poniedziałek, 24 styczeń 2022 09:13

Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
buty sportowe dla dzieci buty sportowe dla dzieci pexels

Jeśli masz w domu dziecko, które - ujmując kwestię delikatnie - podchodzi niechętne do jazdy na rowerze, wzdryga się na myśl o łyżworolkach, a od długich spacerów zdecydowanie woli podróż autem - bardzo szybko mogą pojawić się u Twojej pociechy problemy zdrowotne. W jaki sposób zachęcić dziecko do ruchu?

 

Przykład z góry

Pamiętaj że dzieci najczęściej biorą przykład z osób dorosłych, z którymi przebywają - przynajmniej do pewnego wieku. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha rzeczywiście zaczęła uprawiać więcej sportu i nie wyszukiwała wymówek gdy próbujesz wyciągnąć ją na rower - zacznij od siebie. Nie musisz wdrażać od razu wspólnego uprawiania sportu, bo takie rozwiązanie nie musi być przekonywujące dla dziecka. Jednak jeśli Twoja pociecha zauważy, że wybierasz się na rowerowe przejażdżki, chodzisz na basen lub jeździsz na łyżworolkach - szybko może okazać się, że sama zechce dotrzymywać Ci towarzystwa!

Wygodny strój

Przykład, który Ty dasz dziecku to jedno, ale komfort podczas ćwiczeń to kwestia zupełnie odrębna. Pamiętaj że bez odpowiednio dobranego stroju sportowego - maluch po prostu będzie czuł się niekomfortowo. Zamiast zwykłego obuwia lepiej wybierzcie buty sportowe dla dzieci, dzięki którym przemieszczanie stanie się wygodniejsze. Zapomnij też o jeansach na czas jazdy rowerze czy rolkach: bawełniane legginsy czy szersze spodnie dresowe będą zdecydowanie wygodniejszą dla Twojego dziecka opcją. W komfortowym outficie - maluch podejdzie do aktywności fizycznej z podwójną werwą!

Interesujący design

Nie zapominaj o tym, że już kilkuletnie dzieci mają własne wyczucie stylu. Dlatego też jeśli chcesz, by Twoja pociecha założyła strój sportowy, który jej sprawisz - dopilnuj, by wygląd ubrania i obuwia odpowiadał gustowi Twojego dziecka. Dobrym pomysłem będzie wspólne wybranie się na zakupy, podczas których dopasujecie odpowiednie buty sportowe dla dzieci w ulubionym kolorze Twojej pociechy lub z lubianym wzorem. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi ubrania - poziom entuzjazmu w stosunku do treningu zdecydowanie wzrośnie!

Może we dwoje?

Jeśli ani przykład idący z góry, ani odpowiednio dobrany strój sportowy nie odpowiadają Twojemu dziecku - możesz też spróbować porozumieć się z rodzicami kolegi czy koleżanki Twojej pociechy. W towarzystwie rówieśnika jakakolwiek aktywność fizyczna - nawet najzwyklejsza zabawa w ganianego - stanie się niesamowitą przygodą. Tak naprawdę jeśli chcesz po prostu rozruszać swoje dziecko, a żadne z powyższych metod nie pozwoliły Ci zachęcić szkraba do wspólnego wysiłku z Tobą - możesz po prostu umożliwić maluchowi wspólne spędzanie czasu na dworze z jego rówieśnikiem.

Ciekawe aktywności

Weź pod uwagę nie tylko strój i Twoje własne nastawienie, ale również preferencje Twojego dziecka. Być może podchodziło ono niechętnie do aktywności fizycznej, bo proponowane czynności zupełnie nie trafiały w gust malucha? Porozmawiajcie o tym, co lubi robić: być może zamiast wizyt na basenie, które nie odpowiadają dziecku, wspólnie wybierzecie się na rower albo ściankę wspinaczkową?

 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45
 • Tragedia na warszawskim Mokotowie - zatrzymano syna ofiary
  Tragedia na warszawskim Mokotowie - zatrzymano syna ofiary

  W piątek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformował o zatrzymaniu 50 - letniego mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo swojej 84 - letniej matki. Ciało kobiety, znaleziono w bloku mieszkalnym na warszawskim Mokotowie. Trwa śledztwo, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności, tego tragicznego wydarzenia.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 08:06
 • Warszawa - pozwolenie na użytkowanie budynku przy Śródziemnomorskiej 37
  Warszawa - pozwolenie na użytkowanie budynku przy Śródziemnomorskiej 37

  Nadzór budowlany, odgrywa ważną rolę w procesie budowy budynków, ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwa i zgodność realizowanych inwestycji, z aktualnie obowiązującymi przepisami. Przypadek budynku przy ulicy Śródziemnomorskiej 37, na warszawskim Mokotowie jest przykładem skomplikowanej drogi, jaką niekiedy musi przejść projekt deweloperski, od momentu planowania, po finalne oddanie do użytku.

  Napisano środa, 15 maj 2024 17:21
 • Nowa siedziba warszawskiego Urzędu Pracy - centrum Woli  
  Nowa siedziba warszawskiego Urzędu Pracy - centrum Woli  

  W lipcu tego roku, niektórych mieszkańców stolicy, czeka znacząca zmiana, dotycząca organizacji wsparcia na rynku pracy. Urząd Pracy m.st. Warszawy, przenosi swoje usługi do nowego obiektu, co nie tylko oznacza zmianę adresu, ale również wyznacza nowe standardy w obsłudze klientów. Nowe "Centrum Kariery", zlokalizowane przy ulicy Kasprzaka 18/20 w dzielnicy Wola, ma stać się symbolem nowoczesnej i efektywnej pomocy, dla wszystkich poszukujących pracy, doradztwa zawodowego, szkoleń czy wsparcia w zakładaniu własnej działalności.

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 16:40
 • To musisz wiedzieć, gdy kupujesz okulary ze szkłami Blue Control
  To musisz wiedzieć, gdy kupujesz okulary ze szkłami Blue Control

  Codziennie spędzasz godziny przed ekranami komputerów, smartfonów czy tabletów? Twoje oczy są więc narażone na niekorzystne działanie światła niebieskiego. Taka ekspozycja może prowadzić do poważnych dolegliwości. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się szkła Blue Control. Zanim się na nie zdecydujesz, sprawdź, jak działają!

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:08