środa, 03 kwiecień 2024 09:10

Policyjna akcja w Józefowie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Józefów Józefów fot: pixabay

W Józefowie, nieopodal Warszawy, policjanci z Otwocka przeprowadzili skuteczną operację, której wynikiem było odkrycie i zlikwidowanie nielegalnej linii produkcyjnej narkotyków. Na jednej z posesji, znaleziono magazyn oraz zaawansowaną technologicznie linię do produkcji mefedronu, substancji psychotropowej, o czarnorynkowej wartości szacowanej na blisko dwa miliony złotych.

Obserwacja i przeszukanie działki

Policjanci, działając na podstawie zebranych wcześniej informacji, obserwowali podejrzaną nieruchomość w Józefowie. Ich uwagę, przyciągnęło przybycie na miejsce dwóch mężczyzn, co stało się sygnałem do rozpoczęcia działań. Kryminalni zdecydowali się na przeszukanie magazynu, o czym poinformował sierż. szt. Patryk Domarecki z otwockiej policji.

Znalezisko policji

W przeszukiwanym magazynie, policjanci odkryli złożony proces produkcyjny narkotyków, obejmujący etapy od przechowywania prekursorów chemicznych po suszarnię, gdzie finalizowano produkcję mefedronu. Na miejscu zabezpieczono ponad 66 kilogramów gotowego narkotyku, a także urządzenia i przyrządy niezbędne do jego wytwarzania.

Akcja zakończona zatrzymaniem

W wyniku operacji zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 27 i 63 lat. Przeprowadzone badania zabezpieczonych substancji i odpadów chemicznych, pozwoliły na oszacowanie czasu trwania przestępczej działalności. Starszy z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczące wytwarzania i usiłowania wprowadzenia do obrotu, znacznej ilości środków psychotropowych, za co grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 63-latka tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: PAP