sobota, 19 czerwiec 2021 15:11

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Totalmoney Totalmoney pixabay

Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

 

W praktyce kredyty konsolidacyjne traktowane są jako kredyty na spłatę innych kredytów i pożyczek, dzięki czemu kwestie logistyczne przestają sprawiać jakiekolwiek problemy – rata kredytu jest tylko jedna, a jej wysokość zależy od wysokości zobowiązania oraz terminu jego spłaty.

Zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie? Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert kredytu konsolidacyjnego znajdziesz na stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę innych zobowiązań

Konsolidacja kredytu to połączenie wielu zobowiązań w jedno, co nie tylko upraszcza spłatę pożyczek i kredytów, ale jednocześnie pozwala na obniżenie związanych z tym comiesięcznych wydatków. Co więcej, kredyt konsolidacyjny obejmuje różne rodzaje zobowiązań – mogą być to między innymi kredyty ratalne, gotówkowe, mieszkaniowe, pożyczki z tak zwanych chwilówek czy zobowiązania na kartach kredytowych.

Jako kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań kredyt konsolidacyjny ułatwia terminowe regulowanie rat kredytowych, a tym samym pozwala na uporządkowanie sytuacji kredytowej. Decydując się na takie rozwiązanie należy przeanalizować całość zadłużenia i wybrać zobowiązania, które warto połączyć i zacząć spłacać na nowych warunkach. To klient decyduje, które kredyty i pożyczki chce skonsolidować – bank spłaca dotychczasowe zobowiązania bezpośrednio regulując powstałe długi, a kwota kredytu trafia do konkretnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytowy – jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Proces udzielania kredytu konsolidacyjnego nie jest automatyczny. Tak jak w przypadku większości kredytów i pożyczek konieczna jest ocena zdolności kredytowej, bank będzie wymagał również dostarczenia dokumentów związanych ze zobowiązaniami. Kluczowe znaczenie ma historia kredytowa dłużnika, która nie powinna wzbudzać żadnych wątpliwości.

Szukanie kredytu konsolidacyjnego przypomina sprawdzanie innych ofert kredytowych – ważne są warunki kredytu, a także możliwość jego uzyskania, dlatego warto od razu wysłać zapytania kredytowe do kilku różnych banków, co z pewnością przyspieszy cały proces. Przeglądając aktualne oferty można korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, dzięki którym poszukiwania są znacznie prostsze. Rankingi pozwolą zapoznać się z opłacalnością ewentualnego przedsięwzięcia, a kalkulator kredytowy Totalmoney wskaże, który bank ma w danym momencie najbardziej korzystną dla nas ofertę: jak wyglądałaby ewentualna rata kredytu konsolidacyjnego i ile wyniosłaby całkowita kwota do spłaty. Kalkulatory kredytowe są ogólnie dostępne, a więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie porównując wszystkie dostępne na rynku oferty kredytowe, co pozwala na sprawdzenie, który bank może zaproponować najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, gdy istnieją nieuregulowane raty zobowiązań jest zazwyczaj bezcelowe – bank bierze pod uwagę historię kredytową klientów, dlatego starania o przyznanie kredytu warto rozpocząć wcześniej, gdy dotychczasowe raty stają się sporym obciążeniem dla budżetu.

 • Letni biszkopt czekoladowy z galaretką
  Letni biszkopt czekoladowy z galaretką

  Latem warto postawić na desery, które są lekkie i pyszne. Doskonale sprawdzi się klasyczny biszkopt z dodatkiem galaretki. Można połączyć go także ze świeżymi owocami sezonowymi. Jak przygotować pyszny biszkopt czekoladowy z galaretką, który sprawdzi się idealnie latem?

  Written on wtorek, 13 lipiec 2021 14:31
 • Czy ekologiczne prezenty dla pracowników są firmom potrzebne?
  Czy ekologiczne prezenty dla pracowników są firmom potrzebne?

  Nie każda firma dzisiaj wychodzi z założenia, że klientom czy tym bardziej pracownikom w ogóle jakieś drobne prezenty są potrzebne.

  Written on wtorek, 13 lipiec 2021 10:45
 • Kserokopiarki, czyli podstawa każdej firmy
  Kserokopiarki, czyli podstawa każdej firmy

   Nie da się ukryć, że żyjemy dziś w świecie stale pędzącego technologicznego postępu. Komputery całkowicie zrewolucjonizowały nasze życie zawodowe, jednakże stary dobry papier i druk, to nadal podstawa wielu branży.

  Written on sobota, 26 czerwiec 2021 21:41
 • Powiększanie i modelowanie ust w praktyce
  Powiększanie i modelowanie ust w praktyce

  Powiększanie i modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego wciąż zyskuje na popularności. Ten zabieg pokochały wszystkie kobiety, niezadowolone z kształtu i wielkości swoich warg. Pozwala na uwydatnienie kształtu, uniesienie kącików, powiększenie oraz korekcję ust.

  Written on poniedziałek, 21 czerwiec 2021 18:41
 • Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?
  Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

  Kredyt konsolidacyjny to prosty sposób na połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

  Written on sobota, 19 czerwiec 2021 15:11