poniedziałek, 09 maj 2022 09:48

Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
presoterapia Warszawa presoterapia Warszawa pixabay

Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

 

Na czym polega zabieg presoterapii?

Presoterapia jest to zabieg masażu uciskowego, jest formą drenażu limfatycznego. Zabieg ten wykonuje się w specjalnych rękawach zakładanych na ramiona, brzuch, uda i stopy. W trakcie zabiegu dochodzi do napełniania się rękawów powietrzem i wytwarzaniem ucisku na poszczególne partie ciała zaczynając od kończyn dolnych w kierunku serca. W wyniku ucisku dochodzi do usprawniania przepływu krwi i limfy, a w efekcie do lepszego dotlenienia skóry i usuwania toksyn z organizmu. Zabieg w pierwszych fazach może być bardziej bolesny jednak organizm szybko się przyzwyczaja i relaksuje. Zabieg trwa od 30-60 minut.

Wskazania do zabiegu presoterapii:

Wskazaniami do zabiegu są: obrzęki, cellulit, uczucie ciężkich nóg, wspomaganie zabiegów odchudzających, zatrzymywanie się wody w organizmie lub spowolniony metabolizm.

Zapisz się na zabieg: presoterapia, Warszawa.

Przeciwwskazania do zabiegu presoterapii:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • menstruacja
 • zakrzepica
 • zapalenie żył
 • choroby układu krążeniowego
 • rozrusznik serca
 • nowotwory
 • niewydolność wątroby
 • niewydolność nerek
 • choroby wirusowe
 • stan zapalny

Jakie są efekty presoterapii?

Do podstawowych efektów zabiegu presoterapii należy redukcja obrzęków, redukcja zastojów limfy i zastojów wodnych, wspomaganie przemiany materii oraz redukcja cellulitu.

Jak często wykonywać zabieg presoterapii?

Najlepsze efekty osiąga się wykonując zabieg regularnie 2-3 razy w tygodniu w ilości od 5-10 zabiegów.

Zabieg presoterapii można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Warszawie. Na Ochocie zabieg wykonuje salon RosaMed Clinic przy ul. Drawskiej 29A lok. 91. Oprócz presoterapii mają w swojej ofercie również manualny drenaż limfatyczny oraz wiele zabiegów modelujących sylwetkę.

Poznaj: Klinika medycyny estetycznej RosaMed Clinic Warszawa

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28