środa, 27 kwiecień 2022 09:22

Kiedy jest czas na leczenie uzależnienia?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
detoks alkoholowy Warszawa detoks alkoholowy Warszawa pixabay

W obecnej rzeczywistości z uzależnieniami spotykamy się z pewnością na każdym kroku. Jednak nie każdy z nas jest w stanie przyznać się przed samym sobą, że rzeczywiście mamy problem.

Często zdarza się, że osoby uzależnione nie są w stanie przyznać się stojąc przed lustrem, że w niczym nie przypominają już osoby, którą niegdyś były. Okazuje się, że jest to stan, w którym wyniszczony zostaje nie tylko ich wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim cały organizm. W takim wypadku nie można zwlekać już ani minuty dłużej, gdyż każdy kolejny, upływający czas będzie niósł za sobą coraz to większe ryzyko tego, że nałóg finalnie wygra. Wobec tego warto wiedzieć, kiedy jest odpowiedni czas na leczenie uzależnienia?

Kiedy zdecydować się na leczenie uzależnienia?

Uzależnienia atakują niezwykle podstępnie oraz podchwytliwie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że postępują one krok po kroku, powoli wyniszczając nas organizm. Kiedy jest więc odpowiedni moment na detoks alkoholowy Warszawa? Otóż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli to sam uzależniony zaczyna dostrzega potrzebę zasięgnięcia pomocy, można śmiało powiedzieć, że jest on w tym momencie na właściwej drodze. Dostrzegł on bowiem fakt, że pojawił się problem, z którym należy walczyć. To jest również dowodem na to, że uzależniony zauważył, że sam zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a jej odzyskanie może być niezwykle ciężkim i żmudnym procesem. Warto jednak moment, w którym alkoholik lub narkoman, rozważa terapię za prawdziwie przełomowy. Jest to symbol tego, że decyduje się on na podjęcie zmiany i wyrwanie się z sideł nałogu, który doprowadził do wyniszczenia jego organizm, a także i psychikę.

Kiedy warto rozważyć rozmowę o rozpoczęciu leczenia uzależnienia?

Nie rzadko zdarza się, że to właśnie bliscy i rodzina są świadkami dość przerażającego upadku osoby uzależnionej. Obserwują oni bowiem wiernie to, jak krok po kroku stacza się on z dnia na dzień. Brak reakcji jednak w tym momencie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, być może jest to czas by zasugerować uzależnionemu odtruwanie narkotykowe Warszawa bądź jakakolwiek inną formę terapii? Tak naprawdę taką rozmowę warto zacząć już w momencie, kiedy widzimy postępujące uzależnienie, które może przybierać inne formy. Pamiętajmy także, że pierwsza rozmowa z osobą uzależnioną nie zawsze będzie łatwą przeprawą. Uzależniony będzie długo negował, a także stawiał opór i wypierał ze świadomości fakt istnienia problemu. Warto jednak trzymać grunt pod nogami i nie dać się zbić z tropu- taka rozmowa może nawet uratować życie.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03