czwartek, 23 listopad 2023 09:54

Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego mat.prasowe

Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

 

Co to jest restrukturyzacja i kiedy się na nią zdecydować?

Nadrzędnym celem restrukturyzacji jest zapobiegnięcie ogłoszenia upadłości dłużnika poprzez umożliwienie mu restrukturyzacji w drodze negocjacji z wierzycielami. W przypadku postępowania sanacyjnego, celem jest również podjęcie działań sanacyjnych, które zabezpieczają prawa wierzycieli.

Decyzja o podjęciu restrukturyzacji powinna zależeć od indywidualnych okoliczności i sytuacji finansowej dłużnika lub przedsiębiorstwa. Trudności finansowe, zagrożenie upadłością, trudności w negocjacjach czy potrzeba dostosowania struktury zadłużenia to zaledwie kilka sytuacji, w których warto rozważyć to rozwiązanie. Ostateczna decyzja o restrukturyzacji powinna być podjęta po dokładnej analizie sytuacji finansowej oraz konsultacji z ekspertami prawnymi i finansowymi.

Kancelaria restrukturyzacyjna może nam pomóc w zakresie doradztwa prawnego, złożenia wniosku restrukturyzacyjnego czy opracowania planów restrukturyzacyjnych. Kancelaria doradcy restrukturyzacyjnego bierze ponadto udział w negocjacjach i reprezentuje nas przed sądem.

Kiedy rozważyć wniosek o upadłość?

Wniosek o upadłość warto rozważyć w przypadku, gdy istnieje ryzyko, że staniemy się niewypłacalni lub straciliśmy zdolność do wykonywania swoich zobowiązań finansowych. Upadłość mogą ogłosić przedsiębiorcy, osoby prywatne, wspólnicy spółek handlowych, jak również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Koszt wniosku o upadłość podlega stałej opłacie w wysokości 1000 zł, a 30 zł konsumenckiej. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do upadłości konsumenckiej czy przedsiębiorstwa – jeżeli chcesz mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony skutecznie, warto skorzystać z usług kancelarii upadłościowej.

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości to dopiero początek całej procedury. Po jej ogłoszeniu konieczne może być wyznaczenie syndyka, wyznaczenie listy wierzytelności, a także sporządzenie, zatwierdzenie i wykonanie planu podziału. Każda sytuacja wygląda nieco inaczej, dlatego warto skorzystać z porady eksperta. Pamiętaj, że efektywne działanie może pomóc nam uwolnić się od długów oraz uratować część kapitału.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli Ty, Twoja firma lub gospodarstwo rolne zmaga się z poważnymi problemami finansowymi i szukasz rozwiązań prawnych, które pomogą Ci wyjść z tego obronną ręką – kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego Kamil Grabarczyk będzie doskonałym wyborem – zwłaszcza, jeśli poszukujesz doradcy restrukturyzacyjnego w Ostródzie lub okolicach Ostródy. Kancelaria z powodzenia prowadzi także postępowania z zakresu upadłości konsumenckiej. Jeżeli potrzebujesz porady, opinii lub reprezentacji – zadzwoń i umów się na spotkanie.

 • Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury
  Śmierć mężczyzny po interwencji policji w Warszawie - trwa dochodzenie prokuratury

  Na warszawskiej Ochocie, rozegrał się dramat, z udziałem agresywnego mężczyzny, który po interwencji policji i przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wydarzenie to, skłoniło warszawską prokuraturę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy.

  Napisano środa, 19 czerwiec 2024 10:00
 • Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola
  Zatrzymano sprawców brutalnego ataku na obywateli Ukrainy - warszawska Wola

  W ostatnich tygodniach na warszawskiej Woli, doszło do brutalnego incydentu, który zakończył się poważnymi obrażeniami u dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy, dwaj młodzi mężczyźni, zostali zatrzymani przez policję. Napaść, rozpoczęła się od sprzeczki słownej, która eskalowała do przemocy fizycznej.

  Napisano wtorek, 18 czerwiec 2024 09:44
 • Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024
  Warszawska Strefa Kibica - dla fanów piłki nożnej podczas Euro 2024

  Wczoraj, 16 czerwca, otwarta została Warszawska Strefa Kibica, stworzona z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2024. Wydarzenie to, zorganizowane na błoniach Stadionu Narodowego, umożliwi tysiącom fanów wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji oraz emocjonowanie się każdym meczem, na ogromnym telebimie. Zainicjowany przez miasto Warszawa i współorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa" oraz PGE Narodowy, projekt ten oferuje bezpłatny dostęp do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

  Napisano poniedziałek, 17 czerwiec 2024 09:22
 • Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury
  Immunitet parlamentarny posła Adama Szłapki pod lupą Prokuratury

  Na początku kwietnia 2023 roku, na Saskiej Kępie w Warszawie, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył poseł i minister ds. UE, Adam Szłapka. Sprawa szybko zyskała rozgłos, gdyż w jej wyniku 16 - letnia rowerzystka odniosła obrażenia. W odpowiedzi na to zdarzenie, prokurator generalny Adam Bodnar, wystosował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Szłapki do odpowiedzialności karnej.

  Napisano piątek, 14 czerwiec 2024 08:25
 • Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  
  Rowerowy Maj 2024 w Warszawie - już w niedzielę!  

  Co roku, wiosenna akcja "Rowerowy Maj" przyciąga tysiące warszawiaków, którzy chcą aktywnie spędzić czas, uczestnicząc w radosnym przejeździe ulicami stolicy. Choć nazwa może sugerować inaczej, wydarzenie to rozciąga się aż do czerwca, kiedy to odbywa się wielki finał. W tym roku 16 czerwca, Warszawa znów powita entuzjastów dwóch kółek.

  Napisano czwartek, 13 czerwiec 2024 08:03