poniedziałek, 08 kwiecień 2024 08:20

Rafał Trzaskowski o wynikach wyborów samorządowych i planach na przyszłość

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wybory samorządowe 2024 Wybory samorządowe 2024 fot: Sylwester Niedzielski

W ostatnich wyborach samorządowych, Rafał Trzaskowski, obecny Prezydent Warszawy, uzyskał lepszy wynik niż podczas poprzednich wyborów pięć lat temu. Sukces ten, jak sam podkreśla, jest dla niego nie tylko powodem do radości, ale również ogromnym zobowiązaniem. W kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich, jego postawa wywołuje szerokie spekulacje dotyczące potencjalnego startu.

Niższa frekwencja a zmęczenie polityką

Rafał Trzaskowski wyraził zadowolenie z osiągniętych wyników, wskazując na nie jako na dowód zaufania mieszkańców Warszawy oraz refleksję nad trudniejszą sytuacją polityczną i niższą frekwencją niż w poprzednich wyborach. Trzaskowski zauważył, że obecna kampania wyborcza nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, co wiązał z wieloma wydarzeniami na polskiej scenie politycznej oraz pewnym zmęczeniem polityką wśród społeczeństwa.

Spekulacje o starcie w wyborach prezydenckich

Prezydent Warszawy odniósł się również do swojej potencjalnej kandydatury w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, podkreślając, że na obecnym etapie koncentruje się na sprawach stolicy i jej mieszkańców. Mimo to, nie wyklucza możliwości startu, co pozostawia otwartą kwestię jego przyszłych ambicji politycznych. W kontekście wyników Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych, Trzaskowski wyraził satysfakcję z faktu, że w większości miast zwyciężyli kandydaci KO lub niezależni wspierani przez tę formację. Podkreślił jednocześnie gotowość do wsparcia tych kandydatów w miejscach, gdzie konieczna będzie druga tura wyborów.

Rafał Trzaskowski, z zadowoleniem przyjmując wyniki wyborów samorządowych, podkreśla jednocześnie swoje zaangażowanie w rozwiązywanie problemów Warszawy i otwartość na współpracę z innymi politykami, niezależnie od ich przynależności partyjnej. Jego potencjalny start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich pozostaje kwestią otwartą, jednak na chwilę obecną skupia się on na bieżących wyzwaniach. Wspomniał również o możliwości współpracy z Magdaleną Biejat w kwestiach mieszkalnictwa, co może świadczyć o pragmatycznym podejściu do polityki miasta.

Frekwencja w Warszawie wynosiła - 57%. Na pierwszym miejscu Rafał Trzaskowski z poparciem - 59,8 % (KO), na drugim miejscu Tobiasz Bocheński - 18,5% (PiS), na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Biejat - 15,8% (Lewica), Przemysław Wipler – 3,9% ( Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy), Janusz Korwin - Mikke - - 1,5% ( Bezpartyjni), Romuald Starosielec - 0,5% ( Ruch Naprawy Polski).

Źródło: tvn24.pl