wtorek, 25 styczeń 2022 20:37

Lokalne piwo rzemieślnicze z polskich browarów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Beer Lab Beer Lab

Czy polskie piwa naprawdę są “polskie”? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest prosta. W dzisiejszych czasach polskie browary coraz częściej są wykupywane przez zagraniczne koncerny, na czym może tracić jakość produkcji i samo podejście do sztuki piwowarstwa.

 

Jednak wielbiciele lokalnych, polskich produktów wciąż znajdą coś dla siebie na piwowarskiej mapie Polski - mowa tutaj o piwach kraftowych z regionalnych browarów.

Czym jest piwo kraftowe?

W tym przypadku bardzo trudno o precyzyjną definicję, jednak w ogólnym rozumieniu piwo kraftowe jest tym samym, co piwo rzemieślnicze. 

Oprócz wysokiej jakości i limitowanej, regionalnej produkcji, piwa te wyróżnia informacja o piwowarze (często również właścicielu marki) - jest on znany z imienia i nazwiska. Marki piwa kraftowego najczęściej zaczynały od niewielkiej, hobbystycznej produkcji dla rodziny i znajomych, by później odwiedzać z produktem targi i festiwale piwne, wystawiać piwa do degustacji i finalnie - przerodzić się w pełnoprawne browary. 

Polskie piwo kraftowe - czyli lokalny produkt z najwyższej półki

Nasze rodzime piwo kraftowe to trunek warzony z pasją i szacunkiem do produktów. Powstaje lokalnie, z wysokiej jakości składników i w ograniczonych ilościach - spełnia więc wymagania produktu ekologicznego. Jego smak jest wynikiem fantazji, doświadczenia i gustu piwowara, który pracuje nad stworzeniem produktu idealnego - w końcu podpisuje się pod nim własnym nazwiskiem. 

Cała ta otoczka sprawia, że pomimo stosunkowo niewysokiej ceny, piwo kraftowe może aspirować do produktu premium. Sięgają po nie najczęściej pasjonaci, którzy lubują się w rozkładaniu na czynniki pierwsze każdego smaku i aromatu. Nie oznacza to jednak, że jest to trunek dla wybranych - może się nim cieszyć każdy dorosły wielbiciel dobrych piw. 

Alternatywa dla przemysłowej produkcji

Piwo kraftowe z naszych lokalnych browarów to produkt przemyślany, dopracowany w każdym szczególe i co więcej - w 100% polski. Niewątpliwie nowe i niespotykane na rynku tego typu piw jest piwo z browaru Beer Lab.  Na razie obecny raczej “na uboczu”, rynek polskich piw rzemieślniczych prężnie się rozwija i kto wie, może już wkrótce wyprze z półek puszki z popularnych telewizyjnych reklam.

Źródło:

https://rumlovefestiwal.com/pl/

https://blackbeard.com.pl/

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48