poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22

Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stadion Narodowy - Warszawa Stadion Narodowy - Warszawa fot: pixabay

Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

Zaplecze i organizacja

Budowa Strefy Kibica, pochłonęła aż 1 milion złotych, z czego największą część stanowiły wydatki na infrastrukturę. Jak podkreśla Bartosz Kusior, członek zarządu PL2012+, kolejne wydarzenia będą mniej kosztowne, ponieważ zainstalowane już udogodnienia zostaną wykorzystane ponownie. Strefa wyposażona jest w liczne punkty gastronomiczne, strefy wypoczynkowe oraz atrakcje dla dzieci, a jej maksymalna pojemność to 10 tysięcy osób.

Finansowanie i wsparcie

Realizacja projektu, była możliwa dzięki współpracy z wieloma sponsorami oraz partnerami, w tym miastem Warszawa. Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski, zwraca uwagę na wspólnotowy charakter wydarzenia, zachęcając mieszkańców do wspólnego kibicowania. Takie podejście, nie tylko zwiększa zaangażowanie społeczności lokalnej, ale także promuje miasto jako przyjazne i otwarte na międzynarodowe wydarzenia.

Najbliższe wydarzenia w strefie

Warszawska Strefa Kibica, rozpoczęła swoją działalność meczem Polski z Holandią, który rozpoczął się 16 czerwca o godzinie 15, ale kibice mogli wejść na teren strefy, już od godziny 12. Nie jest to jedyny, emocjonujący mecz zaplanowany na ten miesiąc. 21 czerwca o 18:00, rozegrany zostanie mecz z Austrią, a 25 czerwca także o 18:00, Polska zmierzy się z Francją. Każde z tych spotkań, to kolejna okazja do wspólnego przeżywania piłkarskich emocji.

Warszawska Strefa Kibica to wyjątkowe miejsce, które w czerwcu stanie się sercem piłkarskich emocji w stolicy. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, partnerów i współpracy z miastem, wszystkie przygotowane atrakcje są dostępne bezpłatnie, co zapewnia dostępność i otwartość wydarzenia.

Źródło: SUPER EXPRESS