czwartek, 28 lipiec 2022 16:27

Sposoby na upał w biurze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Aquamo Aquamo pixabay

Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

Poniżej przedstawiamy cztery skuteczne sposoby, które z pewnością okażą się pomocne podczas letnich miesięcy w roku. Przyniosą ulgę podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem i pomogą obejść się bez klimatyzacji.

 1. Domowy klimatyzator

  To prosty i szybki sposób, który pozwoli na przyjemne orzeźwienie w domu lub w pracy. Nie wymaga wiele pracy, bo jedynie wykorzystania kilku plastikowych butelek po napojach, do których wlejemy około 3/4 pojemności wody. Tak przygotowane butelki należy schłodzić przez noc w zamrażarce, a rano ustawić blisko siebie, najlepiej przy oknie lub przy wiatraku. Innym, równie skutecznym sposobem, może być wykorzystanie rozpylacza, na przykład do podlewania kwiatów, do którego wlejemy chłodną wodę, a następnie będziemy rozpylać na ciało bądź twarz.

 2. Osłony okienne

  Podczas upałów dobrze sprawdzą się mocno przyciemniane, wykonane z odpowiedniego materiału rolety wewnętrzne bądź białe, nieprzezroczyste, zawieszone na zewnątrz okna bawełniane materiały, które będą odbijały światło.

 3. Wietrzenie pomieszczenia

  Jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli uda się zrobić "przeciąg"otwierając okna po przeciwległych stronach budynku. Warto jednak pamiętać, aby robić to najlepiej nocą lub rano, ponieważ w godzinach szczytu, kiedy słońce grzeje najmocniej, możemy uzyskać skutek przeciwny do oczekiwanego.

 4. Nawadnianie organizmu

  Kiedy doskwiera upał w pracy, bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu. Bezpieczne, higieniczne, a także ekonomiczne dystrybutory filtrujące to genialne rozwiązanie, dzięki któremu dostawa wody do firmy będzie bezproblemowa i niezwykle szybka. Na uwagę zasługują sprzęty marki Aquamo, które są nowoczesnymi urządzeniami podłączanymi bezpośrednio do sieci wodociągowej. Gwarantują one nieograniczony dostęp do wody źródlanej o każdej porze. Dzięki zaawansowanej technologii osoba korzystająca z dystrybutora może wybrać temperaturę wody oraz jej ilość. Dostawa wody do firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Upał w pracy nie musi oznaczać zmęczenia oraz zmniejszonej produktywności pracowników. Jeśli rozsądnie podejdziemy do tematu wysokich temperatur, bez problemu możemy pracować za biurkiem nawet przy najwyższych temperaturach, nie obawiając się o własne samopoczucie oraz zdrowie.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45