piątek, 24 maj 2024 08:34

Letnie atrakcje nad Wisłą - wydarzenia kulturalne i sportowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa - Wisła Warszawa - Wisła fot: pixabay

Nadchodzi nowy sezon letni nad Wisłą, który obfituje w różnorodne atrakcje, skierowane do mieszkańców Warszawy i turystów. Z inicjatywy miasta oraz współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, sezon letni zostanie oficjalnie otwarty, już w najbliższą sobotę. Wśród planowanych wydarzeń, znajdują się m.in. warsztaty ogrodnicze, szkolenia wioślarskie, kino plenerowe oraz liczne koncerty i imprezy muzyczne.

Bogata oferta rekreacyjna i kulturalna nad Wisłą

Centralnym punktem tegorocznego sezonu, będzie otwarcie Przystani Warszawa przy bulwarze Flotylli Pińskiej. Miejsce to, jak zapowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły, stanie się centrum sportów wodnych oraz areną wydarzeń kulturalnych i społecznych. Przystań, będzie również miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli wypić kawę i zjeść coś w restauracji Monkey Lover, co czyni ją idealnym miejscem na letnie popołudnia.

Warsztaty i aktywności dla wszystkich

Już w pierwszy weekend, mieszkańcy będą mogli wziąć udział, w warsztatach ogrodniczych oraz ukwiecaniu Pawilonu Wisła, prowadzonych przez ekspertów ze stołecznej zieleni. Ponadto dla najmłodszych, przygotowano zajęcia plastyczne. W niedzielę natomiast, odbędzie się Dzień Matki Wisły z różnorodnymi aktywnościami na wodzie, takimi jak SUP, kajaki, a także turniej brydża i szkolenia wioślarskie i żeglarskie. Dodatkowo, odbędzie się wyścig łodzi All Boats Race.

Sztuka i integracja w centrum miasta

Na stałe, w Przystani Warszawa działać będzie studio teatralne dla dzieci i młodzieży ukraińskiej, prowadzone przez Karolinę Gruszkę. Aktorka podkreśla, że celem jest pomoc w integracji uchodźców poprzez sztukę i współpracę. Planowane są różnego rodzaju kameralne koncerty, warsztaty oraz spotkania z mistrzami różnych dziedzin.

Letnie wieczory pełne atrakcji

Sezon letni nad Wisłą, zamknie pokaz taneczny oraz parada łodzi Riverlights. Wieczory upłyną pod znakiem imprez muzycznych, w tym koncertu jazzowego i występu Reni Jusis, a także specjalnych potańcówek i wieczorów tanecznych. Nadwiślańskie klubokawiarnie, oferują również zajęcia z jogi, pilates oraz warsztaty taneczne. W ramach kina plenerowego, odbędzie się pokaz filmu „Wiosła w dłoń”. Te liczne i różnorodne wydarzenia sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie, ciesząc się pięknem i możliwościami, jakie oferuje Wisła w sezonie letnim.

Źródło: TVNWARSZAWA