wtorek, 30 listopad 2021 12:18

Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firma Alpin-Mar firma Alpin-Mar pixabay

Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

 

Wynajem podnośników koszowych - prace w obrębie budowli

Z pomocą podnośnika koszowego sprawnie przeprowadzimy:

 • malowanie;
 • montaż ocieplenia;
 • czyszczenie elewacji;
 • montaż ram okiennych;
 • montaż pokryć dachowych.

Podnośnik koszowy wykorzystywany jest także przez osoby, pracujące w branży energetycznej. Mowa zarówno o pracach montażowych, jak i o pracach konserwacyjnych. Alternatywą dla podnośnika koszowego są jedynie rusztowania. Ich rozstawienie i złożenie jest jednak czasochłonne i pracochłonne, dlatego nie opłaca się tego robić, gdy w planach jest jedynie krótkie zlecenie. Dużo bardziej opłacalną opcją jest wynajem podnośnika koszowego lub zlecenie usługi podnośnikiem koszowym.

Wynajem podnośnika koszowego - wycinka drzew

Stare gałęzie, uszkodzone konary i inne tego typu problemy w obrębie drzewa mogą zagrażać ludziom i zwierzętom. To dlatego czasem najbezpieczniejszą opcją jest usunięcie problematycznej części rośliny. Tu również warto skorzystać z podnośnika koszowego. Użycie takiej maszyny sprawia, że mamy pełną kontrolę nad całym obszarem roboczym. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i wykształceniem, lepiej będzie, zamiast wynajmu, skorzystać z kompleksowej usługi podnośnikiem koszowym. Takie działania realizuje m.in. firma Alpin-Mar (obszar działania przedsiębiorstwa to Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew i Skierniewice).

Podnośnik koszowy a montaż reklam

Billboardy, banery, neony - z podnośnikiem koszowym montaż każdego z tych rozwiązań będzie dużo łatwiejszy. Tutaj warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach użycie podnośnika jest jedyną możliwą opcją, bo ustawienie rusztowań czy innych konstrukcji, wspierających nas w tym zadaniu, mogłoby utrudnić ruch na zatłoczonej ulicy lub wymagać dłuższego zamknięcia danego odcinka.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28