piątek, 05 lipiec 2024 08:00

Utrudnienia drogowe w Warszawie - Metalicca na Stadionie Narodowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa - Stadion Narodowy Warszawa - Stadion Narodowy fot: pixabay

Warszawa, przygotowuje się na nadchodzące wydarzenia muzyczne, które przyciągną tłumy fanów zespołu Metallica. W dniach 6 i 8 lipca na Stadionie Narodowym, odbędą się długo oczekiwane koncerty, co wiąże się z istotnymi zmianami w organizacji ruchu drogowego.

Zmiany w ruchu drogowym

W związku z koncertami Metallica, stołeczny ratusz zapowiedział znaczne utrudnienia w ruchu. Na Saskiej Kępie, od godziny 17:00 do 21:00, w dniach koncertów, ruch zostanie ograniczony. Dotyczy to obszarów między alejami Poniatowskiego, Waszyngtona, ulicami Międzynarodową, Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską oraz Bora - Komorowskiego. Wyjątkiem są pojazdy z identyfikatorami SK, taksówki, jednoślady oraz autobusy. Policja może również zdecydować o dodatkowym zamknięciu innych ulic, co bezpośrednio wpłynie na trasę autobusów miejskich.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147 i 202 przejdą na trasy objazdowe. W przypadku zamknięcia ulic Sokolej, Zamoście i Zamoyskiego, autobusy zostaną przekierowane przez alternatywne trasy. Przykładowo, linie 102, 125 i 202 będą kursować ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 135 ulicą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką. W nocy po koncertach, około godziny 23:00, możliwe jest zamknięcie mostu Poniatowskiego oraz Alei Jerozolimskich, co spowoduje zmiany tras tramwajów i autobusów.

Dodatkowe środki transportowe

Po koncertach uruchomione zostaną dodatkowe linie komunikacyjne. Zastępcza linia autobusowa Z - 9 połączy rondo Wiatraczna z placem Zawiszy, przez most Łazienkowski. Dodatkowo, w dniach koncertów, zwiększona zostanie liczba kursów metra oraz tramwajów. Tramwaje linii 9 będą kursować zmienioną trasą przez ulicę Grochowską, rondem Wiatraczna, aleją Waszyngtona, aleją Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do pętli Ratuszowa - Zoo.

Inne wydarzenia w Warszawie

W weekend 5 - 7 lipca, oprócz koncertów Metallica, Warszawa oferuje szeroką gamę innych atrakcji. Wśród nich znajdują się darmowe spacery, koncerty jazzowe na Starówce, festiwale street foodowe, spływy kajakowe, zajęcia jogi oraz wiele wydarzeń dedykowanych rodzinom z dziećmi. Większość wydarzeń jest bezpłatna, co stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu w stolicy.

Źródło: RMF24, Warszawa Nasze Miasto