piątek, 20 styczeń 2023 16:13

Catering na imprezę firmową – dlaczego warto go zamówić i co uwzględnić w menu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
catering na imprezę firmową catering na imprezę firmową mat.prasowe

Imprezy firmowe to czas integracji poszczególnych zespołów działających w jednym celu, a dokładniej budujących całą strukturę przedsiębiorstwa. Organizatorzy niejednokrotnie wymyślają szereg atrakcji mających umilić spędzony czas i zadbać o kondycję umysłową swoich pracowników. Często zapomina się jednak o ważnej kwestii – jedzeniu. Przygotowane na tę okazje przekąski ze sklepu okazują się klapą, a wspólny posiłek nie sprawia dobrego wrażenia.

Może się to wydawać nieco przesadzone, choć jedzenie w rzeczywistości ma ogromny wpływ na panującą na imprezie atmosferę. Chodzi tutaj nie tylko o sam smak i jakość, ale również poszczególne makroskładniki.

Dlaczego warto wynająć catering?

Cateringi gastronomiczne to doskonała opcja zarówno na wesela, komunie, chrzty, jak i na imprezy firmowe czy okolicznościowe. Korzystając z takich usług można zaoszczędzić przede wszystkim czas i pieniądze. Samodzielne gotowanie posiłków wiąże się z zakupem potrzebnych produktów oraz godzinami spędzonymi w kuchni. Niewykluczone, że nie mając zbyt dużego doświadczenia w kuchni, danie może nie wyjść i całkowicie znaleźć się w koszu.

Wybierając catering kulinarny nie interesuje nas zupełnie nic. Wybieramy tylko liczbę posiłków, czas ich podawania oraz określamy ilość osób. Resztą zajmą się już specjaliści.

Dobór cateringu – jak dobrze poradzić sobie z tym zadaniem?

Musimy pamiętać, że poszczególne osoby mogą posiadać odmienne preferencje. Z tego też względu, najlepiej aby catering był jak najbardziej zróżnicowany i występował w formie bufetu. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest również catering sushi w Warszawie. Dzięki ogromnej ilości odmian i ciekawej formie podania, sushi doskonale sprawdzi się jako przekąska na szwedzkim stole podczas imprezy firmowej. Każdy pracownik bez wątpienia zechce skosztować odmian takich jak Hosomaki, Futomaki czy Nigiri.

Kuchnia japońska powinna uczestniczyć w imprezie firmowej, ale nie pełnić główną rolę. Takową warto poświęcić na tacę mięs wraz z dodatkami w postaci frytek, ziemniaków bądź ryżu. Warto jeszcze zorientować się, czy wśród zespołu znajdują się osoby niejedzące mięsa bądź całkowicie odrzucające produkty pochodzenia zwierzęcego. Ma to kluczowe znaczenie w ich dobrej zabawie i może decydować o całym przebiegu imprezy.

 catering sushi w Warszawie

catering sushi w Warszawie

Co powinniśmy ustalić z cateringiem?

Niezależnie od renomy i rodzaju cateringu, zawsze powinniśmy ustalić czas przygotowywania posiłków. Pozwoli to uniknąć wpadki dotyczącej brzydko podanych i nieświeżych dań. Nigdy nie powinno się przygotowywać jedzenia ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Warto mieć to na uwadze i maksymalnie zadbać o świeży posiłek. W końcu, jako właściciele firmy sami za to płacimy. W przypadku dań bufetowych konieczne jest także zadbanie o podpisy wszystkich posiłków. Zapobiegnie to szybkiemu wystyganiu dań, spowodowanemu nieustannym otwieraniem pojemników. Na każdej imprezie firmowej jakość posiłków musi być wysoka, a my jako przedstawiciele firmy musimy w pełni o to zadbać.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54