wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44

Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - Warszawa Policja - Warszawa fot: Sylwester Niedzielski

W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

Eskalacja przemocy

Zdarzenie rozegrało się kilka tygodni temu, gdy między czwórką mężczyzn - dwoma obywatelami Polski oraz dwoma Ukraińcami - doszło do ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie, konflikt słowny przekształcił się w brutalny atak, gdy 21 - latek i 24 - latek nożem zaatakowali swoich rozmówców. Napaść była szczególnie brutalna - sprawcy bili swoje ofiary, zadając im liczne rany nożem. Agresja zakończyła się ucieczką sprawców, z miejsca zdarzenia.

Działania policji i skutki napaści

Niezwłocznie po ataku, na miejsce przybyła karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonych do szpitala. Jeden z mężczyzn został ciężko ranny, co skutkowało koniecznością intensywnej opieki medycznej. Nadkom. Marta Sulowska z wolskiej policji, która informowała o szczegółach zdarzenia, podkreśliła szybką reakcję i działania operacyjne funkcjonariuszy. To dzięki nim, udało się ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców zarówno w dniu zdarzenia, jak i niedługo po nim.

Zakończenie śledztwa i konsekwencje prawne

Podejrzani, usłyszeli zarzuty karne w Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Wola. Zarzuty dotyczą m.in. pobicia z użyciem noża, które skutkowało ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu jednej z ofiar oraz naruszeniem narządu ciała drugiej. Obecnie, sprawcy przebywają w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy, gdzie oczekują na proces. Grozi im wiele lat pozbawienia wolności.

Źródło: SUPER EXPRESS