poniedziałek, 24 styczeń 2022 09:13

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
buty sportowe dla dzieci buty sportowe dla dzieci pexels

Jeśli masz w domu dziecko, które - ujmując kwestię delikatnie - podchodzi niechętne do jazdy na rowerze, wzdryga się na myśl o łyżworolkach, a od długich spacerów zdecydowanie woli podróż autem - bardzo szybko mogą pojawić się u Twojej pociechy problemy zdrowotne. W jaki sposób zachęcić dziecko do ruchu?

 

Przykład z góry

Pamiętaj że dzieci najczęściej biorą przykład z osób dorosłych, z którymi przebywają - przynajmniej do pewnego wieku. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha rzeczywiście zaczęła uprawiać więcej sportu i nie wyszukiwała wymówek gdy próbujesz wyciągnąć ją na rower - zacznij od siebie. Nie musisz wdrażać od razu wspólnego uprawiania sportu, bo takie rozwiązanie nie musi być przekonywujące dla dziecka. Jednak jeśli Twoja pociecha zauważy, że wybierasz się na rowerowe przejażdżki, chodzisz na basen lub jeździsz na łyżworolkach - szybko może okazać się, że sama zechce dotrzymywać Ci towarzystwa!

Wygodny strój

Przykład, który Ty dasz dziecku to jedno, ale komfort podczas ćwiczeń to kwestia zupełnie odrębna. Pamiętaj że bez odpowiednio dobranego stroju sportowego - maluch po prostu będzie czuł się niekomfortowo. Zamiast zwykłego obuwia lepiej wybierzcie buty sportowe dla dzieci, dzięki którym przemieszczanie stanie się wygodniejsze. Zapomnij też o jeansach na czas jazdy rowerze czy rolkach: bawełniane legginsy czy szersze spodnie dresowe będą zdecydowanie wygodniejszą dla Twojego dziecka opcją. W komfortowym outficie - maluch podejdzie do aktywności fizycznej z podwójną werwą!

Interesujący design

Nie zapominaj o tym, że już kilkuletnie dzieci mają własne wyczucie stylu. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha założyła strój sportowy, który jej sprawisz - dopilnuj, by wygląd ubrania i obuwia odpowiadał gustowi Twojego dziecka. Dobrym pomysłem będzie wspólne wybranie się na zakupy, podczas których dopasujecie odpowiednie buty sportowe dla dzieci w ulubionym kolorze Twojej pociechy lub z lubianym wzorem. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi ubrania - poziom entuzjazmu w stosunku do treningu zdecydowanie wzrośnie!

Może we dwoje?

Jeśli ani przykład idący z góry, ani odpowiednio dobrany strój sportowy nie odpowiadają Twojemu dziecku - możesz też spróbować porozumieć się z rodzicami kolegi czy koleżanki Twojej pociechy. W towarzystwie rówieśnika jakakolwiek aktywność fizyczna - nawet najzwyklejsza zabawa w ganianego - stanie się niesamowitą przygodą. Tak naprawdę jeśli chcesz po prostu rozruszać swoje dziecko, a żadne z powyższych metod nie pozwoliły Ci zachęcić szkraba do wspólnego wysiłku z Tobą - możesz po prostu umożliwić maluchowi wspólne spędzanie czasu na dworze z jego rówieśnikiem.

Ciekawe aktywności

Weź pod uwagę nie tylko strój i Twoje własne nastawienie, ale również preferencje Twojego dziecka. Być może podchodziło ono niechętnie do aktywności fizycznej, bo proponowane czynności zupełnie nie trafiały w gust malucha? Porozmawiajcie o tym, co lubi robić: być może zamiast wizyt na basenie, które nie odpowiadają dziecku, wspólnie wybierzecie się na rower albo ściankę wspinaczkową?

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48