wtorek, 30 listopad 2021 12:18

Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firma Alpin-Mar firma Alpin-Mar pixabay

Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

 

Wynajem podnośników koszowych - prace w obrębie budowli

Z pomocą podnośnika koszowego sprawnie przeprowadzimy:

 • malowanie;
 • montaż ocieplenia;
 • czyszczenie elewacji;
 • montaż ram okiennych;
 • montaż pokryć dachowych.

Podnośnik koszowy wykorzystywany jest także przez osoby, pracujące w branży energetycznej. Mowa zarówno o pracach montażowych, jak i o pracach konserwacyjnych. Alternatywą dla podnośnika koszowego są jedynie rusztowania. Ich rozstawienie i złożenie jest jednak czasochłonne i pracochłonne, dlatego nie opłaca się tego robić, gdy w planach jest jedynie krótkie zlecenie. Dużo bardziej opłacalną opcją jest wynajem podnośnika koszowego lub zlecenie usługi podnośnikiem koszowym.

Wynajem podnośnika koszowego - wycinka drzew

Stare gałęzie, uszkodzone konary i inne tego typu problemy w obrębie drzewa mogą zagrażać ludziom i zwierzętom. To dlatego czasem najbezpieczniejszą opcją jest usunięcie problematycznej części rośliny. Tu również warto skorzystać z podnośnika koszowego. Użycie takiej maszyny sprawia, że mamy pełną kontrolę nad całym obszarem roboczym. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i wykształceniem, lepiej będzie, zamiast wynajmu, skorzystać z kompleksowej usługi podnośnikiem koszowym. Takie działania realizuje m.in. firma Alpin-Mar (obszar działania przedsiębiorstwa to Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew i Skierniewice).

Podnośnik koszowy a montaż reklam

Billboardy, banery, neony - z podnośnikiem koszowym montaż każdego z tych rozwiązań będzie dużo łatwiejszy. Tutaj warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach użycie podnośnika jest jedyną możliwą opcją, bo ustawienie rusztowań czy innych konstrukcji, wspierających nas w tym zadaniu, mogłoby utrudnić ruch na zatłoczonej ulicy lub wymagać dłuższego zamknięcia danego odcinka.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54