czwartek, 23 maj 2024 09:00

Aresztowanie 29 - latka z narkotykami na warszawskiej Ochocie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
narkotyki - Warszawa narkotyki - Warszawa fot: pixabay

W wyniku skutecznej operacji, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Bemowa, 29 - latek poszukiwany listem gończym, został zatrzymany na warszawskiej Ochocie. W jego mieszkaniu, znaleziono trzy kilogramy różnych narkotyków.

Przebieg operacji i konsekwencje dla zatrzymanego

Akcja policyjna, która zakończyła się aresztowaniem 29 - latka, rozpoczęła się od zdobycia znaczących informacji, przez policjantów z Bemowa. Wskazywałe one ne to, że w określonym lokalu na Ochocie, mogą znajdować się narkotyki. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy przeszukanie mieszkania, zaowocowało znalezieniem trzech kilogramów substancji odurzających, które były przechowywane, w plastikowych pudełkach oraz torebkach foliowych. Zabezpieczono susz roślinny oraz zbrylone substancje, które później zostały zidentyfikowane jako mefedron, marihuana, kokaina oraz inne.

Nadkom. Marta Sulowska, oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, podkreśliła, że wszystkie zabezpieczone substancje, zostały przekazane do dalszych badań, co jest standardową procedurą w tego typu przypadkach. Zatrzymany mężczyzna, okazał się być osobą poszukiwaną zarówno listem gończym, jak i nakazem doprowadzenia do więzienia, w celu odbycia dwóch wcześniej zasądzonych kar pozbawienia wolności. Jedna z tych kar wynosiła trzy lata i sześć miesięcy, a druga 364 dni.

Dalsze postępowanie

W świetle powyższych faktów, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota, która nadzoruje sprawę, postawiła mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt, na okres trzech miesięcy, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: TVNWARSZAWA