poniedziałek, 27 marzec 2023 17:07

Materac oparty na konstrukcji multipocket

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac multipocket materac multipocket pixabay

Materace występują w wielu odsłonach w tym w różnych konstrukcjach. Materac może być oparty na rdzeniu piankowym, lateksowym bądź sprężynowym. Rdzeń oznacza to, co kryje się we wnętrzu materaca czyli to co stanowi jego bazę / konstrukcję. W wersji sprężynowej wyróżnia się materace bonelowe i materace kieszeniowe czyli tzw. pocket. Nazwa pocket pochodzi od formy tej konstrukcji. Pocket to taki rodzaj budowy sprężynowej, w której każda pojedyncza sprężyna opakowana jest we własny, osobny woreczek.

Dzięki budowie tego typu praca materaca jest cicha i punktowa. Sprężyny nie obcierają o siebie ponieważ w tej formie nie są ze sobą sztywno połączone. Woreczki flizelinowe, w których znajdują się sprężyny niwelują odgłosy pracy materaca.

Słowo multipocket oznacza dużo sprężyn

Materac Multipocket czyli dużo pocketu oznacza sprężynową konstrukcję materaca o zwiększonej ilości sprężyn. Niemal podwójna ilość sprężyn na metr kwadratowy w porównaniu z wersją klasyczną pocketową sprawia, że materac zyskuje na stabilności i sztywności. Taka konstrukcja jest idealna dla osób, które nie lubią materacy miękkich, zapadających się pod ciałem a wolą powierzchnie sztywniejsze, mniej plastyczne. Takie rozwiązanie jest też idealne dla par, które znacznie różnią się od siebie wagą ciała. Jeżeli sama konstrukcja materaca jest solidna i mało plastyczna wtedy powierzchnia nie musi już być tak sztywna. Pisząc o powierzchni myślę o tym, co znajduje się nad sprężynami czyli surowce mające bliższy kontakt z ciałem. Surowce te też pełnią określone funkcje, w tym nadają twardość bądź alternatywnie właśnie plastyczność.

Różnice w multipocketach

W zależności od źródła pochodzenia konstrukcja multipocket też może się od siebie różnić. Producenci materacy mogą mieć różnych dostawców,jak wiadomo w dzisiejszych czasach każdy rynek jest pełen możliwości. Istotne jest tutaj to, byśmy mieli świadomość ile sprężyn znajduje się w materacu w przeliczeniu na metr kwadratowy. Im większa liczba takich sprężyn tym stabilniejsza czyli mocniejsza będzie konstrukcja materaca a całość zyska na jakości i żywotności. Nie mniej ważnym parametrem jest jakość użytych sprężyn. Niezależnie od ich ilości ważne, by były solidne i sprawdzone pod kątem wytrzymałości. Sprężyny multipocket mają mniejszą średnicę od ich wersji klasycznej dzięki czemu można ich zmieścić właśnie niemal dwa razy więcej na tym samym metrażu. Mniejsze sprężyny działają sprawniej i płynniej, są jeszcze mniej wyczuwalne. W kwestii odpowiednio dobranego modelu na pewno pomogą Ci fachowcy z działu obsługi klienta www.sweetsen.pl. Jeżeli masz wątpliwości w kwestii rodzaju konstrukcji czy modelu materaca zawsze warto je rozwiązać przed zakupem, w ten sposób uniknąć można nietrafionego zakupu i straty czasu na zwrotu. Zachęcamy do korzystania z porady.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54