środa, 29 wrzesień 2021 16:03

Rezonans Warszawa Radiomedica - Zapraszamy na ul.Bobrowiecką!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
radiomedica radiomedica pixabay

Badania profilaktyczne wykonywane regularnie pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium wielu chorób.

 

Mogą też ułatwić dokładniejsza diagnozę już istniejących dolegliwości. Wiele z nich jest nieinwazyjnych, dzięki czemu nie trzeba się bać ich wykonywania. Do jednych z takich badań zalicza się rezonans magnetyczny. Czym dokładnie jest to badanie? Kiedy się zaleca jego wykonanie i gdzie warto się na nie umówić?

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny to bezinwazyjne badanie diagnostyczne obrazowe. Często można spotkać się także ze skrótem MRI, który pochodzi od angielskiej nazwy tego badania, czyli magnetic resonance imaging. W odróżnieniu od badań rentgenowskich, to wskazuje się jako bardziej bezpieczne, gdyż fale magnetyczne nie są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. W czasie badania wykorzystywane są właściwości magnetyczne wody, która znajduje się w ludzkim organizmie. Protony tych cząsteczek pod wpływem pola magnetycznego zmieniają swój stan oddając energię. To pozwala na stworzenie komputerowego obrazu badanej części ciała. Badanie rezonansem w zależności od potrzeb może być wykonane z kontrastem lub bez niego. 

Kiedy stosuje się rezonans magnetyczny i gdzie go wykonać?

Diagnostyka z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego stosowana jest dość szeroko w medycynie. Bardzo często badanie to zleca się w przypadku chęci określenia stanu narządów wewnętrznych oraz tkanek. Można w ten sposób m.in. sprawdzić, w jakim stanie znajdują się mięśnie czy poszczególne narządy. Przy pomocy tego badania można też sprawdzać układ kostny, w tym znajdujący się w nim szpik.

Jeżeli interesuje cię tego typu badanie, możesz skorzystać z oferty sprawdzonej kliniki, jak np. https://radiomedica.pl/. Jest ono wykonywane na nowoczesnym, specjalistycznym sprzęcie firmy Siemens o natężeniu pola 3T, podczas; gdy w wielu placówkach medycznych oferowany jest sprzęt o natężeniu pola jedynie 1,5T. Pracownicy kliniki przed umówieniem i wykonaniem badania poinformują cię o wszelkich warunkach, jakie muszą być spełnione, a także o przeciwwskazaniach do określonego badania.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03