sobota, 19 czerwiec 2021 15:11

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Totalmoney Totalmoney pixabay

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

 

W praktyce kredyty konsolidacyjne traktowane są jako kredyty na spłatę innych kredytów i pożyczek, dzięki czemu kwestie logistyczne przestają sprawiać jakiekolwiek problemy – rata kredytu jest tylko jedna, a jej wysokość zależy od wysokości zobowiązania oraz terminu jego spłaty.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie? Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert kredytu konsolidacyjnego znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych zobowiązań

Konsolidacja kredytu to połączenie wielu zobowiązań w jedno, co nie tylko upraszcza spłatę pożyczek i kredytów, ale jednocześnie pozwala na obniżenie związanych z tym comiesięcznych wydatków. Co więcej, kredyt konsolidacyjny obejmuje różne rodzaje zobowiązań – mogą być to między innymi kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, pożyczki z tak zwanych chwilówek czy zobowiązania na kartach kredytowych.

Jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredyt konsolidacyjny ułatwia terminowe regulowanie rat kredytowych, a tym samym pozwala na uporządkowanie sytuacji kredytowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy przeanalizować całość zadłużenia i wybrać zobowiązania, które warto połączyć i zacząć spłacać na nowych warunkach. To klient decyduje, które kredyty i pożyczki chce skonsolidować – bank spłaca dotychczasowe zobowiązania bezpośrednio regulując powstałe długi, a kwota kredytu trafia do konkretnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytowy – jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego nie jest automatyczny. Tak jak w przypadku większości kredytów i pożyczek konieczna jest ocena zdolności kredytowej, bank będzie wymagał również dostarczenia dokumentów związanych ze zobowiązaniami. Kluczowe znaczenie ma historia kredytowa dłużnika, która nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Szukanie kredytu konsolidacyjnego przypomina sprawdzanie innych ofert kredytowych – ważne są warunki kredytu, a także możliwość jego uzyskania, dlatego warto od razu wysłać zapytania kredytowe do kilku różnych banków, co z pewnością przyspieszy cały proces. Przeglądając aktualne oferty można korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, dzięki którym poszukiwania są znacznie prostsze. Rankingi pozwolą zapoznać się z opłacalnością ewentualnego przedsięwzięcia, a kalkulator kredytowy Totalmoney wskaże, który bank ma w danym momencie najbardziej korzystną dla nas ofertę: jak wyglądałaby ewentualna rata kredytu konsolidacyjnego i ile wyniosłaby całkowita kwota do spłaty. Kalkulatory kredytowe są ogólnie dostępne, a więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie porównując wszystkie dostępne na rynku oferty kredytowe, co pozwala na sprawdzenie, który bank może zaproponować najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, gdy istnieją nieuregulowane raty zobowiązań jest zazwyczaj bezcelowe – bank bierze pod uwagę historię kredytową klientów, dlatego starania o przyznanie kredytu warto rozpocząć wcześniej, gdy dotychczasowe raty stają się sporym obciążeniem dla budżetu.

 • Gdzie wykonać zabieg HIFU w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg HIFU w Warszawie?

  Zabieg HIFU to jeden z najgłębiej działających zabiegów na rynku kosmetologicznym. Zabieg pozwala dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej dzięki zastosowaniu technologii bazującej na energii ultradźwiękowej.

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:39
 • Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu
  Dripper do kawy – pyszna kawa bez ekspresu

  Kawa jest napojem, który uwielbiamy. Około 76% Polaków codziennie sięga po filiżankę kawy – najczęściej oczywiście rano.

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:26
 • Kurtka jesienna - jaką najlepiej wybrać?
  Kurtka jesienna - jaką najlepiej wybrać?

  Jesień to pora roku, która wzbudza sprzeczne emocje. Jedni ją kochają, drudzy podchodzą do niej w dystansem oraz rezerwą. Niezależnie do której grupy należysz, bez wątpienia kurtka jesienna to element garderoby, niezbędny podczas wykonywania codziennych obowiązków lub spacerów w złoto-czerwonej scenerii. 

  Written on wtorek, 26 październik 2021 09:17
 • Zalando Lounge – promocje i rabaty. Dlaczego klub zakupowy jest tak popularny?
  Zalando Lounge – promocje i rabaty. Dlaczego klub zakupowy jest tak popularny?

  Zalando – jeden z większych sklepów internetowych odzieżowych w Europie – jest znaną witryną. Nawet osoby, które niekoniecznie odnajdują się w świecie zakupowym, kojarzą tę nazwę.

  Written on piątek, 15 październik 2021 16:04
 • Depilacja laserowa bikini: dlaczego epilacja to dobry pomysł?
  Depilacja laserowa bikini: dlaczego epilacja to dobry pomysł?

  Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia, a co najważniejsze – trwały sposób na depilację wrażliwych okolic bikini.

  Written on poniedziałek, 04 październik 2021 09:52