poniedziałek, 30 sierpień 2021 16:19

Rynek magazynowy w Warszawie – wynajem magazynów samoobsługowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
magazyny Warszawa Mokotów magazyny Warszawa Mokotów pixabay

Wynajem magazynów samoobsługowych to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku, niemniej coraz bardziej popularna. Sporym zainteresowaniem cieszy się ona w Warszawie, gdzie branża magazynowa rozwija się bardzo dynamicznie.

 

Magazyn samoobsługowy zamiast tradycyjnego? Czy to dobry wybór?

Wynajem magazynów samoobsługowych często traktowany są jako alternatywa dla tradycyjnych magazynów. Warto jednak pamiętać, że w rzeczywistości są to dwie zupełnie odrębne usługi adresowane do różnych grup odbiorców. Hale magazynowe są wynajmowane przez największe koncerny prowadzące działalność na bardzo szeroką skalę. W przypadku magazynów samoobsługowych zakres ten jest ograniczony, co wynika ze specyfiki tej usługi. Korzystają z niej mikro i małe firmy, a także osoby prywatne, które nie potrzebują dużych przestrzeni do przechowywania mienia. Magazyn samoobsługowy jest zatem dobrym wyborem, o ile zaspokaja konkretne potrzeby.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – jak wynająć?

Uproszczone procedury to ogromne ułatwienie dla klientów planujących wynajmować samoobsługowe magazyny. Warszawa Mokotów to jedna z lokalizacji w Warszawie, gdzie funkcjonują mini przechowalnie. To, w którym dokładnie miejscu w stolicy znajduje się magazyn, jest bardzo ważne w kontekście sprawnego i szybkiego transportu. W celu wynajęcia magazynu należy skontaktować się z firmą świadczącą omawiana usługę. Przeważnie nie trzeba wcześniej dokonywać rezerwacji – jeśli dana powierzchnia jest dostępna, formalności załatwiane są od ręki. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z warunkami najmu, a w szczególności z zapisami dotyczącymi obowiązków użytkownika oraz rzeczy, których w magazynach przechowywać nie wolno.

Magazyn samoobsługowy w Warszawie – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego w Warszawie, trzeba brać poprawkę na prę istotnych spraw. Przede wszystkim w każdej firmie obowiązuje minimalny okres najmu, np. w Kangu Self Storage jest to 14 dni. Cena usługi zależy od metrażu i lokalizacji magazynu oraz od okresu najmu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54