piątek, 15 lipiec 2022 15:40

Periodontologia - niezbezpiecze choroby przyzębia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
periodontolog periodontolog pixabay

Problemy związane z jamą ustną nie muszą ograniczać się wyłącznie do zębów. Istnieje osobna dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem chorób przyzębia. Co kryje się pod tą nazwą?

Chodzi o tkanki, które otaczają ząb, chronią go przed zakażeniem i utrzymują w zębodole. Dlaczego pacjenci borykają się z chorobami przyzębia? W czym może pomóc periodontolog Warszawa Mokotów?

Skąd biorą się choroby przyzębia?

Najczęstszą przyczyną pojawiania się chorób przyzębia jest po prostu niewłaściwa higiena jamy ustnej. Wiele osób w dalszym ciągu zaniedbuje ten element, który powinien stać się dla każdego codziennym nawykiem. Żeby uniknąć problemów, należy przede wszystkim zadbać o dokładne szczotkowanie zębów oraz nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Za kłopoty odpowiadają bakterie, które są obecne w płytce nazębnej. Wytwarzają one toksyny i enzymy wywołujące stan zapalny tkanek przyzębia. Dentysta Mokotów zajmuje się chorobami tkanek, które bezpośrednio otaczają ząb, ale również może objąć leczeniem wszelkie stany chorobowe tkanek miękkich jamy ustnej.

W jaki sposób pomaga periodontolog?

Periodontolog Warszawa Mokotów potrafi we właściwy sposób rozpoznać schorzenia, z którymi boryka się pacjent oraz zaproponować zabiegi poprawiające stan jamy ustnej. Do tego celu może nawet korzystać z badań radiologicznych, tomografii stożkowej lub zdjęć pantomograficznych.

W wielu przypadkach pomocne okazują się zabiegi polerowania lub usuwania kamienia nazębnego. Jeśli jednak stan pacjenta nie ulegnie poprawie, wówczas specjalista może sięgnąć po bardziej skomplikowane metody leczenia, do których zaliczyć można na przykład leczenie protetyczne albo chirurgię periodontologiczną.

Profesjonalny dentysta periodontolog Mokotów, dzięki swoim działaniom potrafi całkowicie zatrzymać progresję parodontozy. Najczęściej kluczem do osiągnięcia sukcesu jest po prostu wyeliminowanie płytki bakteryjnej oraz wyrobienie u pacjenta dobrych nawyków dbania o higienę jamy ustnej.

Szczotkowanie zębów powinno odbywać się przynajmniej dwa razy dziennie, natomiast usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych przynajmniej raz dziennie. Oprócz tego dobrze sprawdzają się również płyny do płukania jamy ustnej zawierające w swoim składzie chloroheksydynę.

Choroby przyzębia mogą być bardzo niebezpieczne. Zaliczają się do nich: przewlekłe zapalenie przyzębia lub zapalenie dziąseł. Warto więc pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej, natomiast w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, natychmiast udać się po poradę do dobrego specjalisty, który będzie w stanie szybko znaleźć właściwe rozwiązanie problemu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54