czwartek, 24 marzec 2022 20:58

Parking Browary Warszawskie – zostaw samochód i zwiedzaj

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Parking Browary Warszawskie Parking Browary Warszawskie pixabay

Warszawa, stolica Polski, oferuje gościom możliwość odwiedzenia wielu parków, które zajmują ponad 20 000 hektarów terenów zielonych. Niektóre z nich mają charakter typowo wypoczynkowy, dając możliwość relaksu podczas pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach, a nawet jazdy na nartach.

Wiele z nich to jednak miejsca z wyjątkowo historycznym klimatem, dające wgląd w przeszłość Polski i jej bogatą barokową architekturę. Jeśli chcesz poznać Warszawę inną od tej, widzianej z drapaczy chmur, zarezerwuj sobie wolny dzień, wpisz do nawigacji Parking Browary Warszawskie i odwiedź najciekawsze parki miasta.

Z parkingu Browary Warszawskie do Ogrodu Saskiego

Nowoczesny i wygodny, a przy tym oferujący możliwość całodobowego bezpiecznego parkowania w bardzo korzystnych cenach, parking Browary Warszawskie położony jest w bardzo atrakcyjnym punkcie stolicy. Zostawiając tutaj bezpiecznie swój samochód, możesz pieszo albo korzystając ze środków komunikacji miejskiej, dotrzeć do najciekawszych turystycznie miejsc, w których przyjemnie można spędzić czas. Pierwszym etapem wycieczki może być na przykład park o nazwie Ogród Saski.

Najlepszym sposobem wygodnego dotarcia z parkingu Browary Warszawskie do Ogrodu Saskiego jest metro, którego najbliżej położona parkingu stacja znajduje się pod rondem Daszyńskiego. Po opuszczeniu parkingu należy kierować się na południe, przechodząc niedaleko kasyna i Muzeum Powstania Warszawskiego (w zależności od zasobności portfela i upodobań co do sposobu spędzania wolnego czasu, można odwiedzić obydwa miejsca). Metrem należy przejechać dwa odcinki i wysiąść na stacji Świętokrzyska. Tutaj można chwilę odpocząć w parku Świętokrzyskim, podziwiając widok na Pałac Kultury i Nauki, by po kilku minutach dotrzeć do Ogrodu Saskiego.

Ogród Saski

Otwarty dla publiczności w 1727 r. Ogród Saski jest jednym z najstarszych parków udostępnionych publicznie na świecie. Znajduje się w odległości około kilometra od parkingu Browary Warszawskie, dlatego nawet bez korzystania z metra można się do niego dość szybko dostać na piechotę. Park pierwotnie został zaprojektowany w „stylu francuskim”. Oznacza to, że miał być typowym ogrodem ozdobnym, z pięknie przystrzyżonymi klombami i żywopłotami, wysypanymi kolorowymi kamykami ścieżkami i wieloma innymi ozdobami. W XIX wieku park został zmieniony na angielską estetykę. Pierwotnie był częścią kompleksu Pałacu Saskiego. Wśród wielu atrakcji parku należy wyliczyć zegar słoneczny z 1863 roku oraz Grób Nieznanego Żołnierza (jedyna zachowana część Pałacu Saskiego). Mimo zniszczenia przez nazistowskie ataki w 1944 r. wiele drzew w parku przetrwało i do dzisiaj można znaleźć te, które pochodzą sprzed ćwierć tysiąca lat. W dolnym rogu parku stoi fontanna w stylu empirowym zaprojektowana przez Marconiego w 1855 r. Inne ciekawe i warte odwiedzenia miejsca to pomnik ku czci mieszkańców Warszawy zabitych podczas II wojny światowej oraz pomnik Stefana Starzyńskiego, prezydenta miasta w momencie wybuchu II wojny światowej. Śmierć prezydenta Starzyńskiego do dzisiaj nie została w pełni wyjaśniona, choć wiele wskazuje na to, że był jednym z więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau.

Z Ogrodu Saskiego najłatwiej dostać się do kolejnego punktu wycieczki kierując się metrem na południe i wysiadając na stacji Wierzbno.

Do Parku Arkadia i z powrotem na parking Browary Warszawskie

Parki Królikarnia i Arkadia na Mokotowie to wprost wymarzone miejsca na rodzinny spacer. Można tu spotkać wielu rodziców na ich codziennych spacerach z dziećmi. Idealnie sprawdzają się jako miejsca do wycieczek zarówno latem, jak i zimą. Wejście przez bramę prowadzi główną alejką do parku Królikarni, skąd po trzyminutowym spacerze w dół można dojść do parku Arkadii. Jest pałac w Królikarni (Muzeum Rzeźby) i zieleń, na której latem wystawiane są leżaki i można też znaleźć kilka świetnych miejsc w cieniu na piknik. W parku Królikarni znajduje się kilka rzeźb autorstwa słynnego polskiego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, któremu park jest dedykowany.

Królikarnia oferuje możliwość obcowania z przyrodą oraz pałac z kawiarnią i księgarnią. Nie czuć tam Warszawy w jej blasku i trudno znaleźć okazję do zrobienia jakichś zapierających dech w piersiach fotografii. Choć na horyzoncie widać kominy, kościół w Wilanowie i niekończące się bloki w tle, to kilka metrów wita park Arkadia ze swoimi stawami, zielenią (lub bielą, jeśli jest zima). Idąc nieco dalej, można przejść obok kilku niewyróżniających się wyglądem ambasad wzdłuż ulicy Idzikowskiego i sporo robiących nieco chaotyczne wrażenie ogródków działkowych. Ogólnie rzecz biorąc, ładny widok, który może towarzyszyć południowej kawie, w trakcie której można dzieciom pozwolić na edukacyjną przygodę wśród uli i kaczek. W parku pod Królikarnią znajduje się mały plac zabaw i kilka stawów z kaczkami. Stanowią doskonałą oprawę do biegania lub spaceru z wózkiem, a także zainteresuje maluchów. Jest tam dużo ławek, na których można usiąść i odpocząć.

Do parkingu Browary Warszawskie najlepiej wrócić jadąc metrem do stacji Świętokrzyska a resztę drogi pokonać pieszo.

 

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48