czwartek, 09 maj 2024 15:47

Demonstracja rolników w Warszawie przeciwko Zielonemu Ładowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa Warszawa fot: Sylwester Niedzielski

W piątek, 10 maja, na placu Zamkowym w Warszawie, rozpocznie się wielka demonstracja rolników sprzeciwiających się zapisom Zielonego Ładu. Wydarzenie to, zaplanowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych, zwraca uwagę na rosnące napięcia między politykami a rolnikami. Manifestacja, która rozpocznie się o godzinie 12:00, wpłynie na porządek dnia w stolicy.

Planowana trasa pochodu

Demonstracja rozpocznie się na placu Zamkowym, skąd uczestnicy przejdą przez centrum Warszawy, mijając ulice: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Marszałkowską, aż do ronda Dmowskiego. Dalej marsz będzie kontynuowany przez Aleje Jerozolimskie, rondo de Gaulle’a, ponownie Nowy Świat i plac Trzech Krzyży, z zakończeniem na ulicy Wiejskiej przed Sejmem. Ta trasa demonstracji pokazuje, jak duże są zaangażowanie i determinacja protestujących.

Bezpieczeństwo i zmiany w ruchu drogowym

Z uwagi na znaczące zainteresowanie i oczekiwane duże zgromadzenie, policja podjęła decyzje o zamknięciu niektórych ulic, na trasie marszu. Komenda Stołeczna Policji, apeluje do mieszkańców i odwiedzających o zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na znaki drogowe i polecania policji. Funkcjonariusze, nie wykluczają zdecydowanych reakcji na ewentualne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo, możliwe są tymczasowe zamknięcia dróg, o których mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Zarząd Transportu Miejskiego i alternatywne trasy

W związku z demonstracją Zarząd Transportu Miejskiego przygotował zmiany w organizacji ruchu komunikacyjnego. Należy spodziewać się podziału tras niektórych linii tramwajowych oraz objazdów dla autobusów. Tramwaje linii 4 i 20 będą kierowane przez most Gdański, a inne linie tramwajowe zostaną rozdzielone na dwie części. Podobne zmiany, dotyczą autobusów, które w okolicach placu Zamkowego będą musiały korzystać z alternatywnych tras. ZTM sugeruje pozostawienie samochodów w domu i skorzystanie z publicznego transportu.

W obliczu zbliżającej się demonstracji, warto zwrócić uwagę na historię podobnych protestów, które miały miejsce w Warszawie. Ostatni duży protest rolników odbył się 6 marca i zakończył się starciami z policją. To wydarzenie, pokazuje powagę sytuacji oraz napięcia, które mogą wynikać z konfrontacji interesów różnych grup społecznych. Wszyscy zainteresowani powinni śledzić komunikaty lokalnych władz i służb, aby na bieżąco orientować się w sytuacji i możliwych zmianach w organizacji ruchu w mieście.

Źródło: TVN24