środa, 29 wrzesień 2021 16:03

Rezonans Warszawa Radiomedica - Zapraszamy na ul.Bobrowiecką!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
radiomedica radiomedica pixabay

Badania profilaktyczne wykonywane regularnie pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium wielu chorób.

 

Mogą też ułatwić dokładniejsza diagnozę już istniejących dolegliwości. Wiele z nich jest nieinwazyjnych, dzięki czemu nie trzeba się bać ich wykonywania. Do jednych z takich badań zalicza się rezonans magnetyczny. Czym dokładnie jest to badanie? Kiedy się zaleca jego wykonanie i gdzie warto się na nie umówić?

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny to bezinwazyjne badanie diagnostyczne obrazowe. Często można spotkać się także ze skrótem MRI, który pochodzi od angielskiej nazwy tego badania, czyli magnetic resonance imaging. W odróżnieniu od badań rentgenowskich, to wskazuje się jako bardziej bezpieczne, gdyż fale magnetyczne nie są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. W czasie badania wykorzystywane są właściwości magnetyczne wody, która znajduje się w ludzkim organizmie. Protony tych cząsteczek pod wpływem pola magnetycznego zmieniają swój stan oddając energię. To pozwala na stworzenie komputerowego obrazu badanej części ciała. Badanie rezonansem w zależności od potrzeb może być wykonane z kontrastem lub bez niego. 

Kiedy stosuje się rezonans magnetyczny i gdzie go wykonać?

Diagnostyka z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego stosowana jest dość szeroko w medycynie. Bardzo często badanie to zleca się w przypadku chęci określenia stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek. Można w ten sposób m.in. sprawdzić, w jakim stanie znajdują się mięśnie czy poszczególne narządy. Przy pomocy tego badania można też sprawdzać układ kostny, w tym znajdujący się w nim szpik.

Jeżeli interesuje cię tego typu badanie, możesz skorzystać z oferty sprawdzonej kliniki, jak np. https://radiomedica.pl/. Jest ono wykonywane na nowoczesnym, specjalistycznym sprzęcie firmy Siemens o natężeniu pola 3T, podczas; gdy w wielu placówkach medycznych oferowany jest sprzęt o natężeniu pola jedynie 1,5T. Pracownicy kliniki przed umówieniem i wykonaniem badania poinformują cię o wszelkich warunkach, jakie muszą być spełnione, a także o przeciwwskazaniach do określonego badania.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48