piątek, 15 październik 2021 13:01

Napad głodu nikotynowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
potrzeba sięgnięcia po papierosa potrzeba sięgnięcia po papierosa pixabay

Jak pokonać potrzebę zapalenia papierosa?

Kiedy po raz pierwszy rzucasz papierosy, możesz mieć wrażenie, że każda chwila w twoim życiu jest pochłonięta jedną i tylko jedną myślą-chęcią zapalenia.

Jeśli jednak zwrócisz na to uwagę, zauważysz, że większość zachcianek trwa tylko około trzech do pięciu minut. Zachcianki mają tendencję do silnego rozwoju i stopniowego zmniejszania się, aż w końcu znikają. W tak trudnych pierwszych chwilach pomagają tabletki Recigar.

Najlepszą zasadą jest radzenie sobie z zachciankami w miarę ich pojawiania się, jedna po drugiej. Aby to zrobić, musisz przerwać swój wzorzec myślowy w momencie, gdy pojawia się pragnienie. Po prostu zmień czynność i przez kilka minut rób coś zupełnie innego. Robiąc to, możesz przekierować swoją uwagę z fizycznego lub psychologicznego pragnienia.

Istnieją dwa rodzaje zachcianek, których ludzie doświadczają w pierwszych dniach rzucania palenia: Pragnienia fizyczne, czyli reakcja Twojego ciała na odstawienie nikotyny może być odczuwalna fizycznie. Pragnienia fizyczne są zwykle odczuwane jako ucisk w gardle lub brzuchu, któremu towarzyszy uczucie napięcia lub niepokoju. Pragnienia psychologiczne, są one wywoływane przez codzienne wydarzenia. Palacze rozwijają mnóstwo sygnałów, które sygnalizują potrzebę sięgnięcia po papierosa. Być może zapalasz papierosa, gdy jesteś narażony na stres, palisz podczas jazdy samochodem, jedzenia lub spotkań towarzyskich. Kiedy rzucasz palenie, te podświadome nawyki wyzwalają głębokie pragnienia.

Jakie są objawy odstawienia nikotyny?

Objawy odstawienia nikotyny mogą rozpocząć się w ciągu 30 minut od ostatniego zapalenia papierosa i będą zależeć od poziomu uzależnienia. Na nasilenie objawów wpływają takie czynniki, jak długość okresu palenia papierosów i ilość papierosów wypalonych na co dzień. Objawy odstawienia nikotyny dla palaczy obejmują: mdłości i skurcze brzucha zaparcia, gazy, bóle głowy, kaszel, ból gardła, bezsenność, trudności z koncentracją, lęk, drażliwość, depresję.

Co dalej po odstawieniu?

Przezwyciężenie odstawienia nikotyny jest często najtrudniejszą częścią rzucania palenia. Wiele osób musi próbować więcej niż raz, aby rzucić palenie. Im bardziej starasz się rzucić palenie, tym większe prawdopodobieństwo, że ci się uda. Jest wiele sytuacji w życiu codziennym, które mogą wywołać chęć zapalenia papierosa. Sytuacje te mogą nasilać objawy odstawienia nikotyny. Do czynników wyzwalających należą: przebywanie w otoczeniu innych palaczy, bycie w samochodzie, uczucie stresu, picie kawy lub herbaty, picie alkoholu, uczucie znudzenia, rozmowa przez telefon.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54