sobota, 19 czerwiec 2021 15:11

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Totalmoney Totalmoney pixabay

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

 

W praktyce kredyty konsolidacyjne traktowane są jako kredyty na spłatę innych kredytów i pożyczek, dzięki czemu kwestie logistyczne przestają sprawiać jakiekolwiek problemy – rata kredytu jest tylko jedna, a jej wysokość zależy od wysokości zobowiązania oraz terminu jego spłaty.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie? Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert kredytu konsolidacyjnego znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych zobowiązań

Konsolidacja kredytu to połączenie wielu zobowiązań w jedno, co nie tylko upraszcza spłatę pożyczek i kredytów, ale jednocześnie pozwala na obniżenie związanych z tym comiesięcznych wydatków. Co więcej, kredyt konsolidacyjny obejmuje różne rodzaje zobowiązań – mogą być to między innymi kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, pożyczki z tak zwanych chwilówek czy zobowiązania na kartach kredytowych.

Jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredyt konsolidacyjny ułatwia terminowe regulowanie rat kredytowych, a tym samym pozwala na uporządkowanie sytuacji kredytowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy przeanalizować całość zadłużenia i wybrać zobowiązania, które warto połączyć i zacząć spłacać na nowych warunkach. To klient decyduje, które kredyty i pożyczki chce skonsolidować – bank spłaca dotychczasowe zobowiązania bezpośrednio regulując powstałe długi, a kwota kredytu trafia do konkretnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytowy – jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego nie jest automatyczny. Tak jak w przypadku większości kredytów i pożyczek konieczna jest ocena zdolności kredytowej, bank będzie wymagał również dostarczenia dokumentów związanych ze zobowiązaniami. Kluczowe znaczenie ma historia kredytowa dłużnika, która nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Szukanie kredytu konsolidacyjnego przypomina sprawdzanie innych ofert kredytowych – ważne są warunki kredytu, a także możliwość jego uzyskania, dlatego warto od razu wysłać zapytania kredytowe do kilku różnych banków, co z pewnością przyspieszy cały proces. Przeglądając aktualne oferty można korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, dzięki którym poszukiwania są znacznie prostsze. Rankingi pozwolą zapoznać się z opłacalnością ewentualnego przedsięwzięcia, a kalkulator kredytowy Totalmoney wskaże, który bank ma w danym momencie najbardziej korzystną dla nas ofertę: jak wyglądałaby ewentualna rata kredytu konsolidacyjnego i ile wyniosłaby całkowita kwota do spłaty. Kalkulatory kredytowe są ogólnie dostępne, a więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie porównując wszystkie dostępne na rynku oferty kredytowe, co pozwala na sprawdzenie, który bank może zaproponować najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, gdy istnieją nieuregulowane raty zobowiązań jest zazwyczaj bezcelowe – bank bierze pod uwagę historię kredytową klientów, dlatego starania o przyznanie kredytu warto rozpocząć wcześniej, gdy dotychczasowe raty stają się sporym obciążeniem dla budżetu.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54