wtorek, 25 styczeń 2022 20:37

Lokalne piwo rzemieślnicze z polskich browarów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Beer Lab Beer Lab

Czy polskie piwa naprawdę są “polskie”? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest prosta. W dzisiejszych czasach polskie browary coraz częściej są wykupywane przez zagraniczne koncerny, na czym może tracić jakość produkcji i samo podejście do sztuki piwowarstwa.

 

Jednak wielbiciele lokalnych, polskich produktów wciąż znajdą coś dla siebie na piwowarskiej mapie Polski - mowa tutaj o piwach kraftowych z regionalnych browarów.

Czym jest piwo kraftowe?

W tym przypadku bardzo trudno o precyzyjną definicję, jednak w ogólnym rozumieniu piwo kraftowe jest tym samym, co piwo rzemieślnicze. 

Oprócz wysokiej jakości i limitowanej, regionalnej produkcji, piwa te wyróżnia informacja o piwowarze (często również właścicielu marki) - jest on znany z imienia i nazwiska. Marki piwa kraftowego najczęściej zaczynały od niewielkiej, hobbystycznej produkcji dla rodziny i znajomych, by później odwiedzać z produktem targi i festiwale piwne, wystawiać piwa do degustacji i finalnie - przerodzić się w pełnoprawne browary. 

Polskie piwo kraftowe - czyli lokalny produkt z najwyższej półki

Nasze rodzime piwo kraftowe to trunek warzony z pasją i szacunkiem do produktów. Powstaje lokalnie, z wysokiej jakości składników i w ograniczonych ilościach - spełnia więc wymagania produktu ekologicznego. Jego smak jest wynikiem fantazji, doświadczenia i gustu piwowara, który pracuje nad stworzeniem produktu idealnego - w końcu podpisuje się pod nim własnym nazwiskiem. 

Cała ta otoczka sprawia, że pomimo stosunkowo niewysokiej ceny, piwo kraftowe może aspirować do produktu premium. Sięgają po nie najczęściej pasjonaci, którzy lubują się w rozkładaniu na czynniki pierwsze każdego smaku i aromatu. Nie oznacza to jednak, że jest to trunek dla wybranych - może się nim cieszyć każdy dorosły wielbiciel dobrych piw. 

Alternatywa dla przemysłowej produkcji

Piwo kraftowe z naszych lokalnych browarów to produkt przemyślany, dopracowany w każdym szczególe i co więcej - w 100% polski. Niewątpliwie nowe i niespotykane na rynku tego typu piw jest piwo z browaru Beer Lab.  Na razie obecny raczej “na uboczu”, rynek polskich piw rzemieślniczych prężnie się rozwija i kto wie, może już wkrótce wyprze z półek puszki z popularnych telewizyjnych reklam.

Źródło:

https://rumlovefestiwal.com/pl/

https://blackbeard.com.pl/

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47