poniedziałek, 24 styczeń 2022 09:13

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
buty sportowe dla dzieci buty sportowe dla dzieci pexels

Jeśli masz w domu dziecko, które - ujmując kwestię delikatnie - podchodzi niechętne do jazdy na rowerze, wzdryga się na myśl o łyżworolkach, a od długich spacerów zdecydowanie woli podróż autem - bardzo szybko mogą pojawić się u Twojej pociechy problemy zdrowotne. W jaki sposób zachęcić dziecko do ruchu?

 

Przykład z góry

Pamiętaj że dzieci najczęściej biorą przykład z osób dorosłych, z którymi przebywają - przynajmniej do pewnego wieku. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha rzeczywiście zaczęła uprawiać więcej sportu i nie wyszukiwała wymówek gdy próbujesz wyciągnąć ją na rower - zacznij od siebie. Nie musisz wdrażać od razu wspólnego uprawiania sportu, bo takie rozwiązanie nie musi być przekonywujące dla dziecka. Jednak jeśli Twoja pociecha zauważy, że wybierasz się na rowerowe przejażdżki, chodzisz na basen lub jeździsz na łyżworolkach - szybko może okazać się, że sama zechce dotrzymywać Ci towarzystwa!

Wygodny strój

Przykład, który Ty dasz dziecku to jedno, ale komfort podczas ćwiczeń to kwestia zupełnie odrębna. Pamiętaj że bez odpowiednio dobranego stroju sportowego - maluch po prostu będzie czuł się niekomfortowo. Zamiast zwykłego obuwia lepiej wybierzcie buty sportowe dla dzieci, dzięki którym przemieszczanie stanie się wygodniejsze. Zapomnij też o jeansach na czas jazdy rowerze czy rolkach: bawełniane legginsy czy szersze spodnie dresowe będą zdecydowanie wygodniejszą dla Twojego dziecka opcją. W komfortowym outficie - maluch podejdzie do aktywności fizycznej z podwójną werwą!

Interesujący design

Nie zapominaj o tym, że już kilkuletnie dzieci mają własne wyczucie stylu. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha założyła strój sportowy, który jej sprawisz - dopilnuj, by wygląd ubrania i obuwia odpowiadał gustowi Twojego dziecka. Dobrym pomysłem będzie wspólne wybranie się na zakupy, podczas których dopasujecie odpowiednie buty sportowe dla dzieci w ulubionym kolorze Twojej pociechy lub z lubianym wzorem. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi ubrania - poziom entuzjazmu w stosunku do treningu zdecydowanie wzrośnie!

Może we dwoje?

Jeśli ani przykład idący z góry, ani odpowiednio dobrany strój sportowy nie odpowiadają Twojemu dziecku - możesz też spróbować porozumieć się z rodzicami kolegi czy koleżanki Twojej pociechy. W towarzystwie rówieśnika jakakolwiek aktywność fizyczna - nawet najzwyklejsza zabawa w ganianego - stanie się niesamowitą przygodą. Tak naprawdę jeśli chcesz po prostu rozruszać swoje dziecko, a żadne z powyższych metod nie pozwoliły Ci zachęcić szkraba do wspólnego wysiłku z Tobą - możesz po prostu umożliwić maluchowi wspólne spędzanie czasu na dworze z jego rówieśnikiem.

Ciekawe aktywności

Weź pod uwagę nie tylko strój i Twoje własne nastawienie, ale również preferencje Twojego dziecka. Być może podchodziło ono niechętnie do aktywności fizycznej, bo proponowane czynności zupełnie nie trafiały w gust malucha? Porozmawiajcie o tym, co lubi robić: być może zamiast wizyt na basenie, które nie odpowiadają dziecku, wspólnie wybierzecie się na rower albo ściankę wspinaczkową?

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54