wtorek, 14 grudzień 2021 14:38

Wigilia firmowa - Jak zorganizować przyjęcie dla pracowników?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomysły na firmową Wigilię Pomysły na firmową Wigilię pixabay

Czas, gdy już tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, dla każdego jest wyjątkowy.

 

W powietrzu już wyraźnie czuć atmosferę świąteczną, a w domach pojawiają się dekoracje, które mają przywołać niesamowity nastrój. Coraz częściej również w różnego rodzaju firmach dba się o odpowiednią atmosferę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, a tradycją staje się organizacja firmowej Wigilii. Jak do tego podejść i w jaki sposób zorganizować takie przyjęcie dla pracowników?

Organizacja firmowej Wigilii – czy warto?

Pomysły na firmową Wigilię można znaleźć w wielu miejscach. Inspiracją do tego mogą być np. artykuły umieszczone w sieci, a także wspólnie ustalone z pracownikami kwestie, czy nawet luźne rozmowy ze znajomymi. Przed organizacją tego wydarzenia warto jednak zastanowić się, czy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie.

Jak się okazuje, spotkanie przedświąteczna organizowane dla pracowników ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można odetchnąć od natłoku pracy. Takie uroczystości pozwalają też zintegrować ze sobą zespół pracowników, którzy niejednokrotnie nie często mają czas na spotkania poza pracą i lepsze poznanie się. Wpływa to zatem na ich wzajemne relacje na stopie prywatnej, ale i zawodowej. Lepiej zintegrowany zespół, lepiej współpracuje ze sobą. Jest to też zawsze miły gest w stronę pracowników, którzy w ten sposób mogą poczuć się docenieni.

Jak zorganizować Wigilię firmową – najważniejsze informacje?

Kiedy już zapadnie decyzja o organizacji firmowej Wigilii, należy zabrać się za sprawy związane z jej przygotowaniem. Przede wszystkim dobrze jest określić liczbę osób, która będzie w niej brała udział. Dobrze jest się także zastanowić, czy będzie to wydarzenie wyłącznie dla pracowników, czy także dla ich rodzin. Kolejną kwestią jest to, czy uroczystość będzie organizowana na terenie firmy czy w wynajętym lokalu. W przypadku lokali jedzenie często jest zamawiane właśnie tam. Organizując Wigilię w pracy można też się umówić, że oprócz cateringu, ktoś kto będzie chętny samodzielnie przygotuje ciasto czy przekąskę.

Czy na Wigilii firmowej powinny być prezenty?

Sporym zainteresowaniem cieszy się temat wręczania pracownikom prezentów w czasie firmowej Wigilii. Nie ma tutaj jednego, uniwersalnego rozwiązania. Często praktykowanym rozwiązaniem jest dawanie w tym dniu pracowniom premii świątecznych. Czasami oprócz premii są przygotowywane także różne drobne upominki np. kosze ze słodyczami, herbatami i kawami. Niekiedy pracodawcy zamiast gotówki dają pracownikom vouchery do określonych miejsc np. do sklepów lub do hoteli czy spa. Zazwyczaj jeżeli dawane są premie, to ich wysokość zależy od zaangażowania i osiągnięć poszczególnych pracowników.

Gdy Wigilia organizowana jest również dla rodzin pracowników, na drobne upominki mogą liczyć także dzieci i współmałżonkowie pracowników. Często dla dzieci są to słodycze lub jakieś drobne zabawki. Natomiast współmałżonkowie dostają symboliczny podarunek, który ma im sprawić przyjemność.

 • Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach
  Najlepsze miejsca na eventy w Warszawie. Przewodnik po topowych lokalizacjach

  Warszawa, dynamicznie rozwijająca się metropolia i centrum biznesowe Polski, oferuje szeroki wybór miejsc idealnych do organizacji różnorodnych eventów. Niezależnie od tego, czy planujesz konferencję, bankiet, spotkanie firmowe czy kameralny event, stolica ma wiele do zaoferowania. Oto przewodnik po topowych lokalizacjach na eventy w Warszawie, które zapewnią niezapomniane wrażenia i sukces każdego wydarzenia.

  Napisano środa, 22 maj 2024 21:51
 • Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy
  Adriana Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

  W wyniku ostatnich wyborów samorządowych w Warszawie, doszło do istotnych zmian w składzie zarządu miasta. Jedną z najważniejszych zmian, jest mianowanie Adriany Porowskiej na stanowisko wiceprezydentki, co podkreśla świeże podejście do zarządzania miastem. Porowska, związana z ruchem Polska 2050, zyskała uznanie, dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę społeczną oraz zdolności do pracy zespołowej.

  Napisano środa, 22 maj 2024 08:59
 • Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni
  Wypadek na budowie w Warszawie - dwaj pracownicy poważnie ranni

  Na budowie 18 - kondygnacyjnego hotelu, przy ulicy Grenadierów na warszawskiej Pradze Południe, doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego dwaj pracownicy spadli z 18. na 13. piętro. Incydent miał miejsce w godzinach porannych i skutkował poważnymi obrażeniami, obu poszkodowanych.

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 13:27
 • Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia
  Wybór idealnej taśmy samoprzylepnej - kluczowe czynniki do rozważenia

  Za każdym razem, gdy otwieramy paczkę, jesteśmy z nią w kontakcie. Taśma samoprzylepna to nieoceniony pomocnik w codziennych zadaniach - od pakowania prezentów, przez prace manualne, aż po profesjonalne zastosowania w logistyce i przemyśle. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wiele różnych rodzajów taśm samoprzylepnych istnieje na rynku?

  Napisano wtorek, 21 maj 2024 08:04
 • Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci
  Klockownia na warszawskim Bemowie - nowa atrakcja dla dzieci

  Warszawa, zyska niebawem nową atrakcję, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki dzieci spędzają wolny czas. Już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, na ulicy Górczewskiej 218 zostanie otwarte największe w Polsce centrum edukacyjno – rozrywkowe, skierowane do najmłodszych - Klockownia. Inicjatywa ta, zlokalizowana w miejscu byłego supermarketu Tesco, obiecuje dostarczyć dzieciom nieskończoną ilość radości i kreatywnego wyzwania.

  Napisano poniedziałek, 20 maj 2024 09:45