czwartek, 28 lipiec 2022 16:27

Sposoby na upał w biurze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Aquamo Aquamo pixabay

Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

Poniżej przedstawiamy cztery skuteczne sposoby, które z pewnością okażą się pomocne podczas letnich miesięcy w roku. Przyniosą ulgę podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem i pomogą obejść się bez klimatyzacji.

 1. Domowy klimatyzator

  To prosty i szybki sposób, który pozwoli na przyjemne orzeźwienie w domu lub w pracy. Nie wymaga wiele pracy, bo jedynie wykorzystania kilku plastikowych butelek po napojach, do których wlejemy około 3/4 pojemności wody. Tak przygotowane butelki należy schłodzić przez noc w zamrażarce, a rano ustawić blisko siebie, najlepiej przy oknie lub przy wiatraku. Innym, równie skutecznym sposobem, może być wykorzystanie rozpylacza, na przykład do podlewania kwiatów, do którego wlejemy chłodną wodę, a następnie będziemy rozpylać na ciało bądź twarz.

 2. Osłony okienne

  Podczas upałów dobrze sprawdzą się mocno przyciemniane, wykonane z odpowiedniego materiału rolety wewnętrzne bądź białe, nieprzezroczyste, zawieszone na zewnątrz okna bawełniane materiały, które będą odbijały światło.

 3. Wietrzenie pomieszczenia

  Jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli uda się zrobić "przeciąg"otwierając okna po przeciwległych stronach budynku. Warto jednak pamiętać, aby robić to najlepiej nocą lub rano, ponieważ w godzinach szczytu, kiedy słońce grzeje najmocniej, możemy uzyskać skutek przeciwny do oczekiwanego.

 4. Nawadnianie organizmu

  Kiedy doskwiera upał w pracy, bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu. Bezpieczne, higieniczne, a także ekonomiczne dystrybutory filtrujące to genialne rozwiązanie, dzięki któremu dostawa wody do firmy będzie bezproblemowa i niezwykle szybka. Na uwagę zasługują sprzęty marki Aquamo, które są nowoczesnymi urządzeniami podłączanymi bezpośrednio do sieci wodociągowej. Gwarantują one nieograniczony dostęp do wody źródlanej o każdej porze. Dzięki zaawansowanej technologii osoba korzystająca z dystrybutora może wybrać temperaturę wody oraz jej ilość. Dostawa wody do firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Upał w pracy nie musi oznaczać zmęczenia oraz zmniejszonej produktywności pracowników. Jeśli rozsądnie podejdziemy do tematu wysokich temperatur, bez problemu możemy pracować za biurkiem nawet przy najwyższych temperaturach, nie obawiając się o własne samopoczucie oraz zdrowie.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54