czwartek, 28 lipiec 2022 16:27

Sposoby na upał w biurze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Aquamo Aquamo pixabay

Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

Poniżej przedstawiamy cztery skuteczne sposoby, które z pewnością okażą się pomocne podczas letnich miesięcy w roku. Przyniosą ulgę podczas wielogodzinnego siedzenia za biurkiem i pomogą obejść się bez klimatyzacji.

 1. Domowy klimatyzator

  To prosty i szybki sposób, który pozwoli na przyjemne orzeźwienie w domu lub w pracy. Nie wymaga wiele pracy, bo jedynie wykorzystania kilku plastikowych butelek po napojach, do których wlejemy około 3/4 pojemności wody. Tak przygotowane butelki należy schłodzić przez noc w zamrażarce, a rano ustawić blisko siebie, najlepiej przy oknie lub przy wiatraku. Innym, równie skutecznym sposobem, może być wykorzystanie rozpylacza, na przykład do podlewania kwiatów, do którego wlejemy chłodną wodę, a następnie będziemy rozpylać na ciało bądź twarz.

 2. Osłony okienne

  Podczas upałów dobrze sprawdzą się mocno przyciemniane, wykonane z odpowiedniego materiału rolety wewnętrzne bądź białe, nieprzezroczyste, zawieszone na zewnątrz okna bawełniane materiały, które będą odbijały światło.

 3. Wietrzenie pomieszczenia

  Jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli uda się zrobić "przeciąg"otwierając okna po przeciwległych stronach budynku. Warto jednak pamiętać, aby robić to najlepiej nocą lub rano, ponieważ w godzinach szczytu, kiedy słońce grzeje najmocniej, możemy uzyskać skutek przeciwny do oczekiwanego.

 4. Nawadnianie organizmu

  Kiedy doskwiera upał w pracy, bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, aby zapobiec odwodnieniu organizmu. Bezpieczne, higieniczne, a także ekonomiczne dystrybutory filtrujące to genialne rozwiązanie, dzięki któremu dostawa wody do firmy będzie bezproblemowa i niezwykle szybka. Na uwagę zasługują sprzęty marki Aquamo, które są nowoczesnymi urządzeniami podłączanymi bezpośrednio do sieci wodociągowej. Gwarantują one nieograniczony dostęp do wody źródlanej o każdej porze. Dzięki zaawansowanej technologii osoba korzystająca z dystrybutora może wybrać temperaturę wody oraz jej ilość. Dostawa wody do firmy jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Upał w pracy nie musi oznaczać zmęczenia oraz zmniejszonej produktywności pracowników. Jeśli rozsądnie podejdziemy do tematu wysokich temperatur, bez problemu możemy pracować za biurkiem nawet przy najwyższych temperaturach, nie obawiając się o własne samopoczucie oraz zdrowie.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28