środa, 02 luty 2022 10:30

Catering firmowy – dlaczego warto z niego korzystać?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
catering firmowy od smartlunch catering firmowy od smartlunch Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

W pracy spędzamy minimum osiem godzin dziennie, często już od wczesnego ranka. Powoduje to, że musimy się przygotować pod wieloma względami – w tym również zabrać ze sobą jedzenie. A gdyby tak w pracy czekał na nas smaczny i pełnowartościowy posiłek? Dzięki cateringowi dla firm jest to możliwe!

 

Catering dla firm – kompleksowa oferta

Czy znasz już catering firmowy od smartlunch.pl? Usługi cateringowe cieszą się obecnie dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciężko przygotować smaczny i pożywny posiłek z najwyższej jakości składników, kiedy wracamy zmęczeni z pracy. Tymczasem oferta dla klientów indywidualnych przewiduje różnego rodzaju dania – od tradycyjnych obiadów aż po dania fit.

Warto jednak wiedzieć, że Smartlunch obsługuje również firmy, spotkania biznesowe oraz dostarcza catering na każdą firmową okazję (bankiety, konferencje). Posiłki zamawiane są z wybranej restauracji, która dostarcza je pod wskazany adres, natomiast pracodawca może się rozliczyć za pomocą zbiorczej faktury. O tym, dlaczego to rozwiązanie świetnie się sprawdza – w kolejnych akapitach.

Co wchodzi w szeroki zakres usług gastronomicznych?

W zakres usług wchodzą posiłki regeneracyjne dla pracowników, ale także tradycyjne domowe obiady, dania kuchni polskiej, europejskiej i azjatyckiej. Dostępne są również posiłki dla osób na diecie. Poza daniami mięsnymi firmy cateringowe mają w swojej ofercie także wegetariańskie i wegańskie wersje posiłków. Odpowiednie menu jest zatem przygotowywane pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Jednakże – co najważniejsze – catering dla firm to dania przygotowane z najwyższej jakości składników. O przygotowanie posiłków dbają natomiast doświadczeni i wykwalifikowani kucharze. W efekcie klient otrzymuje zdrowe, pełnowartościowe i smaczne posiłki w atrakcyjnych cenach.

Catering firmowy a wydajność pracowników

Warto wspomnieć o zaletach, jakie niesie za sobą zamawianie cateringu dla pracowników. Pyszny i zdrowy obiad, który można zjeść w godzinach pracy, wpływa na samopoczucie i wydajność pracownika. Dieta, oparta o pełnowartościowe posiłki, ma niebagatelny wpływ na poziom energii i kreatywności. Należy również pamiętać, że w niektórych sytuacjach ustawodawca nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikom ciepłego posiłku – mówią o tym zapisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów. Chodzi o ciężką pracę fizyczną, wykonywaną w niesprzyjających warunkach (w niskiej lub wysokiej temperatury, pod ziemią, na wysokościach itp.). Taki posiłek powinien być dobrze zbilansowany – danie musi zawierać 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek. Kaloryczna powinna natomiast wynosić 1000 kcal.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45