piątek, 20 styczeń 2023 16:13

Catering na imprezę firmową – dlaczego warto go zamówić i co uwzględnić w menu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
catering na imprezę firmową catering na imprezę firmową mat.prasowe

Imprezy firmowe to czas integracji poszczególnych zespołów działających w jednym celu, a dokładniej budujących całą strukturę przedsiębiorstwa. Organizatorzy niejednokrotnie wymyślają szereg atrakcji mających umilić spędzony czas i zadbać o kondycję umysłową swoich pracowników. Często zapomina się jednak o ważnej kwestii – jedzeniu. Przygotowane na tę okazje przekąski ze sklepu okazują się klapą, a wspólny posiłek nie sprawia dobrego wrażenia.

Może się to wydawać nieco przesadzone, choć jedzenie w rzeczywistości ma ogromny wpływ na panującą na imprezie atmosferę. Chodzi tutaj nie tylko o sam smak i jakość, ale również poszczególne makroskładniki.

Dlaczego warto wynająć catering?

Cateringi gastronomiczne to doskonała opcja zarówno na wesela, komunie, chrzty, jak i na imprezy firmowe czy okolicznościowe. Korzystając z takich usług można zaoszczędzić przede wszystkim czas i pieniądze. Samodzielne gotowanie posiłków wiąże się z zakupem potrzebnych produktów oraz godzinami spędzonymi w kuchni. Niewykluczone, że nie mając zbyt dużego doświadczenia w kuchni, danie może nie wyjść i całkowicie znaleźć się w koszu.

Wybierając catering kulinarny nie interesuje nas zupełnie nic. Wybieramy tylko liczbę posiłków, czas ich podawania oraz określamy ilość osób. Resztą zajmą się już specjaliści.

Dobór cateringu – jak dobrze poradzić sobie z tym zadaniem?

Musimy pamiętać, że poszczególne osoby mogą posiadać odmienne preferencje. Z tego też względu, najlepiej aby catering był jak najbardziej zróżnicowany i występował w formie bufetu. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest również catering sushi w Warszawie. Dzięki ogromnej ilości odmian i ciekawej formie podania, sushi doskonale sprawdzi się jako przekąska na szwedzkim stole podczas imprezy firmowej. Każdy pracownik bez wątpienia zechce skosztować odmian takich jak Hosomaki, Futomaki czy Nigiri.

Kuchnia japońska powinna uczestniczyć w imprezie firmowej, ale nie pełnić główną rolę. Takową warto poświęcić na tacę mięs wraz z dodatkami w postaci frytek, ziemniaków bądź ryżu. Warto jeszcze zorientować się, czy wśród zespołu znajdują się osoby niejedzące mięsa bądź całkowicie odrzucające produkty pochodzenia zwierzęcego. Ma to kluczowe znaczenie w ich dobrej zabawie i może decydować o całym przebiegu imprezy.

 catering sushi w Warszawie

catering sushi w Warszawie

Co powinniśmy ustalić z cateringiem?

Niezależnie od renomy i rodzaju cateringu, zawsze powinniśmy ustalić czas przygotowywania posiłków. Pozwoli to uniknąć wpadki dotyczącej brzydko podanych i nieświeżych dań. Nigdy nie powinno się przygotowywać jedzenia ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Warto mieć to na uwadze i maksymalnie zadbać o świeży posiłek. W końcu, jako właściciele firmy sami za to płacimy. W przypadku dań bufetowych konieczne jest także zadbanie o podpisy wszystkich posiłków. Zapobiegnie to szybkiemu wystyganiu dań, spowodowanemu nieustannym otwieraniem pojemników. Na każdej imprezie firmowej jakość posiłków musi być wysoka, a my jako przedstawiciele firmy musimy w pełni o to zadbać.

 • Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie
  Centrum Warszawy - kolejne blokady ulic przez Ostatnie Pokolenie

  W czwartek rano, Warszawa ponownie stała się miejscem protestów grupy Ostatnie Pokolenie. Około 15 aktywistów i aktywistek zajęło ulicę Marszałkowską, pomiędzy ulicami Żurawią a Wspólną, blokując ruch kołowy. Zdarzenie to miało miejsce po godzinie 8.30, a przez około trzydzieści minut ulica była nieprzejezdna. Protestujący, uzbrojeni w transparenty oraz tabliczki z nazwami gmin borykających się z problemami dostępu do wody, domagali się od rządu większych inwestycji w publiczny transport.

  Napisano czwartek, 18 lipiec 2024 08:14
 • Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda
  Przebudowa w centrum Warszawy - inwestycje na ulicach Złotej i Zgoda

  Ratusz m.st. Warszawy, ogłosił rozpoczęcie szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych w centrum miasta, koncentrując się na kwartale między ulicami Złotą, Zgoda, Jasną oraz Sienkiewicza. W ramach projektu, który jest kluczowym elementem prezydenckiego programu "Nowe Centrum Warszawy", przewidziano przeprowadzenie kompleksowych zmian mających na celu zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności tej części miasta.

  Napisano środa, 17 lipiec 2024 10:22
 • Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta
  Interwencja służb w ministerstwie - niebezpieczne przedmioty w torbie interesanta

  Dzisiaj rano, na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Brackiej w Warszawie, doszło do niepokojącego incydentu w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zdarzenie to, skupiło uwagę licznych służb oraz mediów.

  Napisano wtorek, 16 lipiec 2024 12:17
 • Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  
  Strefa czystego transportu w Warszawie - wprowadzenie nowych regulacji  

  1 lipca w Warszawie, wprowadzono Strefę Czystego Transportu (SCT). Inicjatywa ta obejmuje znaczną część Śródmieścia oraz selektywne fragmenty przyległych dzielnic. Celem wprowadzenia SCT jest redukcja poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, co stanowi odpowiedź na rosnące problemy z jakością powietrza w dużych miastach.

  Napisano poniedziałek, 15 lipiec 2024 09:05
 • Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie
  Tragiczny wypadek przy Al. Solidarności w Warszawie

  W czwartkowy wieczór, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku na trasie W - Z przy Alei Solidarności 71. Śmierć poniosła 40 - letnia pasażerka, podróżująca osobową toyotą, która z nieustalonych przyczyn uderzyła w słup latarni.

  Napisano piątek, 12 lipiec 2024 08:47