środa, 03 lipiec 2024 10:03

Warszawska Wola - mężczyzna zatrzymany za atak nożem i posiadanie narkotyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - Warszawa Policja - Warszawa fot: Sylwester Niedzielski

Na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego zdarzenia z użyciem noża, gdzie 20 - letni mężczyzna zaatakował znajomego byłej partnerki, dźgając go w udo. Interwencja policji doprowadziła do jego zatrzymania oraz odkrycia narkotyków, w miejscu jego pobytu.

Interwencja policji i pierwsza pomoc

Policjanci z komendy na Woli, otrzymali zgłoszenie o zranieniu nożem mężczyzny. Przybyli na osiedlowy plac, gdzie natychmiast udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonemu, stabilizując jego stan zdrowia, do momentu przybycia karetki pogotowia. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Ucieczka sprawcy i poszukiwania

Z relacji świadków wynikało, że sprawca po zadaniu ciosu, natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, dowiedziawszy się o tych okolicznościach, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Nadkomisarz Marta Sulowska, rzeczniczka komendy na Woli, poinformowała, że sprawca został namierzony na Białołęce, co było efektem intensywnych działań operacyjnych policji.

Odkrycie narkotyków i zatrzymanie

W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał zatrzymany, policjanci ujawnili substancje odurzające takie jak marihuana i mefedron. Zabezpieczono również pewną sumę gotówki, na poczet przyszłych kar i grzywien. Ten fakt dodatkowo komplikuje sytuację prawną 20 - latka, stawiając go w obliczu kolejnych poważnych zarzutów.

Konsekwencje prawne

Po zatrzymaniu i zebraniu materiału dowodowego, podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Wola. Tam usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratury, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Sprawcy grozi kara od trzech do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: TVN24