wtorek, 30 listopad 2021 12:18

Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firma Alpin-Mar firma Alpin-Mar pixabay

Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

 

Wynajem podnośników koszowych - prace w obrębie budowli

Z pomocą podnośnika koszowego sprawnie przeprowadzimy:

 • malowanie;
 • montaż ocieplenia;
 • czyszczenie elewacji;
 • montaż ram okiennych;
 • montaż pokryć dachowych.

Podnośnik koszowy wykorzystywany jest także przez osoby, pracujące w branży energetycznej. Mowa zarówno o pracach montażowych, jak i o pracach konserwacyjnych. Alternatywą dla podnośnika koszowego są jedynie rusztowania. Ich rozstawienie i złożenie jest jednak czasochłonne i pracochłonne, dlatego nie opłaca się tego robić, gdy w planach jest jedynie krótkie zlecenie. Dużo bardziej opłacalną opcją jest wynajem podnośnika koszowego lub zlecenie usługi podnośnikiem koszowym.

Wynajem podnośnika koszowego - wycinka drzew

Stare gałęzie, uszkodzone konary i inne tego typu problemy w obrębie drzewa mogą zagrażać ludziom i zwierzętom. To dlatego czasem najbezpieczniejszą opcją jest usunięcie problematycznej części rośliny. Tu również warto skorzystać z podnośnika koszowego. Użycie takiej maszyny sprawia, że mamy pełną kontrolę nad całym obszarem roboczym. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i wykształceniem, lepiej będzie, zamiast wynajmu, skorzystać z kompleksowej usługi podnośnikiem koszowym. Takie działania realizuje m.in. firma Alpin-Mar (obszar działania przedsiębiorstwa to Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew i Skierniewice).

Podnośnik koszowy a montaż reklam

Billboardy, banery, neony - z podnośnikiem koszowym montaż każdego z tych rozwiązań będzie dużo łatwiejszy. Tutaj warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach użycie podnośnika jest jedyną możliwą opcją, bo ustawienie rusztowań czy innych konstrukcji, wspierających nas w tym zadaniu, mogłoby utrudnić ruch na zatłoczonej ulicy lub wymagać dłuższego zamknięcia danego odcinka.

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20