Chodzi o tkanki, które otaczają ząb, chronią go przed zakażeniem i utrzymują w zębodole. Dlaczego pacjenci borykają się z chorobami przyzębia? W czym może pomóc periodontolog Warszawa Mokotów?
Skąd biorą się choroby przyzębia?
Najczęstszą przyczyną pojawiania się chorób przyzębia jest po prostu niewłaściwa higiena jamy ustnej. Wiele osób w dalszym ciągu zaniedbuje ten element, który powinien stać się dla każdego codziennym nawykiem. Żeby uniknąć problemów, należy przede wszystkim zadbać o dokładne szczotkowanie zębów oraz nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Za kłopoty odpowiadają bakterie, które są obecne w płytce nazębnej. Wytwarzają one toksyny i enzymy wywołujące stan zapalny tkanek przyzębia. Dentysta Mokotów zajmuje się chorobami tkanek, które bezpośrednio otaczają ząb, ale również może objąć leczeniem wszelkie stany chorobowe tkanek miękkich jamy ustnej.
W jaki sposób pomaga periodontolog?
Periodontolog Warszawa Mokotów potrafi we właściwy sposób rozpoznać schorzenia, z którymi boryka się pacjent oraz zaproponować zabiegi poprawiające stan jamy ustnej. Do tego celu może nawet korzystać z badań radiologicznych, tomografii stożkowej lub zdjęć pantomograficznych.
W wielu przypadkach pomocne okazują się zabiegi polerowania lub usuwania kamienia nazębnego. Jeśli jednak stan pacjenta nie ulegnie poprawie, wówczas specjalista może sięgnąć po bardziej skomplikowane metody leczenia, do których zaliczyć można na przykład leczenie protetyczne albo chirurgię periodontologiczną.
Profesjonalny dentysta periodontolog Mokotów, dzięki swoim działaniom potrafi całkowicie zatrzymać progresję parodontozy. Najczęściej kluczem do osiągnięcia sukcesu jest po prostu wyeliminowanie płytki bakteryjnej oraz wyrobienie u pacjenta dobrych nawyków dbania o higienę jamy ustnej.
Szczotkowanie zębów powinno odbywać się przynajmniej dwa razy dziennie, natomiast usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych przynajmniej raz dziennie. Oprócz tego dobrze sprawdzają się również płyny do płukania jamy ustnej zawierające w swoim składzie chloroheksydynę.
Choroby przyzębia mogą być bardzo niebezpieczne. Zaliczają się do nich: przewlekłe zapalenie przyzębia lub zapalenie dziąseł. Warto więc pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej, natomiast w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, natychmiast udać się po poradę do dobrego specjalisty, który będzie w stanie szybko znaleźć właściwe rozwiązanie problemu.