wtorek, 14 grudzień 2021 14:43

Jakie meble do salonu wybrać? Poznaj różne pomysły na urządzenie mieszkania!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Vivaldi meble Vivaldi meble

Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu - stanowi on miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, gdzie można wspólnie zasiąść do rozmów i ulubionego filmu lub programu telewizyjnego. Warto znać kilka podstawowych tipów, dzięki którym uda się stworzyć salon idealny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

 

Zagospodarowanie przestrzeni w dużym salonie

Mimo że duży i przestrzenny salon wydaje się marzeniem każdego, to okazuje się, że jego meblowanie może przysporzyć wielu kłopotów. Pierwszym krokiem jest wybranie punktu centralnego pokoju, dookoła którego można zacząć ustawiać meble. Zazwyczaj punktem takim jest stół, czasem w centrum pokoju dziennego stawia się sofę. Naprzeciwko miejsc siedzących powinien znajdować się telewizor, jednak w dużym salonie można pozwolić sobie na postawienie elektrycznego kominka lub meblościanki i przeniesienie kącika telewizyjnego w inną część pokoju.

Duże pokoje często wydają się puste i niezamieszkałe, dlatego nie poleca się urządzać ich w zbyt minimalistycznym stylu. Do wypełnienia przestrzeni mogą posłużyć meble do salonu, które znajdziesz w https://vivaldimeble.pl/salon takie jak meblościanki, komody, szafy, szafki rtv do salonu, czy też regały na książki - idealne dla wszystkich miłośników czytania, którzy mogą nawet pokusić się o zakup dodatkowego fotela i lampy stojącej - w celu stworzenia kącika czytelniczego!

Mały salon, duże potrzeby - jak to pogodzić?

Nawet mały salon można urządzić funkcjonalnie i stylowo - kluczem do tego jest wybór odpowiednich mebli. Zamiast dużej kanapy narożnikowej warto postawić na małą, lecz wygodną (być może nawet rozkładaną) sofę. Do tego można dobrać modne obecnie pufy, których ogromną zaletą jest możliwość łatwego przemieszczania, przestawiania, czy też przenoszenia pomiędzy pokojami. W małych salonach poleca się wybór mniejszego, rozsuwanego lub dwuczęściowego stolika, który pozwoli na zachowanie większej przestrzeni. Aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, warto postawić na rozwiązanie, jakim jest lustro - świetnie sprawdzi się ono w pobliżu komody do salonu.

Salon i sypialnia w jednym - czy to możliwe?

Salon to pomieszczenie, które może pełnić więcej niż jedną funkcję. Bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w małych mieszkaniach, jest połączenie go z innym pomieszczeniem, na przykład sypialnią lub jadalnią. Kluczowym elementem jest wybór odpowiedniej kanapy - wygodna, rozkładana sofa z pojemnikami na pościel zapewni komfortowy sen i pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. W dzień kanapa może pozostać złożona, a w nocy przy pomocy kilku prostych czynności można zamienić ją w duże i wygodne łóżko dla dwojga. Sprawdzi się to zarówno jako rozwiązanie na stałe, jak i zabezpieczenie na wypadek gdyby goście postanowili zatrzymać się na noc.

Oprócz tego salon można połączyć z kuchnią i jadalnią. W tym celu wystarczy wybrać odpowiedniej wielkości stół oraz krzesła. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest zakup okrągłego stołu, wokół którego może wygodnie zasiąść cała rodzina!

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54