Śledztwo i materiał dowodowy
Prok. Anna Adamiak, rzecznik Prokuratora Generalnego, poinformowała, że w toku prowadzonego postępowania, przez Prokuraturę Rejonową Warszawa - Praga Południe, zgromadzono wystarczający materiał dowodowy. Uzyskano m.in. opinię sądowo - lekarską oraz opinię biegłego specjalisty z zakresu techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków. Materiały te, uzasadniają podejrzenie, że poseł nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, przewidziane w art. 177 par. 1 kodeksu karnego, co doprowadziło do wypadku.
Reakcje i obrona posła Szłapki
Po zdarzeniu Adam Szłapka zadeklarował, że nie ukrywał przed policją swojej tożsamości poselskiej, a także udzielił pomocy poszkodowanej, powiadomił służby i nawiązał kontakt z rodziną dziewczyny. W rozmowach z mediami, zapewniał również o swojej gotowości do zrzeczenia się immunitetu, aby umożliwić prowadzenie dalszych działań prawnych. "Zrzeknę się od razu jak dostanę odpowiednie pismo od marszałka Sejmu" – zapowiedział Szłapka, podkreślając swoje zainteresowanie jak najszybszym wyjaśnieniem sprawy.
Procedura w Sejmie
Teraz, gdy wniosek o uchylenie immunitetu wpłynął do Sejmu, marszałek Szymon Hołownia, musi formalnie zbadać dokument, a następnie skontaktować się z posłem w celu potwierdzenia jego deklaracji o zrzeczeniu się immunitetu. Decyzja ta, otworzy drogę do dalszych postępowań prawnych, które mogą być kluczowe dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.
Źródło: TVNWARSZAWA