piątek, 10 maj 2024 08:26

Poszukiwany przez Interpol 28 - latek zatrzymany w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja - Warszawa Policja - Warszawa fot: pixabay

W poniedziałek, na warszawskiej Woli, stołeczni funkcjonariusze policji, zatrzymali 28 - letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez Interpol oraz sąd w USA za pranie brudnych pieniędzy i oszustwa. Mężczyzna, miał w planach opuszczenie Polski, lecz dzięki skoordynowanym działaniom operacyjnym, został zatrzymany w hotelowym pokoju.

Działania operacyjne na Woli

Na terenie Warszawy, w dzielnicy Wola, doszło do zatrzymania mężczyzny, który był intensywnie poszukiwany, przez służby międzynarodowe. Policjanci kryminalni z tej dzielnicy, wiedząc o potencjalnym miejscu pobytu poszukiwanego, na terenie Woli lub Bemowa, przeprowadzili szereg ustaleń operacyjnych. Ich szybkie działanie, było motywowane informacją, że zatrzymany planował w najbliższym czasie, opuścić teren Polski.

Zatrzymanie i jego konsekwencje

Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym, 28 - letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany w hotelowym pokoju w poniedziałek rano, następnie szybko został przetransportowany do komendy na Woli. Już następnego dnia, jego sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a po wykonanych czynnościach, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ostatecznie, poszukiwany trafił do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na dalsze decyzje dotyczące ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Czerwona nota Interpolu

Warto zwrócić uwagę na znaczenie - czerwonej noty, wydanej przez Interpol, która jest najwyższym stopniem międzynarodowych poszukiwań. Oznacza ona, że poszukiwany jest uważany za niebezpiecznego przestępcę i powinien zostać aresztowany oraz poddany ekstradycji. W przypadku zatrzymanego Ukraińca, jego działania przestępcze były na tyle poważne, że wymagały tak wysokiego poziomu reakcji. Według amerykańskieg wymiaru sprawiedliwości, przestępcy grozi kara pozbawienia wolności do 30 lat.

Źródło: TVN24