środa, 29 wrzesień 2021 16:03

Rezonans Warszawa Radiomedica - Zapraszamy na ul.Bobrowiecką!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
radiomedica radiomedica pixabay

Badania profilaktyczne wykonywane regularnie pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium wielu chorób.

 

Mogą też ułatwić dokładniejsza diagnozę już istniejących dolegliwości. Wiele z nich jest nieinwazyjnych, dzięki czemu nie trzeba się bać ich wykonywania. Do jednych z takich badań zalicza się rezonans magnetyczny. Czym dokładnie jest to badanie? Kiedy się zaleca jego wykonanie i gdzie warto się na nie umówić?

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny to bezinwazyjne badanie diagnostyczne obrazowe. Często można spotkać się także ze skrótem MRI, który pochodzi od angielskiej nazwy tego badania, czyli magnetic resonance imaging. W odróżnieniu od badań rentgenowskich, to wskazuje się jako bardziej bezpieczne, gdyż fale magnetyczne nie są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. W czasie badania wykorzystywane są właściwości magnetyczne wody, która znajduje się w ludzkim organizmie. Protony tych cząsteczek pod wpływem pola magnetycznego zmieniają swój stan oddając energię. To pozwala na stworzenie komputerowego obrazu badanej części ciała. Badanie rezonansem w zależności od potrzeb może być wykonane z kontrastem lub bez niego. 

Kiedy stosuje się rezonans magnetyczny i gdzie go wykonać?

Diagnostyka z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego stosowana jest dość szeroko w medycynie. Bardzo często badanie to zleca się w przypadku chęci określenia stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek. Można w ten sposób m.in. sprawdzić, w jakim stanie znajdują się mięśnie czy poszczególne narządy. Przy pomocy tego badania można też sprawdzać układ kostny, w tym znajdujący się w nim szpik.

Jeżeli interesuje cię tego typu badanie, możesz skorzystać z oferty sprawdzonej kliniki, jak np. https://radiomedica.pl/. Jest ono wykonywane na nowoczesnym, specjalistycznym sprzęcie firmy Siemens o natężeniu pola 3T, podczas; gdy w wielu placówkach medycznych oferowany jest sprzęt o natężeniu pola jedynie 1,5T. Pracownicy kliniki przed umówieniem i wykonaniem badania poinformują cię o wszelkich warunkach, jakie muszą być spełnione, a także o przeciwwskazaniach do określonego badania.

 • Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!
  Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!

  Święta zbliżają się wielkimi krokami i nie masz pojęcia, jaki prezent wręczyć bliskiej osobie?

  Written on czwartek, 02 grudzień 2021 16:13
 • W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!
  W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

  Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:21
 • Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?
  Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

  Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:18
 • Montaż instalacji elektrycznej
  Montaż instalacji elektrycznej

  Instalację elektryczną w domu należy zaprojektować i zamontować tak, by była bezpieczna i nie powodowała zagrożenia dla dzieci i innych domowników. Montując instalację należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:14
 • Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?
  Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?

  Współczesne kobiety żyją intensywnie i oczekują, że wiele rozwiązań będzie dostosowanych do ich zmieniających się potrzeb.

  Written on piątek, 26 listopad 2021 16:43