czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03

Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rowerowy Maj 2024  - Warszawa Rowerowy Maj 2024 - Warszawa fot: pixabay

Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

Kulminacja kampanii

Zmagania Rowerowego Maja, które trwają już od początku wiosny, osiągną swoje apogeum w najbliższą niedzielę. Wszystko rozpocznie się o godzinie 11:30 przy Stadionie Narodowym, skąd uczestnicy wyruszą na około 10 - kilometrową trasę przez miasto. Trasa tej barwnej parady, przejdzie przez ulice Targową, Jagiellońską, S. Starzyńskiego, św. Wincentego, L. Kondratowicza, aż do Chodeckiej, zakończając się piknikiem w Parku Bródnowskim.

Piknik rodzinny w parku Bródnowskim

Piknik, który rozpocznie się o godzinie 13:00, będzie kolejnym etapem świętowania. Po przybyciu na miejsce, uczestnicy będą mogli otrzymać naklejkę do dzienniczka rowerowego, co jest dodatkową motywacją do aktywnego uczestnictwa. Najważniejszym momentem pikniku, będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najbardziej aktywnych uczestników - zarówno szkół, jak i przedszkoli. W tym roku, szczególne wyróżnienia przypadły placówkom takim jak: Szkoła Podstawowa nr 391 na Żoliborzu, czy Przedszkole nr 253 na Woli.

Atrakcje dla uczestników

Poza oficjalnymi ceremoniami, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Od tanecznych występów grupy PRO - DANCE, przez pokazy młodych talentów muzycznych i tanecznych, aż po gry i warsztaty tematyczne. Nie zabraknie też, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, w tym rowerami marki woom, które zostaną wręczone o godzinie 17:00.

Podsumowanie kampanii

Rowerowy Maj 2024, przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Aż 111 771 osób aktywnie przyczyniło się do realizacji 2 535 556 przejazdów, co stanowi 49% wszystkich podróży do warszawskich placówek oświatowych. W wydarzeniu, wzięło udział 501 placówek, w tym 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu mieszkańców Warszawy w propagowanie aktywnego trybu życia.

Z roku na rok "Rowerowy Maj" nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale także integruje społeczność lokalną, udowadniając, że wspólne działania mogą przynosić znaczące efekty. Zakończenie kolejnej, rekordowej edycji to doskonały moment na podziękowania wszystkim uczestnikom i organizatorom, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.

Źródło: UM Warszawa