piątek, 13 maj 2022 15:07

Suszarka - na co zwracać uwagę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fryzjerski sklep fryzjerski sklep pixabay

Zakup suszarki do włosów to inwestycja w zdrowie i kondycję włosów. Odpowiednia suszarka do włosów zmniejszy prawdopodobieństwo, że Twoje włosy będą łamliwe i przesuszone.

Najważniejsze elementy, na których należy się skupić podczas zakupu tego produktu, to jego materiał, moc, waga i specjalne funkcje, które mogą ułatwić suszenie włosów.

Materiał, z którego jest wykonana suszarka jest najważniejszy

Do grubych, puszących się włosów poszukaj suszarki z jonizacją lub turmalinem. Suszarki jonowe lub turmalinowe wydzielają jony ujemne, które pomagają rozbić krople wody na włosach, co przyspiesza suszenie. W rezultacie włosy po wysuszeniu będą się mniej puszyć. Jeśli masz grube, podatne na puszenie się włosy, kup suszarkę z jonowym lub turmalinowym wnętrzem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką cienkich włosów to warto unikać takich suszarek. W tym wypadku warto rozważyć użycie suszarki ceramicznej lub porcelanowej. Szukarka tytanowa to z kolei strzał w dziesiątkę dla posiadaczek gęstych i grubych włosów.

Moc i waga suszarki także ma znaczenie

Najlepszym wyborem będzie suszarka o mocy 1500 W lub większej. Moc suszarki określa, jak mocno i szybko pracuje jej silnik. Im wyższa moc, tym szybciej będziesz w stanie wysuszyć włosy. Suszarki o niskiej mocy są zwykle tańsze, ale trzeba je częściej wymieniać niż te o wyższej mocy. Do użytku domowego poszukaj produktu o mocy co najmniej 1500 W. Jeśli jednak masz wyjątkowo gęste i trudne do wysuszenia włosy, wybierz przyrząd o mocy od 1800 do 2000. Jeżeli chodzi o wagę suszarki to najlepiej wybrać lekki produkt tak, aby nie męczyć rąk. Może się to wydawać drobnym szczegółem, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę suszarki. Dzięki temu suszenie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dobra suszarka powinna mieć wiele ustawień temperatury

Znajdź suszarkę z wieloma ustawieniami temperatury. Choć dobrze jest mieć suszarkę wykonaną z odpowiedniego materiału i o odpowiedniej mocy, warto też wybrać model, który umożliwia regulację poziomu ciepła. Poszukaj suszarki z możliwością ustawienia niskiego, średniego i wysokiego poziomu ciepła, abyś mogła użyć dokładnie takiej ilości ciepła, jakiej wymagają Twoje włosy. Oprócz tego istotne jest, aby produkt miał dodatkowe funkcje takie jak możliwość chłodzenia, aby ograniczyć puszenie się włosów. Jeśli chcesz mieć lśniące, gładkie włosy, wybierz suszarkę z funkcją chłodzenia. Pozwala to na nadmuchanie włosów chłodnym powietrzem, gdy już prawie skończysz suszyć włosy, aby uszczelnić łuskę włosa i uzyskać gładkie, lśniące włosy.

Jeżeli szukasz miejsce, w którym zakupisz dobrej jakości suszarkę to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu https://fryzjersklep.pl/.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28