środa, 11 maj 2022 11:13

Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
ekspert od kredytów hipotecznych ekspert od kredytów hipotecznych pixabay

Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

Jakie rozwiązanie warto wybrać?

Wizyta w banku - czy warto?

Banki przygotowały dla swoich klientów zróżnicowane oferty kredytowe, zatem aby wybrać najlepszą, trzeba je między sobą porównać. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych ofert można uzyskać w oddziałach banków bądź podczas rozmowy wideo z konsultantem. Niestety, cała procedura jest bardzo czasochłonna, bowiem na wizytę w banku musimy przeznaczyć około godziny, przy czym banków odwiedzamy zwykle 4-5, aby następnie móc porównać między sobą ich oferty. Ponadto, pracownicy banku będą przekonywać nas na różne sposoby do wyboru ich propozycji. Są oni z jednej strony bankowcami, z drugiej natomiast sprzedawcami, którzy otrzymują prowizję od udzielonych kredytów.

W jaki sposób może pomóc ekspert kredytowy?

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. Na czym polega jego praca? Otóż można powiedzieć, że wizyta w jego biurze zastępuje wizyty w poszczególnych oddziałach bankowych. Wszystko dlatego, że na podstawie przeprowadzonego z klientem wywiadu, jest w stanie wybrać najlepsze oferty, które następnie przedstawia zainteresowanemu. Warto mieć na uwadze, że ekspert od kredytów hipotecznych, w przeciwieństwie do doradcy w banku, nie ogranicza się tylko do jednej oferty, dzięki czemu klient może wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Ponadto, posiada on wiedzę i doświadczenie, za pomocą których jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta, związane z całym procesem kredytowania. Na tym polu często pojawiają się bowiem wątpliwości czy niejasności, które wymagają szczegółowego wyjaśnienia. Mogą one dotyczyć nie samej oferty, a na przykład zdolności kredytowej czy sposobu obliczania rat kredytu.

Gdzie warto się udać po kredyt?

Klientom, którzy zainteresowani są zaciągnięciem kredytu hipotecznego, zdecydowanie polecana jest współpraca z doradcą kredytowym. Pozwala bowiem zaoszczędzić sporo czasu, a także uzyskać klarowny obraz tego, jak wygląda cały proces kredytowania i jakie są ryzyka z tym związane. Dzięki temu klient może świadomie wybrać najlepszą ofertę dla siebie, mając na uwadze wszelkie jej zalety oraz wady. Współpraca z doradcą kredytowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zaciągnąć zarówno kredyt hipoteczny, jak i każdy inny - dodatkowo - jeśli mieszkasz w Warszawie, jesteś właśnie na etapie poszukiwania finansowania zakupu swojej przyszłej nieruchomości, sprawdź koniecznie ofertę całkowicie bezpłatnej pomocy w uzyskaniu kredytu doświadczonego eksperta (doradcy kredytowego) - Mateusza Dyrda (www.mdyrda.pl)

 

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54