wtorek, 30 listopad 2021 12:18

Usługi wysokościowe - kiedy jest konieczny wynajem podnośnika koszowego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firma Alpin-Mar firma Alpin-Mar pixabay

Podnośnik koszowy to uniwersalne urządzenie, bez którego prace na wysokościach byłyby znacznie bardziej skomplikowane i zajmowałyby dużo więcej czasu. W jakich sytuacjach warto wybrać usługi podnośnikiem koszowym?

 

Wynajem podnośników koszowych - prace w obrębie budowli

Z pomocą podnośnika koszowego sprawnie przeprowadzimy:

 • malowanie;
 • montaż ocieplenia;
 • czyszczenie elewacji;
 • montaż ram okiennych;
 • montaż pokryć dachowych.

Podnośnik koszowy wykorzystywany jest także przez osoby, pracujące w branży energetycznej. Mowa zarówno o pracach montażowych, jak i o pracach konserwacyjnych. Alternatywą dla podnośnika koszowego są jedynie rusztowania. Ich rozstawienie i złożenie jest jednak czasochłonne i pracochłonne, dlatego nie opłaca się tego robić, gdy w planach jest jedynie krótkie zlecenie. Dużo bardziej opłacalną opcją jest wynajem podnośnika koszowego lub zlecenie usługi podnośnikiem koszowym.

Wynajem podnośnika koszowego - wycinka drzew

Stare gałęzie, uszkodzone konary i inne tego typu problemy w obrębie drzewa mogą zagrażać ludziom i zwierzętom. To dlatego czasem najbezpieczniejszą opcją jest usunięcie problematycznej części rośliny. Tu również warto skorzystać z podnośnika koszowego. Użycie takiej maszyny sprawia, że mamy pełną kontrolę nad całym obszarem roboczym. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i wykształceniem, lepiej będzie, zamiast wynajmu, skorzystać z kompleksowej usługi podnośnikiem koszowym. Takie działania realizuje m.in. firma Alpin-Mar (obszar działania przedsiębiorstwa to Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew i Skierniewice).

Podnośnik koszowy a montaż reklam

Billboardy, banery, neony - z podnośnikiem koszowym montaż każdego z tych rozwiązań będzie dużo łatwiejszy. Tutaj warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach użycie podnośnika jest jedyną możliwą opcją, bo ustawienie rusztowań czy innych konstrukcji, wspierających nas w tym zadaniu, mogłoby utrudnić ruch na zatłoczonej ulicy lub wymagać dłuższego zamknięcia danego odcinka.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03