wtorek, 29 marzec 2022 14:15

Pomada do włosów – co to jest i jak jej używać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomada do włosów Pomada do włosów pixabay

Pomada do włosów była używana kilka wieków temu. To jedno z pierwszych narzędzi do stylizacji męskich włosów. A dziś znów nabiera aktualności. Dzięki temu coraz więcej mężczyzn korzysta z tych przydatnych kosmetyków.

Pomada do włosów jest szczególnie popularna wśród profesjonalnych fryzjerów, ponieważ oni znają dobre sposoby na utrwalenie włosów.

Czym różnią się pomady do włosów?

Główne różnice: pomady olejowe i wodne. Będzie to zależało od tego, jakiego efektu oczekujesz po zabiegu. Na przykład pomady olejowe składają się z kilku składników i często ich skład pozostaje niezmieniony przez dziesięciolecia. Ale pomady na bazie wody mają więcej składników w składzie, nie brudzą się, łatwo się zmywają. Dlatego tego ich koszt jest wyższy.

Struktura pomady dzieli się na:

 • miękką;
 • średnią;
 • twardą.

Te ostatnie są najczęściej używane do złożonych rodzajów układania. Jednocześnie miękkie i średnie są najlepsze dla początkujących. Oznacza to, że miękkie pomady są najłatwiejsze w użyciu i dlatego są idealne dla tych facetów, którzy robią stylizację po raz pierwszy.

Jak stosować pomadę?

Eksperci znają dwa sposoby używania pomady do włosów. Różnią się tym, że pierwsza metoda dotyczy włosów mokrych, a druga suchych.

Po nałożeniu na wilgotne włosy uzyskasz lśniący efekt, a utrwalenie będzie łatwe. Ale w przypadku nałożenia pomadki na suche włosy, będzie to mocne utrwalenie, a włosy będą miały matowy efekt.

Nakładanie na wilgotne włosy jest idealne dla posiadaczy włosów kręconych lub falowanych. Ważne jest, aby włosy były wilgotne, a nie mokre. Ponieważ wysoka wilgotność zniszczy utrwalacz.

A stylizacja na sucho jest znacznie lepsza dla tych, którzy mają krótkie lub rzadkie włosy. Kilkakrotnie przeczesz włosy palcami, aby upewnić się, że produkt jest równomiernie rozprowadzony na włosach.

Eksperci zalecają wypróbowanie kilku różnych rodzajów stylizacji, aby uzyskać najbardziej odpowiednią opcję. Możesz również kilkakrotnie nakładać stylizację, aby uzyskać mocne utrwalenie.

Pomada do włosów jest materiałem nieszkodliwym, dlatego można ją stosować codziennie. Ważne jest, aby nie nakładać ją na skórę głowy, ponieważ może przykleić się do głowy.

Wybierając wysokiej jakości pomadkę do włosów, należy zwrócić uwagę na markę. Jeśli jest to firma sprawdzona w czasie, taka jak Reuzel, to nie możesz martwić się o jakość produktu, ponieważ producent dba o jego reputację. W sklepie Barbercompany.pl możesz wybrać idealną pomadę do włosów, która pomoże stworzyć szykowną stylizację.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48