środa, 13 lipiec 2022 15:58

Alergia – nietypowe objawy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
alergologia Warszawa alergologia Warszawa pixabay

Alergia jest bardzo powszechnym problemem, z którym zmagają się miliony osób. Przewlekły katar, wysypka oraz łzawienie oczu to tylko część objawów, z którymi możesz się mierzyć, jednak są one tymi najbardziej typowymi, które każdy zna.

Często zdarza się, że objawy nie są tak oczywiste i na alergię może wskazywać coś o czym nigdy wcześniej nie pomyślałeś. Bardzo często ludzie myślą, że mają do czynienia ze zwykłym przeziębieniem, podczas gdy okazuje się, że może to być właśnie alergia. Właśnie dlatego należy bacznie obserwować swój organizm, aby łatwiej można się było pozbyć problemu. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalisty, a mianowicie alergologa, dzięki któremu będzie można wyleczyć alergię. Jakie nietypowe objawy mogą wskazywać na to, że mierzysz się właśnie z alergią?

Zwróć uwagę na gardło

Osoby, które mają do czynienia z częstym, uciążliwym bólem gardła mogą cierpieć właśnie na alergię. Jeśli jesteś częstym pacjentem u lekarza pierwszego kontaktu właśnie z powodu świądu czy też drapania w gardle, może się okazać, że jesteś alergikiem. Często zdarza się, że jest to mylone przez lekarza z zapaleniem gardła. Wszystko to spowodowane jest przede wszystkim tym, że Twój układ odpornościowy nadmiernie reaguje na obcowanie z danym alergenem. Jest to częsty objaw osób, które cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego, pyłki, sierść czy też niektóre produkty spożywcze. W przypadku tych ostatnich dzieje się tak ze względu na podrażnienie śluzówki przez alergen, który znajduje się w pokarmie.

Częsty problem

Duża część osób ma problem z przewlekłym zmęczeniem, którego przyczyn szuka latami. Wielu wydaje się, że może to być ze względu na niedobory wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, więc robię badania w tym kierunku, jednak okazuje się, że problem leży gdzieś indziej. Okazuje się, że ogromny wpływ na to może mieć właśnie alergia. Warto wiedzieć, że nie powoduje go ona jednak sama w sobie, to jej objawy mają na to bezpośredni wpływ. Często zdarza się, że jest to spowodowane przede wszystkim katarem, który w nocy może powodować bezdech senny. To natomiast prowadzi do problemów ze snem, które same w sobie są przyczyną przewlekłego zmęczenia, zaburzeń koncentracji oraz zaburzeń nastroju. Trzeba zwracać na to szczególną uwagę, gdyż skutki mogą być bardzo nieprzyjemne dla człowieka.

Inne objawy

Poza wymienionymi już objawami jest znacznie więcej tych nietypowych, które mogą wskazywać właśnie na występowanie alergii. Jeśli od lat chodzisz do gabinetów specjalistycznych z różnymi problemami, których przyczyn nie możesz się doszukać, może się okazać, że tym który musisz odwiedzić jest alergologia Warszawa. Jeśli nie możesz ustalić skąd biorą się problemy, być może będzie to odpowiedni wybór, dzięki któremu uzyskasz odpowiedź na swoje pytania. W tych objawach znajduje się między innymi częsta suchość w ustach czy też ciągłe bóle głowy, które są dla Ciebie niezwykle uporczywe. Oprócz tego dochodzi jeszcze światłowstręt, podwyższona temperatura ciała, która nie ma żadnych konkretnych powodów.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28