostępne surowce

Powierzchnie materaca oznaczone są symbolem wskazującym stopień twardości. Materace piankowe występują w czterech twardościach od miękkich po bardzo twarde, ich  stopień wynika z surowców (warstw) jakie zostały nałożone na bazę (HR lub T25). Materace z powierzchnią miękką mają na jedną ze stron materaca nałożoną piankę visco memoy w podwójnej warstwie (4cm). Właściwości visco pozwalają uzyskać miękką powierzchnię z zachowaną plastycznością. Średnio twarda strona materacy powstaje w wyniku uzupełnienia powierzchni w pojedyncze warstwy dostępnych surowców: pianki profilowanej molet, visco memory, lateksu. Każdy z tych komponentów posiada inne właściwości tym samym generuje zróżnicowane odczucia. Materac z wykorzystaniem maty kokosowej lub zamiennie trawy morskiej uznawany jest za twardy, a użycie tych samych warstw tylko w połączeniu z końskim włósiem buduje stronę bardzo twardą. Wszystkie modele materacy piankowych z opisanymi surowcami są dostępne w sklepie Sennes.pl. Zatem w jednym miejscu można znaleźć materac niezależnie od rozmiaru, wysokości i użytych surowców. Dodatkowo pod adresom sklepu czekają konsultanci, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego materaca. Zapraszamy do kontaktu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54