piątek, 13 maj 2022 15:07

Suszarka - na co zwracać uwagę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fryzjerski sklep fryzjerski sklep pixabay

Zakup suszarki do włosów to inwestycja w zdrowie i kondycję włosów. Odpowiednia suszarka do włosów zmniejszy prawdopodobieństwo, że Twoje włosy będą łamliwe i przesuszone.

Najważniejsze elementy, na których należy się skupić podczas zakupu tego produktu, to jego materiał, moc, waga i specjalne funkcje, które mogą ułatwić suszenie włosów.

Materiał, z którego jest wykonana suszarka jest najważniejszy

Do grubych, puszących się włosów poszukaj suszarki z jonizacją lub turmalinem. Suszarki jonowe lub turmalinowe wydzielają jony ujemne, które pomagają rozbić krople wody na włosach, co przyspiesza suszenie. W rezultacie włosy po wysuszeniu będą się mniej puszyć. Jeśli masz grube, podatne na puszenie się włosy, kup suszarkę z jonowym lub turmalinowym wnętrzem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką cienkich włosów to warto unikać takich suszarek. W tym wypadku warto rozważyć użycie suszarki ceramicznej lub porcelanowej. Szukarka tytanowa to z kolei strzał w dziesiątkę dla posiadaczek gęstych i grubych włosów.

Moc i waga suszarki także ma znaczenie

Najlepszym wyborem będzie suszarka o mocy 1500 W lub większej. Moc suszarki określa, jak mocno i szybko pracuje jej silnik. Im wyższa moc, tym szybciej będziesz w stanie wysuszyć włosy. Suszarki o niskiej mocy są zwykle tańsze, ale trzeba je częściej wymieniać niż te o wyższej mocy. Do użytku domowego poszukaj produktu o mocy co najmniej 1500 W. Jeśli jednak masz wyjątkowo gęste i trudne do wysuszenia włosy, wybierz przyrząd o mocy od 1800 do 2000. Jeżeli chodzi o wagę suszarki to najlepiej wybrać lekki produkt tak, aby nie męczyć rąk. Może się to wydawać drobnym szczegółem, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę suszarki. Dzięki temu suszenie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dobra suszarka powinna mieć wiele ustawień temperatury

Znajdź suszarkę z wieloma ustawieniami temperatury. Choć dobrze jest mieć suszarkę wykonaną z odpowiedniego materiału i o odpowiedniej mocy, warto też wybrać model, który umożliwia regulację poziomu ciepła. Poszukaj suszarki z możliwością ustawienia niskiego, średniego i wysokiego poziomu ciepła, abyś mogła użyć dokładnie takiej ilości ciepła, jakiej wymagają Twoje włosy. Oprócz tego istotne jest, aby produkt miał dodatkowe funkcje takie jak możliwość chłodzenia, aby ograniczyć puszenie się włosów. Jeśli chcesz mieć lśniące, gładkie włosy, wybierz suszarkę z funkcją chłodzenia. Pozwala to na nadmuchanie włosów chłodnym powietrzem, gdy już prawie skończysz suszyć włosy, aby uszczelnić łuskę włosa i uzyskać gładkie, lśniące włosy.

Jeżeli szukasz miejsce, w którym zakupisz dobrej jakości suszarkę to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu https://fryzjersklep.pl/.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54