środa, 13 lipiec 2022 15:58

Alergia – nietypowe objawy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
alergologia Warszawa alergologia Warszawa pixabay

Alergia jest bardzo powszechnym problemem, z którym zmagają się miliony osób. Przewlekły katar, wysypka oraz łzawienie oczu to tylko część objawów, z którymi możesz się mierzyć, jednak są one tymi najbardziej typowymi, które każdy zna.

Często zdarza się, że objawy nie są tak oczywiste i na alergię może wskazywać coś o czym nigdy wcześniej nie pomyślałeś. Bardzo często ludzie myślą, że mają do czynienia ze zwykłym przeziębieniem, podczas gdy okazuje się, że może to być właśnie alergia. Właśnie dlatego należy bacznie obserwować swój organizm, aby łatwiej można się było pozbyć problemu. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalisty, a mianowicie alergologa, dzięki któremu będzie można wyleczyć alergię. Jakie nietypowe objawy mogą wskazywać na to, że mierzysz się właśnie z alergią?

Zwróć uwagę na gardło

Osoby, które mają do czynienia z częstym, uciążliwym bólem gardła mogą cierpieć właśnie na alergię. Jeśli jesteś częstym pacjentem u lekarza pierwszego kontaktu właśnie z powodu świądu czy też drapania w gardle, może się okazać, że jesteś alergikiem. Często zdarza się, że jest to mylone przez lekarza z zapaleniem gardła. Wszystko to spowodowane jest przede wszystkim tym, że Twój układ odpornościowy nadmiernie reaguje na obcowanie z danym alergenem. Jest to częsty objaw osób, które cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego, pyłki, sierść czy też niektóre produkty spożywcze. W przypadku tych ostatnich dzieje się tak ze względu na podrażnienie śluzówki przez alergen, który znajduje się w pokarmie.

Częsty problem

Duża część osób ma problem z przewlekłym zmęczeniem, którego przyczyn szuka latami. Wielu wydaje się, że może to być ze względu na niedobory wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, więc robię badania w tym kierunku, jednak okazuje się, że problem leży gdzieś indziej. Okazuje się, że ogromny wpływ na to może mieć właśnie alergia. Warto wiedzieć, że nie powoduje go ona jednak sama w sobie, to jej objawy mają na to bezpośredni wpływ. Często zdarza się, że jest to spowodowane przede wszystkim katarem, który w nocy może powodować bezdech senny. To natomiast prowadzi do problemów ze snem, które same w sobie są przyczyną przewlekłego zmęczenia, zaburzeń koncentracji oraz zaburzeń nastroju. Trzeba zwracać na to szczególną uwagę, gdyż skutki mogą być bardzo nieprzyjemne dla człowieka.

Inne objawy

Poza wymienionymi już objawami jest znacznie więcej tych nietypowych, które mogą wskazywać właśnie na występowanie alergii. Jeśli od lat chodzisz do gabinetów specjalistycznych z różnymi problemami, których przyczyn nie możesz się doszukać, może się okazać, że tym który musisz odwiedzić jest alergologia Warszawa. Jeśli nie możesz ustalić skąd biorą się problemy, być może będzie to odpowiedni wybór, dzięki któremu uzyskasz odpowiedź na swoje pytania. W tych objawach znajduje się między innymi częsta suchość w ustach czy też ciągłe bóle głowy, które są dla Ciebie niezwykle uporczywe. Oprócz tego dochodzi jeszcze światłowstręt, podwyższona temperatura ciała, która nie ma żadnych konkretnych powodów.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54