środa, 20 lipiec 2022 10:15

Wisiorek na prezent – jak dokonać wyboru?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wisiorek wisiorek

Biżuteria to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Co ciekawe, biżuteria, pod warunkiem, że zostanie dobrze dobrana do okazji oraz preferencji obdarowywanej osoby, może być zarówno prezentem bardzo neutralnym, jak i niesamowicie osobistym, wyjątkowym. Elementem, który będzie jednak odpowiedni na każdą okazję, są wisiorki. Jak wybrać odpowiedni?

 

Naszyjnik na prezent dla bliskiej osoby – na co zwrócić uwagę?

Wybierając biżuterię na prezent, decydować można pomiędzy pierścionkami, kolczykami, klipsami, bransoletkami, naszyjnikami i wieloma innymi elementami biżuteryjnymi. Dobrym pomysłem jest zakup naszyjnika lub samego wisiorka.

Naszyjnik, czyli łańcuszek z zawieszką, sprawdzi się wtedy, gdy chcemy obdarować kogoś dużym, pełnym prezentem. Można wówczas wybrać długość i splot łańcuszka, a do niego dobrać pasującą zawieszkę. Sam wisiorek będzie dobrym pomysłem, gdy prezent ma być jedynie dodatkiem do większej całości lub w przypadku mocno ograniczonego budżetu.

Jednym z najpopularniejszych wzorów wisiorków dla partnera, przyjaciela lub bliskiej osoby z rodziny jest serce. Może być małe, duże, ozdobione cyrkoniami lub kryształkami. Innym kształtem wyrażającym silne uczucia do danej osoby będzie symbol nieskończoności lub puzzel. Podczas wyboru tego typu ozdoby warto wziąć pod uwagę preferencje obdarowywanego względem koloru. Możliwości jest bowiem mnóstwo – srebro, żółte złoto, białe złoto czy różowe złoto to tylko niektóre z dostępnych opcji! 

Alternatywnym i mniej zobowiązującym pomysłem jest także wybór innych symboli – np. czterolistnej koniczyny lub podkowy na szczęście, łapki dla wielbiciela psów czy samolotu dla podróżnika. Opcji jest mnóstwo i wcale nie trzeba się ograniczać – do jednego łańcuszka można dokupić kilka wisiorków, które obdarowana osoba może dowolnie zamieniać.

Wisiorek – co na niezobowiązujący prezent?

Kupując prezent dla osoby, z którą nie jesteśmy w bliskiej relacji, warto wybrać neutralny wzór – kształt geometryczny, cyrkonię lub jeden z kamieni szlachetnych, które obecnie cieszą się ogromną popularnością. Dodatkową zaletą jest fakt, że każdy z kamieni symbolizuje konkretne wartości i ma określone znaczenie, co może być ciekawym sposobem na złożenie życzeń danej osobie lub podkreślenie cech, które w niej lubimy.

Wisiorek dla dziecka – jaki?

Coraz większą popularnością cieszy się biżuteria dla dzieci i często to właśnie taki wariant prezentowy wygrywa z zabawkami. Dostępne są przeróżne wzory wisiorków, które przypadną do gustu małym miłośnikom i miłośniczkom mody. Doskonałym pomysłem są np. złote lub srebrne aniołki czy gwiazdki, które sprawdzą się jako prezent z okazji urodzin, chrztu świętego i innych świąt rodzinnych. Uroczą opcję stanowią również wisiorki w kształcie kwiatów lub wykonane z kolorowych koralików, które przyciągają wzrok dzieci, co sprawia, że chętnie je noszą. 

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47