czwartek, 04 lipiec 2024 09:25

Policja zatrzymała grupę handlarzy narkotyków - Warszawa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - Warszawa Policja - Warszawa fot: Sylwester Niedzielski

W ostatnim czasie, doszło w Warszawie do jednej z największych operacji policyjnych, skierowanych przeciwko zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, w ramach Zarządu Warszawa, współpracując z Prokuraturą Okręgową Warszawa - Praga, przeprowadzili skoordynowaną akcję, której celem było rozpracowanie i zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej. Efektem ich kilkumiesięcznej pracy, była skuteczna operacja zakończona na początku czerwca 2024 roku.

Zatrzymania i zarzuty

Podczas przeprowadzonej akcji policyjnej, zatrzymano 15 osób podejrzewanych o przestępczą działalność związaną z obrotem narkotykami. Dziesięciu z nich, uznanych za kluczowych członków grupy, zostało tymczasowo aresztowanych na podstawie zebranych dowodów. Zastosowanie tymczasowego aresztu, miało na celu zapobieżenie dalszej działalności przestępczej oraz ucieczce podejrzanych.

Zabezpieczone materiały

Podczas akcji zabezpieczono znaczne ilości narkotyków i substancji psychotropowych. Wśród znalezionych środków odurzających znalazło się ponad 16 kg marihuany, 300 tabletek ecstasy, grzyby halucynogenne, mefedron, kokaina oraz amfetamina. Te środki niezwłocznie przekazano do laboratorium w celu wykonania szczegółowych analiz, które miały potwierdzić ich skład i pochodzenie. Dodatkowo, w ramach działań zabezpieczono blisko 500 tysięcy złotych, które pochodziły z nielegalnego handlu narkotykami.

Likwidacja miejsc produkcji

W trakcie przeszukań, policjanci natrafili na laboratorium do produkcji mefedronu oraz domową uprawę marihuany składającą się z 5 krzaków. Likwidacja tych miejsc, miała kluczowe znaczenie dla rozpracowania całej sieci dystrybucji narkotyków, zarządzanej przez zatrzymaną grupę. Zlikwidowane laboratorium było jednym z głównych punktów produkcji substancji odurzających, które następnie trafiały na ulice Warszawy.

Perspektywy śledztwa

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Policja oraz prokuratura sygnalizują, że kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu. Skrupulatne analizy zebranych materiałów dowodowych oraz dalsze działania operacyjne mają na celu pełne rozbicie sieci przestępczej i zapobieganie przyszłym przestępstwom narkotykowym na terenie stolicy.

Źródło: RMF24