wtorek, 29 marzec 2022 14:15

Pomada do włosów – co to jest i jak jej używać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomada do włosów Pomada do włosów pixabay

Pomada do włosów była używana kilka wieków temu. To jedno z pierwszych narzędzi do stylizacji męskich włosów. A dziś znów nabiera aktualności. Dzięki temu coraz więcej mężczyzn korzysta z tych przydatnych kosmetyków.

Pomada do włosów jest szczególnie popularna wśród profesjonalnych fryzjerów, ponieważ oni znają dobre sposoby na utrwalenie włosów.

Czym różnią się pomady do włosów?

Główne różnice: pomady olejowe i wodne. Będzie to zależało od tego, jakiego efektu oczekujesz po zabiegu. Na przykład pomady olejowe składają się z kilku składników i często ich skład pozostaje niezmieniony przez dziesięciolecia. Ale pomady na bazie wody mają więcej składników w składzie, nie brudzą się, łatwo się zmywają. Dlatego tego ich koszt jest wyższy.

Struktura pomady dzieli się na:

 • miękką;
 • średnią;
 • twardą.

Te ostatnie są najczęściej używane do złożonych rodzajów układania. Jednocześnie miękkie i średnie są najlepsze dla początkujących. Oznacza to, że miękkie pomady są najłatwiejsze w użyciu i dlatego są idealne dla tych facetów, którzy robią stylizację po raz pierwszy.

Jak stosować pomadę?

Eksperci znają dwa sposoby używania pomady do włosów. Różnią się tym, że pierwsza metoda dotyczy włosów mokrych, a druga suchych.

Po nałożeniu na wilgotne włosy uzyskasz lśniący efekt, a utrwalenie będzie łatwe. Ale w przypadku nałożenia pomadki na suche włosy, będzie to mocne utrwalenie, a włosy będą miały matowy efekt.

Nakładanie na wilgotne włosy jest idealne dla posiadaczy włosów kręconych lub falowanych. Ważne jest, aby włosy były wilgotne, a nie mokre. Ponieważ wysoka wilgotność zniszczy utrwalacz.

A stylizacja na sucho jest znacznie lepsza dla tych, którzy mają krótkie lub rzadkie włosy. Kilkakrotnie przeczesz włosy palcami, aby upewnić się, że produkt jest równomiernie rozprowadzony na włosach.

Eksperci zalecają wypróbowanie kilku różnych rodzajów stylizacji, aby uzyskać najbardziej odpowiednią opcję. Możesz również kilkakrotnie nakładać stylizację, aby uzyskać mocne utrwalenie.

Pomada do włosów jest materiałem nieszkodliwym, dlatego można ją stosować codziennie. Ważne jest, aby nie nakładać ją na skórę głowy, ponieważ może przykleić się do głowy.

Wybierając wysokiej jakości pomadkę do włosów, należy zwrócić uwagę na markę. Jeśli jest to firma sprawdzona w czasie, taka jak Reuzel, to nie możesz martwić się o jakość produktu, ponieważ producent dba o jego reputację. W sklepie Barbercompany.pl możesz wybrać idealną pomadę do włosów, która pomoże stworzyć szykowną stylizację.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03