piątek, 13 maj 2022 15:07

Suszarka - na co zwracać uwagę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fryzjerski sklep fryzjerski sklep pixabay

Zakup suszarki do włosów to inwestycja w zdrowie i kondycję włosów. Odpowiednia suszarka do włosów zmniejszy prawdopodobieństwo, że Twoje włosy będą łamliwe i przesuszone.

Najważniejsze elementy, na których należy się skupić podczas zakupu tego produktu, to jego materiał, moc, waga i specjalne funkcje, które mogą ułatwić suszenie włosów.

Materiał, z którego jest wykonana suszarka jest najważniejszy

Do grubych, puszących się włosów poszukaj suszarki z jonizacją lub turmalinem. Suszarki jonowe lub turmalinowe wydzielają jony ujemne, które pomagają rozbić krople wody na włosach, co przyspiesza suszenie. W rezultacie włosy po wysuszeniu będą się mniej puszyć. Jeśli masz grube, podatne na puszenie się włosy, kup suszarkę z jonowym lub turmalinowym wnętrzem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeżeli jednak jesteś posiadaczką cienkich włosów to warto unikać takich suszarek. W tym wypadku warto rozważyć użycie suszarki ceramicznej lub porcelanowej. Szukarka tytanowa to z kolei strzał w dziesiątkę dla posiadaczek gęstych i grubych włosów.

Moc i waga suszarki także ma znaczenie

Najlepszym wyborem będzie suszarka o mocy 1500 W lub większej. Moc suszarki określa, jak mocno i szybko pracuje jej silnik. Im wyższa moc, tym szybciej będziesz w stanie wysuszyć włosy. Suszarki o niskiej mocy są zwykle tańsze, ale trzeba je częściej wymieniać niż te o wyższej mocy. Do użytku domowego poszukaj produktu o mocy co najmniej 1500 W. Jeśli jednak masz wyjątkowo gęste i trudne do wysuszenia włosy, wybierz przyrząd o mocy od 1800 do 2000. Jeżeli chodzi o wagę suszarki to najlepiej wybrać lekki produkt tak, aby nie męczyć rąk. Może się to wydawać drobnym szczegółem, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę suszarki. Dzięki temu suszenie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dobra suszarka powinna mieć wiele ustawień temperatury

Znajdź suszarkę z wieloma ustawieniami temperatury. Choć dobrze jest mieć suszarkę wykonaną z odpowiedniego materiału i o odpowiedniej mocy, warto też wybrać model, który umożliwia regulację poziomu ciepła. Poszukaj suszarki z możliwością ustawienia niskiego, średniego i wysokiego poziomu ciepła, abyś mogła użyć dokładnie takiej ilości ciepła, jakiej wymagają Twoje włosy. Oprócz tego istotne jest, aby produkt miał dodatkowe funkcje takie jak możliwość chłodzenia, aby ograniczyć puszenie się włosów. Jeśli chcesz mieć lśniące, gładkie włosy, wybierz suszarkę z funkcją chłodzenia. Pozwala to na nadmuchanie włosów chłodnym powietrzem, gdy już prawie skończysz suszyć włosy, aby uszczelnić łuskę włosa i uzyskać gładkie, lśniące włosy.

Jeżeli szukasz miejsce, w którym zakupisz dobrej jakości suszarkę to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu https://fryzjersklep.pl/.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45