poniedziałek, 09 maj 2022 09:48

Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
presoterapia Warszawa presoterapia Warszawa pixabay

Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

 

Na czym polega zabieg presoterapii?

Presoterapia jest to zabieg masażu uciskowego, jest formą drenażu limfatycznego. Zabieg ten wykonuje się w specjalnych rękawach zakładanych na ramiona, brzuch, uda i stopy. W trakcie zabiegu dochodzi do napełniania się rękawów powietrzem i wytwarzaniem ucisku na poszczególne partie ciała zaczynając od kończyn dolnych w kierunku serca. W wyniku ucisku dochodzi do usprawniania przepływu krwi i limfy, a w efekcie do lepszego dotlenienia skóry i usuwania toksyn z organizmu. Zabieg w pierwszych fazach może być bardziej bolesny jednak organizm szybko się przyzwyczaja i relaksuje. Zabieg trwa od 30-60 minut.

Wskazania do zabiegu presoterapii:

Wskazaniami do zabiegu są: obrzęki, cellulit, uczucie ciężkich nóg, wspomaganie zabiegów odchudzających, zatrzymywanie się wody w organizmie lub spowolniony metabolizm.

Zapisz się na zabieg: presoterapia, Warszawa.

Przeciwwskazania do zabiegu presoterapii:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • menstruacja
 • zakrzepica
 • zapalenie żył
 • choroby układu krążeniowego
 • rozrusznik serca
 • nowotwory
 • niewydolność wątroby
 • niewydolność nerek
 • choroby wirusowe
 • stan zapalny

Jakie są efekty presoterapii?

Do podstawowych efektów zabiegu presoterapii należy redukcja obrzęków, redukcja zastojów limfy i zastojów wodnych, wspomaganie przemiany materii oraz redukcja cellulitu.

Jak często wykonywać zabieg presoterapii?

Najlepsze efekty osiąga się wykonując zabieg regularnie 2-3 razy w tygodniu w ilości od 5-10 zabiegów.

Zabieg presoterapii można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie. Na Ochocie zabieg wykonuje salon RosaMed Clinic przy ul. Drawskiej 29A lok. 91. Oprócz presoterapii mają w swojej ofercie również manualny drenaż limfatyczny oraz wiele zabiegów modelujących sylwetkę.

Poznaj: Klinika medycyny estetycznej RosaMed Clinic Warszawa

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48