środa, 11 maj 2022 11:09

Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
odbiór mieszkania - Warszawa odbiór mieszkania - Warszawa pixabay

Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

 

Techniczny odbiór domu lub mieszkania powinien nastąpić jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego. Uchroni nas to przed koniecznością pokrywania kosztów napraw, które nie wniknęły z naszej winy. Można też wówczas sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową i naszymi założeniami, by uniknąć przykrego rozczarowania. Aspekty, na które należy zwrócić szczególną uwagę to:

Powierzchnia mieszkania

W pierwszej kolejności zapytaj dewelopera o to, z jakich norm korzystał podczas ustalania metrażu mieszkania. Na podstawie tej wiedzy można ustalić, czy wielkość mieszkania jest zgodna z założeniami projektowymi. Sprawdź też poszczególne pomieszczenia i czy ich rozmieszczenie jest zgodne z tym, co widziałeś na planie. Nie zapomnij o innych pomieszczeniach takie jak schowek, garaż lub piwnica. 

Wentylacja

To bardzo istotny element, ponieważ niewłaściwa wentylacja może powodować w przyszłości wiele problemów takie jak wilgoć w mieszkaniu, co może skutkować powstawaniem pleśni. Możesz skontrolować to za pomocą zapalonej zapałki, której płomień powinien zwracać się w kierunku kratki wentylacyjnej. Jeśli tak się dzieje, z wentylacją wszystko powinno być w porządku. 

Woda, prąd i gaz

Sprawdź, czy wszystkie gniazdka działają poprawnie i czy zostały rozmieszczone w odpowiedni, zgodny z założeniami sposób. Skontroluj też, czy wszędzie został doprowadzony dopływ wody.

Drzwi i okna

Sprawdź, czy wszystkie drzwi i okna płynnie otwierają się i zamykają. Drzwi powinny być na wysokości, która umożliwi późniejsze położenie płytek i paneli. Nie zapominaj o drzwiach wejściowych, szczególnie w sytuacji, gdy miały być one antywłamaniowe. Powinieneś otrzymać do nich specjalny certyfikat, który potwierdzi, że spełniają taką funkcję. 

Ściany i posadzki

Choć na pozór wszystko może wydawać się w porządku, warto dokładnie skontrolować wszystkie ściany i posadzki, by uniknąć rozczarowań i kosztownych napraw. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia, czy wszystkie powierzchnie są równe, w czym może pomóc Ci poziomica. W przypadku balkonu istotne jest ujście dla deszczówki, by woda nie zbierała się i nie zalegała na posadzce. Przyjrzyj się dokładnie ścianom, by wykluczyć ewentualne pęknięcia i pęcherze powietrza i zacieki. Sprawdź też kąty łączenia ścian. Jeśli nie są równe, możesz ponieść dodatkowe koszty za wyrównania od fachowca, który kładzie kafelki. 

Tekst powstał przy współpracy z OdbioryMieszkan.eu - Rzetelny odbiór mieszkania - Warszawa

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48