piątek, 15 październik 2021 13:01

Napad głodu nikotynowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
potrzeba sięgnięcia po papierosa potrzeba sięgnięcia po papierosa pixabay

Jak pokonać potrzebę zapalenia papierosa?

Kiedy po raz pierwszy rzucasz papierosy, możesz mieć wrażenie, że każda chwila w twoim życiu jest pochłonięta jedną i tylko jedną myślą-chęcią zapalenia.

Jeśli jednak zwrócisz na to uwagę, zauważysz, że większość zachcianek trwa tylko około trzech do pięciu minut. Zachcianki mają tendencję do silnego rozwoju i stopniowego zmniejszania się, aż w końcu znikają. W tak trudnych pierwszych chwilach pomagają tabletki Recigar.

Najlepszą zasadą jest radzenie sobie z zachciankami w miarę ich pojawiania się, jedna po drugiej. Aby to zrobić, musisz przerwać swój wzorzec myślowy w momencie, gdy pojawia się pragnienie. Po prostu zmień czynność i przez kilka minut rób coś zupełnie innego. Robiąc to, możesz przekierować swoją uwagę z fizycznego lub psychologicznego pragnienia.

Istnieją dwa rodzaje zachcianek, których ludzie doświadczają w pierwszych dniach rzucania palenia: Pragnienia fizyczne, czyli reakcja Twojego ciała na odstawienie nikotyny może być odczuwalna fizycznie. Pragnienia fizyczne są zwykle odczuwane jako ucisk w gardle lub brzuchu, któremu towarzyszy uczucie napięcia lub niepokoju. Pragnienia psychologiczne, są one wywoływane przez codzienne wydarzenia. Palacze rozwijają mnóstwo sygnałów, które sygnalizują potrzebę sięgnięcia po papierosa. Być może zapalasz papierosa, gdy jesteś narażony na stres, palisz podczas jazdy samochodem, jedzenia lub spotkań towarzyskich. Kiedy rzucasz palenie, te podświadome nawyki wyzwalają głębokie pragnienia.

Jakie są objawy odstawienia nikotyny?

Objawy odstawienia nikotyny mogą rozpocząć się w ciągu 30 minut od ostatniego zapalenia papierosa i będą zależeć od poziomu uzależnienia. Na nasilenie objawów wpływają takie czynniki, jak długość okresu palenia papierosów i ilość papierosów wypalonych na co dzień. Objawy odstawienia nikotyny dla palaczy obejmują: mdłości i skurcze brzucha zaparcia, gazy, bóle głowy, kaszel, ból gardła, bezsenność, trudności z koncentracją, lęk, drażliwość, depresję.

Co dalej po odstawieniu?

Przezwyciężenie odstawienia nikotyny jest często najtrudniejszą częścią rzucania palenia. Wiele osób musi próbować więcej niż raz, aby rzucić palenie. Im bardziej starasz się rzucić palenie, tym większe prawdopodobieństwo, że ci się uda. Jest wiele sytuacji w życiu codziennym, które mogą wywołać chęć zapalenia papierosa. Sytuacje te mogą nasilać objawy odstawienia nikotyny. Do czynników wyzwalających należą: przebywanie w otoczeniu innych palaczy, bycie w samochodzie, uczucie stresu, picie kawy lub herbaty, picie alkoholu, uczucie znudzenia, rozmowa przez telefon.

 • Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!
  Voucher do SPA pod choinkę - Najlepszy prezent na Święta!

  Święta zbliżają się wielkimi krokami i nie masz pojęcia, jaki prezent wręczyć bliskiej osobie?

  Written on czwartek, 02 grudzień 2021 16:13
 • W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!
  W tych branżach brakuje pracowników w Warszawie!

  Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie Co więcej, po pandemii widoczne są zasadnicze braki w niektórych branżach, przez co pracodawcy dosłownie walczą o każdego kandydata na pracownika.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:21
 • Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?
  Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

  Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:18
 • Montaż instalacji elektrycznej
  Montaż instalacji elektrycznej

  Instalację elektryczną w domu należy zaprojektować i zamontować tak, by była bezpieczna i nie powodowała zagrożenia dla dzieci i innych domowników. Montując instalację należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  Written on wtorek, 30 listopad 2021 12:14
 • Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?
  Jaki powinien być idealny magazyn dla kobiet?

  Współczesne kobiety żyją intensywnie i oczekują, że wiele rozwiązań będzie dostosowanych do ich zmieniających się potrzeb.

  Written on piątek, 26 listopad 2021 16:43