piątek, 15 październik 2021 13:01

Napad głodu nikotynowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
potrzeba sięgnięcia po papierosa potrzeba sięgnięcia po papierosa pixabay

Jak pokonać potrzebę zapalenia papierosa?

Kiedy po raz pierwszy rzucasz papierosy, możesz mieć wrażenie, że każda chwila w twoim życiu jest pochłonięta jedną i tylko jedną myślą-chęcią zapalenia.

Jeśli jednak zwrócisz na to uwagę, zauważysz, że większość zachcianek trwa tylko około trzech do pięciu minut. Zachcianki mają tendencję do silnego rozwoju i stopniowego zmniejszania się, aż w końcu znikają. W tak trudnych pierwszych chwilach pomagają tabletki Recigar.

Najlepszą zasadą jest radzenie sobie z zachciankami w miarę ich pojawiania się, jedna po drugiej. Aby to zrobić, musisz przerwać swój wzorzec myślowy w momencie, gdy pojawia się pragnienie. Po prostu zmień czynność i przez kilka minut rób coś zupełnie innego. Robiąc to, możesz przekierować swoją uwagę z fizycznego lub psychologicznego pragnienia.

Istnieją dwa rodzaje zachcianek, których ludzie doświadczają w pierwszych dniach rzucania palenia: Pragnienia fizyczne, czyli reakcja Twojego ciała na odstawienie nikotyny może być odczuwalna fizycznie. Pragnienia fizyczne są zwykle odczuwane jako ucisk w gardle lub brzuchu, któremu towarzyszy uczucie napięcia lub niepokoju. Pragnienia psychologiczne, są one wywoływane przez codzienne wydarzenia. Palacze rozwijają mnóstwo sygnałów, które sygnalizują potrzebę sięgnięcia po papierosa. Być może zapalasz papierosa, gdy jesteś narażony na stres, palisz podczas jazdy samochodem, jedzenia lub spotkań towarzyskich. Kiedy rzucasz palenie, te podświadome nawyki wyzwalają głębokie pragnienia.

Jakie są objawy odstawienia nikotyny?

Objawy odstawienia nikotyny mogą rozpocząć się w ciągu 30 minut od ostatniego zapalenia papierosa i będą zależeć od poziomu uzależnienia. Na nasilenie objawów wpływają takie czynniki, jak długość okresu palenia papierosów i ilość papierosów wypalonych na co dzień. Objawy odstawienia nikotyny dla palaczy obejmują: mdłości i skurcze brzucha zaparcia, gazy, bóle głowy, kaszel, ból gardła, bezsenność, trudności z koncentracją, lęk, drażliwość, depresję.

Co dalej po odstawieniu?

Przezwyciężenie odstawienia nikotyny jest często najtrudniejszą częścią rzucania palenia. Wiele osób musi próbować więcej niż raz, aby rzucić palenie. Im bardziej starasz się rzucić palenie, tym większe prawdopodobieństwo, że ci się uda. Jest wiele sytuacji w życiu codziennym, które mogą wywołać chęć zapalenia papierosa. Sytuacje te mogą nasilać objawy odstawienia nikotyny. Do czynników wyzwalających należą: przebywanie w otoczeniu innych palaczy, bycie w samochodzie, uczucie stresu, picie kawy lub herbaty, picie alkoholu, uczucie znudzenia, rozmowa przez telefon.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48