wtorek, 25 styczeń 2022 20:37

Lokalne piwo rzemieślnicze z polskich browarów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Beer Lab Beer Lab

Czy polskie piwa naprawdę są “polskie”? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest prosta. W dzisiejszych czasach polskie browary coraz częściej są wykupywane przez zagraniczne koncerny, na czym może tracić jakość produkcji i samo podejście do sztuki piwowarstwa.

 

Jednak wielbiciele lokalnych, polskich produktów wciąż znajdą coś dla siebie na piwowarskiej mapie Polski - mowa tutaj o piwach kraftowych z regionalnych browarów.

Czym jest piwo kraftowe?

W tym przypadku bardzo trudno o precyzyjną definicję, jednak w ogólnym rozumieniu piwo kraftowe jest tym samym, co piwo rzemieślnicze. 

Oprócz wysokiej jakości i limitowanej, regionalnej produkcji, piwa te wyróżnia informacja o piwowarze (często również właścicielu marki) - jest on znany z imienia i nazwiska. Marki piwa kraftowego najczęściej zaczynały od niewielkiej, hobbystycznej produkcji dla rodziny i znajomych, by później odwiedzać z produktem targi i festiwale piwne, wystawiać piwa do degustacji i finalnie - przerodzić się w pełnoprawne browary. 

Polskie piwo kraftowe - czyli lokalny produkt z najwyższej półki

Nasze rodzime piwo kraftowe to trunek warzony z pasją i szacunkiem do produktów. Powstaje lokalnie, z wysokiej jakości składników i w ograniczonych ilościach - spełnia więc wymagania produktu ekologicznego. Jego smak jest wynikiem fantazji, doświadczenia i gustu piwowara, który pracuje nad stworzeniem produktu idealnego - w końcu podpisuje się pod nim własnym nazwiskiem. 

Cała ta otoczka sprawia, że pomimo stosunkowo niewysokiej ceny, piwo kraftowe może aspirować do produktu premium. Sięgają po nie najczęściej pasjonaci, którzy lubują się w rozkładaniu na czynniki pierwsze każdego smaku i aromatu. Nie oznacza to jednak, że jest to trunek dla wybranych - może się nim cieszyć każdy dorosły wielbiciel dobrych piw. 

Alternatywa dla przemysłowej produkcji

Piwo kraftowe z naszych lokalnych browarów to produkt przemyślany, dopracowany w każdym szczególe i co więcej - w 100% polski. Niewątpliwie nowe i niespotykane na rynku tego typu piw jest piwo z browaru Beer Lab.  Na razie obecny raczej “na uboczu”, rynek polskich piw rzemieślniczych prężnie się rozwija i kto wie, może już wkrótce wyprze z półek puszki z popularnych telewizyjnych reklam.

Źródło:

https://rumlovefestiwal.com/pl/

https://blackbeard.com.pl/

  • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
    Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

    Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

    Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
  • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

    Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
  • Czerwona bransoletka
    Czerwona bransoletka

    Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

    Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
  • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
    Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

    Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

    Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
  • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
    Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

    Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

    Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54