środa, 11 maj 2022 11:09

Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
odbiór mieszkania - Warszawa odbiór mieszkania - Warszawa pixabay

Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

 

Techniczny odbiór domu lub mieszkania powinien nastąpić jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. Uchroni nas to przed koniecznością pokrywania kosztów napraw, które nie wniknęły z naszej winy. Można też wówczas sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową i naszymi założeniami, by uniknąć przykrego rozczarowania. Aspekty, na które należy zwrócić szczególną uwagę to:

Powierzchnia mieszkania

W pierwszej kolejności zapytaj dewelopera o to, z jakich norm korzystał podczas ustalania metrażu mieszkania. Na podstawie tej wiedzy można ustalić, czy wielkość mieszkania jest zgodna z założeniami projektowymi. Sprawdź też poszczególne pomieszczenia i czy ich rozmieszczenie jest zgodne z tym, co widziałeś na planie. Nie zapomnij o innych pomieszczeniach takie jak schowek, garaż lub piwnica. 

Wentylacja

To bardzo istotny element, ponieważ niewłaściwa wentylacja może powodować w przyszłości wiele problemów takie jak wilgoć w mieszkaniu, co może skutkować powstawaniem pleśni. Możesz skontrolować to za pomocą zapalonej zapałki, której płomień powinien zwracać się w kierunku kratki wentylacyjnej. Jeśli tak się dzieje, z wentylacją wszystko powinno być w porządku. 

Woda, prąd i gaz

Sprawdź, czy wszystkie gniazdka działają poprawnie i czy zostały rozmieszczone w odpowiedni, zgodny z założeniami sposób. Skontroluj też, czy wszędzie został doprowadzony dopływ wody.

Drzwi i okna

Sprawdź, czy wszystkie drzwi i okna płynnie otwierają się i zamykają. Drzwi powinny być na wysokości, która umożliwi późniejsze położenie płytek i paneli. Nie zapominaj o drzwiach wejściowych, szczególnie w sytuacji, gdy miały być one antywłamaniowe. Powinieneś otrzymać do nich specjalny certyfikat, który potwierdzi, że spełniają taką funkcję. 

Ściany i posadzki

Choć na pozór wszystko może wydawać się w porządku, warto dokładnie skontrolować wszystkie ściany i posadzki, by uniknąć rozczarowań i kosztownych napraw. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia, czy wszystkie powierzchnie są równe, w czym może pomóc Ci poziomica. W przypadku balkonu istotne jest ujście dla deszczówki, by woda nie zbierała się i nie zalegała na posadzce. Przyjrzyj się dokładnie ścianom, by wykluczyć ewentualne pęknięcia i pęcherze powietrza i zacieki. Sprawdź też kąty łączenia ścian. Jeśli nie są równe, możesz ponieść dodatkowe koszty za wyrównania od fachowca, który kładzie kafelki. 

Tekst powstał przy współpracy z OdbioryMieszkan.eu - Rzetelny odbiór mieszkania - Warszawa

 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45
 • Tragedia na warszawskim Mokotowie - zatrzymano syna ofiary
  Tragedia na warszawskim Mokotowie - zatrzymano syna ofiary

  W piątek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformował o zatrzymaniu 50 - letniego mężczyzny, podejrzewanego o zabójstwo swojej 84 - letniej matki. Ciało kobiety, znaleziono w bloku mieszkalnym na warszawskim Mokotowie. Trwa śledztwo, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności, tego tragicznego wydarzenia.

  Napisano piątek, 17 maj 2024 08:06
 • Warszawa - pozwolenie na użytkowanie budynku przy Śródziemnomorskiej 37
  Warszawa - pozwolenie na użytkowanie budynku przy Śródziemnomorskiej 37

  Nadzór budowlany, odgrywa ważną rolę w procesie budowy budynków, ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwa i zgodność realizowanych inwestycji, z aktualnie obowiązującymi przepisami. Przypadek budynku przy ulicy Śródziemnomorskiej 37, na warszawskim Mokotowie jest przykładem skomplikowanej drogi, jaką niekiedy musi przejść projekt deweloperski, od momentu planowania, po finalne oddanie do użytku.

  Napisano środa, 15 maj 2024 17:21
 • Nowa siedziba warszawskiego Urzędu Pracy - centrum Woli  
  Nowa siedziba warszawskiego Urzędu Pracy - centrum Woli  

  W lipcu tego roku, niektórych mieszkańców stolicy, czeka znacząca zmiana, dotycząca organizacji wsparcia na rynku pracy. Urząd Pracy m.st. Warszawy, przenosi swoje usługi do nowego obiektu, co nie tylko oznacza zmianę adresu, ale również wyznacza nowe standardy w obsłudze klientów. Nowe "Centrum Kariery", zlokalizowane przy ulicy Kasprzaka 18/20 w dzielnicy Wola, ma stać się symbolem nowoczesnej i efektywnej pomocy, dla wszystkich poszukujących pracy, doradztwa zawodowego, szkoleń czy wsparcia w zakładaniu własnej działalności.

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 16:40
 • To musisz wiedzieć, gdy kupujesz okulary ze szkłami Blue Control
  To musisz wiedzieć, gdy kupujesz okulary ze szkłami Blue Control

  Codziennie spędzasz godziny przed ekranami komputerów, smartfonów czy tabletów? Twoje oczy są więc narażone na niekorzystne działanie światła niebieskiego. Taka ekspozycja może prowadzić do poważnych dolegliwości. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się szkła Blue Control. Zanim się na nie zdecydujesz, sprawdź, jak działają!

  Napisano wtorek, 14 maj 2024 13:08