wtorek, 29 marzec 2022 14:15

Pomada do włosów – co to jest i jak jej używać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomada do włosów Pomada do włosów pixabay

Pomada do włosów była używana kilka wieków temu. To jedno z pierwszych narzędzi do stylizacji męskich włosów. A dziś znów nabiera aktualności. Dzięki temu coraz więcej mężczyzn korzysta z tych przydatnych kosmetyków.

Pomada do włosów jest szczególnie popularna wśród profesjonalnych fryzjerów, ponieważ oni znają dobre sposoby na utrwalenie włosów.

Czym różnią się pomady do włosów?

Główne różnice: pomady olejowe i wodne. Będzie to zależało od tego, jakiego efektu oczekujesz po zabiegu. Na przykład pomady olejowe składają się z kilku składników i często ich skład pozostaje niezmieniony przez dziesięciolecia. Ale pomady na bazie wody mają więcej składników w składzie, nie brudzą się, łatwo się zmywają. Dlatego tego ich koszt jest wyższy.

Struktura pomady dzieli się na:

 • miękką;
 • średnią;
 • twardą.

Te ostatnie są najczęściej używane do złożonych rodzajów układania. Jednocześnie miękkie i średnie są najlepsze dla początkujących. Oznacza to, że miękkie pomady są najłatwiejsze w użyciu i dlatego są idealne dla tych facetów, którzy robią stylizację po raz pierwszy.

Jak stosować pomadę?

Eksperci znają dwa sposoby używania pomady do włosów. Różnią się tym, że pierwsza metoda dotyczy włosów mokrych, a druga suchych.

Po nałożeniu na wilgotne włosy uzyskasz lśniący efekt, a utrwalenie będzie łatwe. Ale w przypadku nałożenia pomadki na suche włosy, będzie to mocne utrwalenie, a włosy będą miały matowy efekt.

Nakładanie na wilgotne włosy jest idealne dla posiadaczy włosów kręconych lub falowanych. Ważne jest, aby włosy były wilgotne, a nie mokre. Ponieważ wysoka wilgotność zniszczy utrwalacz.

A stylizacja na sucho jest znacznie lepsza dla tych, którzy mają krótkie lub rzadkie włosy. Kilkakrotnie przeczesz włosy palcami, aby upewnić się, że produkt jest równomiernie rozprowadzony na włosach.

Eksperci zalecają wypróbowanie kilku różnych rodzajów stylizacji, aby uzyskać najbardziej odpowiednią opcję. Możesz również kilkakrotnie nakładać stylizację, aby uzyskać mocne utrwalenie.

Pomada do włosów jest materiałem nieszkodliwym, dlatego można ją stosować codziennie. Ważne jest, aby nie nakładać ją na skórę głowy, ponieważ może przykleić się do głowy.

Wybierając wysokiej jakości pomadkę do włosów, należy zwrócić uwagę na markę. Jeśli jest to firma sprawdzona w czasie, taka jak Reuzel, to nie możesz martwić się o jakość produktu, ponieważ producent dba o jego reputację. W sklepie Barbercompany.pl możesz wybrać idealną pomadę do włosów, która pomoże stworzyć szykowną stylizację.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54