środa, 13 lipiec 2022 15:58

Alergia – nietypowe objawy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
alergologia Warszawa alergologia Warszawa pixabay

Alergia jest bardzo powszechnym problemem, z którym zmagają się miliony osób. Przewlekły katar, wysypka oraz łzawienie oczu to tylko część objawów, z którymi możesz się mierzyć, jednak są one tymi najbardziej typowymi, które każdy zna.

Często zdarza się, że objawy nie są tak oczywiste i na alergię może wskazywać coś o czym nigdy wcześniej nie pomyślałeś. Bardzo często ludzie myślą, że mają do czynienia ze zwykłym przeziębieniem, podczas gdy okazuje się, że może to być właśnie alergia. Właśnie dlatego należy bacznie obserwować swój organizm, aby łatwiej można się było pozbyć problemu. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalisty, a mianowicie alergologa, dzięki któremu będzie można wyleczyć alergię. Jakie nietypowe objawy mogą wskazywać na to, że mierzysz się właśnie z alergią?

Zwróć uwagę na gardło

Osoby, które mają do czynienia z częstym, uciążliwym bólem gardła mogą cierpieć właśnie na alergię. Jeśli jesteś częstym pacjentem u lekarza pierwszego kontaktu właśnie z powodu świądu czy też drapania w gardle, może się okazać, że jesteś alergikiem. Często zdarza się, że jest to mylone przez lekarza z zapaleniem gardła. Wszystko to spowodowane jest przede wszystkim tym, że Twój układ odpornościowy nadmiernie reaguje na obcowanie z danym alergenem. Jest to częsty objaw osób, które cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego, pyłki, sierść czy też niektóre produkty spożywcze. W przypadku tych ostatnich dzieje się tak ze względu na podrażnienie śluzówki przez alergen, który znajduje się w pokarmie.

Częsty problem

Duża część osób ma problem z przewlekłym zmęczeniem, którego przyczyn szuka latami. Wielu wydaje się, że może to być ze względu na niedobory wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, więc robię badania w tym kierunku, jednak okazuje się, że problem leży gdzieś indziej. Okazuje się, że ogromny wpływ na to może mieć właśnie alergia. Warto wiedzieć, że nie powoduje go ona jednak sama w sobie, to jej objawy mają na to bezpośredni wpływ. Często zdarza się, że jest to spowodowane przede wszystkim katarem, który w nocy może powodować bezdech senny. To natomiast prowadzi do problemów ze snem, które same w sobie są przyczyną przewlekłego zmęczenia, zaburzeń koncentracji oraz zaburzeń nastroju. Trzeba zwracać na to szczególną uwagę, gdyż skutki mogą być bardzo nieprzyjemne dla człowieka.

Inne objawy

Poza wymienionymi już objawami jest znacznie więcej tych nietypowych, które mogą wskazywać właśnie na występowanie alergii. Jeśli od lat chodzisz do gabinetów specjalistycznych z różnymi problemami, których przyczyn nie możesz się doszukać, może się okazać, że tym który musisz odwiedzić jest alergologia Warszawa. Jeśli nie możesz ustalić skąd biorą się problemy, być może będzie to odpowiedni wybór, dzięki któremu uzyskasz odpowiedź na swoje pytania. W tych objawach znajduje się między innymi częsta suchość w ustach czy też ciągłe bóle głowy, które są dla Ciebie niezwykle uporczywe. Oprócz tego dochodzi jeszcze światłowstręt, podwyższona temperatura ciała, która nie ma żadnych konkretnych powodów.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03