Spis treści:
- Rafał Trzaskowski wspiera WOŚP
- Wyjątkowe aukcje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- Zmiany w ruchu i bieg „Policz się z cukrzycą”
Rafał Trzaskowski wspiera WOŚP
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził uznanie dla działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy Polki i Polaków, a Warszawa wspiera to niezwykłe przedsięwzięcie od lat. Kieruję wielkie podziękowania do wszystkich warszawianek i warszawiaków oraz Polek i Polaków za zaangażowanie w finał WOŚP. Wszyscy korzystamy z tego, co kupuje Orkiestra. Także moim dzieciom sprzęty oznaczone serduszkiem pomagały w powrocie do zdrowia, za co bardzo dziękuję. Do zobaczenia w niedzielę! "– mówił powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
W tym roku Trzaskowski włączył się w licytacje na rzecz fundacji. Na zwycięzcę aukcji czeka zaproszenie do warszawskiej pracowni kulinarnej CookLab, gdzie będzie można przygotować wspólny posiłek z prezydentem oraz spędzić czas na rozmowach w nieformalnej atmosferze.
"Działamy pełną parą, żeby przygotować 33. finał WOŚP. Przez cały rok intensywnie pracujemy realizując to, co wcześniej zaplanowaliśmy – zakupy sprzętu medycznego oraz prowadzenie programów medycznych. Finał to ogromne przedsięwzięcie i wiąże się z pracą 120 tys. wolontariuszy, którzy mając nasze piękne kolorowe puszki i identyfikatory poświęcają swój czas, żebyśmy wspólnie mogli pomóc dzieciom chorym onkologicznie i hematologicznie. Finałowa niedziela to też fantastyczne pospolite ruszenie, a lokalne sztaby w Polsce i na świecie ciągle zaskakują nas swoim niesamowitymi pomysłami – przekazał Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Bardzo dziękuję prezydentowi m.st. Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu za pomoc w organizacji logistyki naszego wydarzenia" - dodał Jerzy Owsiak.
Wyjątkowe aukcje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tegoroczne aukcje WOŚP przyciągają uwagę dzięki unikalnym przedmiotom i atrakcjom. Na licytację trafiła m.in. statuetka Super Pucharu UEFA 2024, podarowana przez Renatę Kaznowską, wiceprezydentkę Warszawy. Jest to pamiątka z meczu rozegranego na PGE Narodowym między Realem Madryt a Atalantą Bergamo.
Kolejną atrakcją jest rejs Wisłą na pokładzie specjalistycznej jednostki „Chudy Wojtek”. Podczas wycieczki zwycięzca aukcji pozna tajniki pracy na rzece w towarzystwie wiceprezydenta Tomasza Menciny oraz doświadczonego marynarza.
Obie aukcje potrwają do 27 stycznia 2025 roku, a zebrane środki zasilą fundusz WOŚP przeznaczony na pomoc dzieciom chorym onkologicznie i hematologicznie.
Zmiany w ruchu i bieg „Policz się z cukrzycą”
Tegoroczny finał przyniesie zmiany w organizacji ruchu wokół PGE Narodowego. Na błoniach obowiązuje zakaz zatrzymywania, a pozostawione samochody mogą zostać odholowane. Część parkingów będzie niedostępna do 10 lutego. W weekend 25-26 stycznia wjazd na błonia zostanie całkowicie zablokowany.
W ramach finału odbędzie się także 19. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Zawodnicy pokonają 5-kilometrową trasę prowadzącą m.in. przez most Świętokrzyski i Wybrzeże Szczecińskie. Start zaplanowano na sobotę, 25 stycznia, o godzinie 12:00.
Warszawa po raz kolejny stanie się centrum tej wyjątkowej akcji, która łączy ludzi na całym świecie. Tegoroczny finał to nie tylko koncerty i aukcje, ale przede wszystkim wspólna inicjatywa na rzecz chorych dzieci.
Źródło: UM Warszawa