sobota, 19 czerwiec 2021 15:11

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Totalmoney Totalmoney pixabay

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

 

W praktyce kredyty konsolidacyjne traktowane są jako kredyty na spłatę innych kredytów i pożyczek, dzięki czemu kwestie logistyczne przestają sprawiać jakiekolwiek problemy – rata kredytu jest tylko jedna, a jej wysokość zależy od wysokości zobowiązania oraz terminu jego spłaty.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie? Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert kredytu konsolidacyjnego znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych zobowiązań

Konsolidacja kredytu to połączenie wielu zobowiązań w jedno, co nie tylko upraszcza spłatę pożyczek i kredytów, ale jednocześnie pozwala na obniżenie związanych z tym comiesięcznych wydatków. Co więcej, kredyt konsolidacyjny obejmuje różne rodzaje zobowiązań – mogą być to między innymi kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, pożyczki z tak zwanych chwilówek czy zobowiązania na kartach kredytowych.

Jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredyt konsolidacyjny ułatwia terminowe regulowanie rat kredytowych, a tym samym pozwala na uporządkowanie sytuacji kredytowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy przeanalizować całość zadłużenia i wybrać zobowiązania, które warto połączyć i zacząć spłacać na nowych warunkach. To klient decyduje, które kredyty i pożyczki chce skonsolidować – bank spłaca dotychczasowe zobowiązania bezpośrednio regulując powstałe długi, a kwota kredytu trafia do konkretnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytowy – jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego nie jest automatyczny. Tak jak w przypadku większości kredytów i pożyczek konieczna jest ocena zdolności kredytowej, bank będzie wymagał również dostarczenia dokumentów związanych ze zobowiązaniami. Kluczowe znaczenie ma historia kredytowa dłużnika, która nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Szukanie kredytu konsolidacyjnego przypomina sprawdzanie innych ofert kredytowych – ważne są warunki kredytu, a także możliwość jego uzyskania, dlatego warto od razu wysłać zapytania kredytowe do kilku różnych banków, co z pewnością przyspieszy cały proces. Przeglądając aktualne oferty można korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, dzięki którym poszukiwania są znacznie prostsze. Rankingi pozwolą zapoznać się z opłacalnością ewentualnego przedsięwzięcia, a kalkulator kredytowy Totalmoney wskaże, który bank ma w danym momencie najbardziej korzystną dla nas ofertę: jak wyglądałaby ewentualna rata kredytu konsolidacyjnego i ile wyniosłaby całkowita kwota do spłaty. Kalkulatory kredytowe są ogólnie dostępne, a więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie porównując wszystkie dostępne na rynku oferty kredytowe, co pozwala na sprawdzenie, który bank może zaproponować najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, gdy istnieją nieuregulowane raty zobowiązań jest zazwyczaj bezcelowe – bank bierze pod uwagę historię kredytową klientów, dlatego starania o przyznanie kredytu warto rozpocząć wcześniej, gdy dotychczasowe raty stają się sporym obciążeniem dla budżetu.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03