wtorek, 09 kwiecień 2024 08:51

Makabryczne odkrycie na warszawskiej Woli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa - śledztwo Warszawa - śledztwo fot: pixabay

W poniedziałek, w opuszczonym budynku przy ulicy Grzybowskiej, na warszawskiej Woli, dokonano przerażającego odkrycia. W ciągu dnia odnaleziono ciała czterech mężczyzn. Pierwsze trzy ofiary znaleziono rano, a czwarte ciało - wieczorem. Wszystkie ofiary miały ślady okaleczeń, a dwa z nich były zakopane. W związku z tą sprawą, zatrzymano siedem osób, co wskazuje na poważny rozwój wydarzeń z udziałem służb ścigania.

Śledztwo w toku

Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdził, że w opuszczonej kamienicy na Woli, prowadzone jest intensywne śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci czterech mężczyzn. Na miejscu zdarzenia, pracowała grupa prokuratorów wraz z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej. Zabezpieczone ślady i przedmioty wskazują, że za śmierć mężczyzn odpowiadają osoby trzecie. Ciała zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Rzecznik prokuratury informuje, że trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia. W poniedziałek rano, po zgłoszeniu od świadka, który stwierdził, że ofiar może być cztery, służby przystąpiły do poszukiwań czwartego ciała. Ich działania zakończyły się sukcesem wieczorem tego samego dnia.

Sprawa odkrycia czterech ciał na warszawskiej Woli jest nadal w toku, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Robert Szumiata, potwierdził charakter kryminalny zdarzenia, jednak w trosce o dobro śledztwa, nie udziela na razie więcej informacji. Zatrzymanie siedmiu osób, może świadczyć o szerokim zakresie śledztwa oraz o powadze przestępstw, których dokonano.

Źródło: tvn24.pl