środa, 02 luty 2022 10:30

Catering firmowy – dlaczego warto z niego korzystać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
catering firmowy od smartlunch catering firmowy od smartlunch Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

W pracy spędzamy minimum osiem godzin dziennie, często już od wczesnego ranka. Powoduje to, że musimy się przygotować pod wieloma względami – w tym również zabrać ze sobą jedzenie. A gdyby tak w pracy czekał na nas smaczny i pełnowartościowy posiłek? Dzięki cateringowi dla firm jest to możliwe!

 

Catering dla firm – kompleksowa oferta

Czy znasz już catering firmowy od smartlunch.pl? Usługi cateringowe cieszą się obecnie dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciężko przygotować smaczny i pożywny posiłek z najwyższej jakości składników, kiedy wracamy zmęczeni z pracy. Tymczasem oferta dla klientów indywidualnych przewiduje różnego rodzaju dania – od tradycyjnych obiadów aż po dania fit.

Warto jednak wiedzieć, że Smartlunch obsługuje również firmy, spotkania biznesowe oraz dostarcza catering na każdą firmową okazję (bankiety, konferencje). Posiłki zamawiane są z wybranej restauracji, która dostarcza je pod wskazany adres, natomiast pracodawca może się rozliczyć za pomocą zbiorczej faktury. O tym, dlaczego to rozwiązanie świetnie się sprawdza – w kolejnych akapitach.

Co wchodzi w szeroki zakres usług gastronomicznych?

W zakres usług wchodzą posiłki regeneracyjne dla pracowników, ale także tradycyjne domowe obiady, dania kuchni polskiej, europejskiej i azjatyckiej. Dostępne są również posiłki dla osób na diecie. Poza daniami mięsnymi firmy cateringowe mają w swojej ofercie także wegetariańskie i wegańskie wersje posiłków. Odpowiednie menu jest zatem przygotowywane pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Jednakże – co najważniejsze – catering dla firm to dania przygotowane z najwyższej jakości składników. O przygotowanie posiłków dbają natomiast doświadczeni i wykwalifikowani kucharze. W efekcie klient otrzymuje zdrowe, pełnowartościowe i smaczne posiłki w atrakcyjnych cenach.

Catering firmowy a wydajność pracowników

Warto wspomnieć o zaletach, jakie niesie za sobą zamawianie cateringu dla pracowników. Pyszny i zdrowy obiad, który można zjeść w godzinach pracy, wpływa na samopoczucie i wydajność pracownika. Dieta, oparta o pełnowartościowe posiłki, ma niebagatelny wpływ na poziom energii i kreatywności. Należy również pamiętać, że w niektórych sytuacjach ustawodawca nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikom ciepłego posiłku – mówią o tym zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Chodzi o ciężką pracę fizyczną, wykonywaną w niesprzyjających warunkach (w niskiej lub wysokiej temperatury, pod ziemią, na wysokościach itp.). Taki posiłek powinien być dobrze zbilansowany – danie musi zawierać 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek. Kaloryczna powinna natomiast wynosić 1000 kcal.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54