środa, 11 maj 2022 11:13

Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
ekspert od kredytów hipotecznych ekspert od kredytów hipotecznych pixabay

Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

Jakie rozwiązanie warto wybrać?

Wizyta w banku - czy warto?

Banki przygotowały dla swoich klientów zróżnicowane oferty kredytowe, zatem aby wybrać najlepszą, trzeba je między sobą porównać. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych ofert można uzyskać w oddziałach banków bądź podczas rozmowy wideo z konsultantem. Niestety, cała procedura jest bardzo czasochłonna, bowiem na wizytę w banku musimy przeznaczyć około godziny, przy czym banków odwiedzamy zwykle 4-5, aby następnie móc porównać między sobą ich oferty. Ponadto, pracownicy banku będą przekonywać nas na różne sposoby do wyboru ich propozycji. Są oni z jednej strony bankowcami, z drugiej natomiast sprzedawcami, którzy otrzymują prowizję od udzielonych kredytów.

W jaki sposób może pomóc ekspert kredytowy?

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy eksperta kredytowego. Na czym polega jego praca? Otóż można powiedzieć, że wizyta w jego biurze zastępuje wizyty w poszczególnych oddziałach bankowych. Wszystko dlatego, że na podstawie przeprowadzonego z klientem wywiadu, jest w stanie wybrać najlepsze oferty, które następnie przedstawia zainteresowanemu. Warto mieć na uwadze, że ekspert od kredytów hipotecznych, w przeciwieństwie do doradcy w banku, nie ogranicza się tylko do jednej oferty, dzięki czemu klient może wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Ponadto, posiada on wiedzę i doświadczenie, za pomocą których jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta, związane z całym procesem kredytowania. Na tym polu często pojawiają się bowiem wątpliwości czy niejasności, które wymagają szczegółowego wyjaśnienia. Mogą one dotyczyć nie samej oferty, a na przykład zdolności kredytowej czy sposobu obliczania rat kredytu.

Gdzie warto się udać po kredyt?

Klientom, którzy zainteresowani są zaciągnięciem kredytu hipotecznego, zdecydowanie polecana jest współpraca z doradcą kredytowym. Pozwala bowiem zaoszczędzić sporo czasu, a także uzyskać klarowny obraz tego, jak wygląda cały proces kredytowania i jakie są ryzyka z tym związane. Dzięki temu klient może świadomie wybrać najlepszą ofertę dla siebie, mając na uwadze wszelkie jej zalety oraz wady. Współpraca z doradcą kredytowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zaciągnąć zarówno kredyt hipoteczny, jak i każdy inny - dodatkowo - jeśli mieszkasz w Warszawie, jesteś właśnie na etapie poszukiwania finansowania zakupu swojej przyszłej nieruchomości, sprawdź koniecznie ofertę całkowicie bezpłatnej pomocy w uzyskaniu kredytu doświadczonego eksperta (doradcy kredytowego) - Mateusza Dyrda (www.mdyrda.pl)

 

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45