sobota, 19 czerwiec 2021 15:11

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Totalmoney Totalmoney pixabay

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

 

W praktyce kredyty konsolidacyjne traktowane są jako kredyty na spłatę innych kredytów i pożyczek, dzięki czemu kwestie logistyczne przestają sprawiać jakiekolwiek problemy – rata kredytu jest tylko jedna, a jej wysokość zależy od wysokości zobowiązania oraz terminu jego spłaty.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie? Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert kredytu konsolidacyjnego znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych zobowiązań

Konsolidacja kredytu to połączenie wielu zobowiązań w jedno, co nie tylko upraszcza spłatę pożyczek i kredytów, ale jednocześnie pozwala na obniżenie związanych z tym comiesięcznych wydatków. Co więcej, kredyt konsolidacyjny obejmuje różne rodzaje zobowiązań – mogą być to między innymi kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, pożyczki z tak zwanych chwilówek czy zobowiązania na kartach kredytowych.

Jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredyt konsolidacyjny ułatwia terminowe regulowanie rat kredytowych, a tym samym pozwala na uporządkowanie sytuacji kredytowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy przeanalizować całość zadłużenia i wybrać zobowiązania, które warto połączyć i zacząć spłacać na nowych warunkach. To klient decyduje, które kredyty i pożyczki chce skonsolidować – bank spłaca dotychczasowe zobowiązania bezpośrednio regulując powstałe długi, a kwota kredytu trafia do konkretnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytowy – jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego nie jest automatyczny. Tak jak w przypadku większości kredytów i pożyczek konieczna jest ocena zdolności kredytowej, bank będzie wymagał również dostarczenia dokumentów związanych ze zobowiązaniami. Kluczowe znaczenie ma historia kredytowa dłużnika, która nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Szukanie kredytu konsolidacyjnego przypomina sprawdzanie innych ofert kredytowych – ważne są warunki kredytu, a także możliwość jego uzyskania, dlatego warto od razu wysłać zapytania kredytowe do kilku różnych banków, co z pewnością przyspieszy cały proces. Przeglądając aktualne oferty można korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, dzięki którym poszukiwania są znacznie prostsze. Rankingi pozwolą zapoznać się z opłacalnością ewentualnego przedsięwzięcia, a kalkulator kredytowy Totalmoney wskaże, który bank ma w danym momencie najbardziej korzystną dla nas ofertę: jak wyglądałaby ewentualna rata kredytu konsolidacyjnego i ile wyniosłaby całkowita kwota do spłaty. Kalkulatory kredytowe są ogólnie dostępne, a więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie porównując wszystkie dostępne na rynku oferty kredytowe, co pozwala na sprawdzenie, który bank może zaproponować najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, gdy istnieją nieuregulowane raty zobowiązań jest zazwyczaj bezcelowe – bank bierze pod uwagę historię kredytową klientów, dlatego starania o przyznanie kredytu warto rozpocząć wcześniej, gdy dotychczasowe raty stają się sporym obciążeniem dla budżetu.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48