poniedziałek, 21 listopad 2022 11:02

Tabletka dzień po Escapelle i EllaOne – czym się różnią?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Antykoncepcja awaryjna Antykoncepcja awaryjna pixabay

Krążki dopochwowe, prezerwatywy, plastry antykoncepcyjne to tylko niektóre opcje umożliwiające ochronę przed niechcianą ciążą. Co jednak zrobić, gdy zabezpieczenie zawiodło, zostało nieprawidłowo wykorzystane lub doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia? W takich sytuacjach dobrze sprawdzi się opcja, jaką jest antykoncepcja awaryjna.

 

Escapelle i EllaOne – poznaj różnice

Na początku warto wspomnieć, że Escapelle i EllaOne nie służą do przerywania ciąży, a jedynie uniemożliwiają dojście do zapłodnienia. Aby móc je zastosować trzeba okazać receptę podczas zakupu. A gdzie można ją dostać. Na przykład w zaufanych przychodniach internetowych takich jak Twoje Zdrowie. Zapoznajmy się jednak najpierw ze wspomnianymi wcześniej możliwościami. Czym różnią się te dwa środki? Oto najważniejsze informacje na ten temat:

– Substancja czynna – tabletka dzień po Escapelle zawiera lewonorgestrel, pigułka po EllaOne zaś octan uliprysalu.

– Działanie – tabletka EllaOne będzie skuteczna wyłącznie wówczas, gdy zostanie zażyta przed wystąpieniem owulacji. Pigułka Escapelle zaś może chronić uwolnioną już komórkę przed zapłodnieniem, zapobiega także zagnieżdżeniu się zarodka.

– Zastosowanie – tabletkę Escapelle należy przyjąć w czasie 72 godzin po zbliżeniu, a więc do 3 dni. Jeśli zaś mowa o środku, jakim jest tabletka dzień po EllaOne, czas ten wynosi do 120 godzin po stosunku, czyli do 5 dni.

– Skuteczność – w przypadku tabletki Escapelle wynosi ona 84%, skuteczność EllaOne to zaś 97,9% wówczas, jeśli zostanie przyjęta w ciągu 24 godzin od odbycia stosunku seksualnego.

EllaOne i Escapelle – która pigułka po lepsza?

Wiesz już, jakie są główne różnice pomiędzy EllaOne i Escapelle. Która jest lepsza? Warto pamiętać, że zależy to od cech indywidualnych. Jeśli na przykład decyzja o przyjęciu tabletki zapadła po 3 dniach, jedyną słuszną opcją będzie EllaOne. Jeśli zaś kobieta karmi piersią, wówczas lepiej sprawdzi się Escapelle, gdyż w tym przypadku należy odstawić dziecko od piersi jedynie na kilka godzin. Pigułka po to środek, który przepisuje lekarz. Warto więc szczerze odpowiadać na pytania, aby specjalista mógł wybrać odpowiedni środek antykoncepcji awaryjnej. Trzeba także pamiętać, że ważne jest odpowiednie zastosowanie pigułki. Przed zażyciem środka zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Antykoncepcja awaryjna okazuje się bardzo pomocna w wielu sytuacjach. Należy jednak mieć świadomość, że nie można stosować jej na co dzień. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod zapobiegania ciąży, a więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Krążki dopochwowe, plastry lub tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywy to tylko niektóre dostępne możliwości. Zapoznaj się z ofertą już dziś i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Więcej na temat pigułki po dowiesz się tutaj.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54