wtorek, 14 grudzień 2021 14:38

Wigilia firmowa - Jak zorganizować przyjęcie dla pracowników?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomysły na firmową Wigilię Pomysły na firmową Wigilię pixabay

Czas, gdy już tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, dla każdego jest wyjątkowy.

 

W powietrzu już wyraźnie czuć atmosferę świąteczną, a w domach pojawiają się dekoracje, które mają przywołać niesamowity nastrój. Coraz częściej również w różnego rodzaju firmach dba się o odpowiednią atmosferę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, a tradycją staje się organizacja firmowej Wigilii. Jak do tego podejść i w jaki sposób zorganizować takie przyjęcie dla pracowników?

Organizacja firmowej Wigilii – czy warto?

Pomysły na firmową Wigilię można znaleźć w wielu miejscach. Inspiracją do tego mogą być np. artykuły umieszczone w sieci, a także wspólnie ustalone z pracownikami kwestie, czy nawet luźne rozmowy ze znajomymi. Przed organizacją tego wydarzenia warto jednak zastanowić się, czy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie.

Jak się okazuje, spotkanie przedświąteczna organizowane dla pracowników ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można odetchnąć od natłoku pracy. Takie uroczystości pozwalają też zintegrować ze sobą zespół pracowników, którzy niejednokrotnie nie często mają czas na spotkania poza pracą i lepsze poznanie się. Wpływa to zatem na ich wzajemne relacje na stopie prywatnej, ale i zawodowej. Lepiej zintegrowany zespół, lepiej współpracuje ze sobą. Jest to też zawsze miły gest w stronę pracowników, którzy w ten sposób mogą poczuć się docenieni.

Jak zorganizować Wigilię firmową – najważniejsze informacje?

Kiedy już zapadnie decyzja o organizacji firmowej Wigilii, należy zabrać się za sprawy związane z jej przygotowaniem. Przede wszystkim dobrze jest określić liczbę osób, która będzie w niej brała udział. Dobrze jest się także zastanowić, czy będzie to wydarzenie wyłącznie dla pracowników, czy także dla ich rodzin. Kolejną kwestią jest to, czy uroczystość będzie organizowana na terenie firmy czy w wynajętym lokalu. W przypadku lokali jedzenie często jest zamawiane właśnie tam. Organizując Wigilię w pracy można też się umówić, że oprócz cateringu, ktoś kto będzie chętny samodzielnie przygotuje ciasto czy przekąskę.

Czy na Wigilii firmowej powinny być prezenty?

Sporym zainteresowaniem cieszy się temat wręczania pracownikom prezentów w czasie firmowej Wigilii. Nie ma tutaj jednego, uniwersalnego rozwiązania. Często praktykowanym rozwiązaniem jest dawanie w tym dniu pracowniom premii świątecznych. Czasami oprócz premii są przygotowywane także różne drobne upominki np. kosze ze słodyczami, herbatami i kawami. Niekiedy pracodawcy zamiast gotówki dają pracownikom vouchery do określonych miejsc np. do sklepów lub do hoteli czy spa. Zazwyczaj jeżeli dawane są premie, to ich wysokość zależy od zaangażowania i osiągnięć poszczególnych pracowników.

Gdy Wigilia organizowana jest również dla rodzin pracowników, na drobne upominki mogą liczyć także dzieci i współmałżonkowie pracowników. Często dla dzieci są to słodycze lub jakieś drobne zabawki. Natomiast współmałżonkowie dostają symboliczny podarunek, który ma im sprawić przyjemność.

 • Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!
  Torebki na co dzień, czyli totalny must have. Propozycje idealne do każdej stylizacji!

  Torebki: są tak różnorodne, że wpiszą się w styl i estetykę każdej kobiety. Które torebki na co dzień, a które modele na wyjątkowe okazje?

  Written on wtorek, 09 sierpień 2022 09:31
 • Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy
  Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy

  Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka często bywa niełatwy. Co wobec tego należy brać pod uwagę, kiedy trzeba kupić wózek dziecięcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wózków dziecięcych, to przeczytaj poniższy artykuł.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 09:07
 • Sposoby na upał w biurze
  Sposoby na upał w biurze

  Upalne dni dają się we znaki, a prognozy pogody sugerują, że wysokie temperatury szybko nie przeminą. Jak radzić sobie z taką sytuacją, szczególnie kiedy spędzamy długie godziny w pracy w pomieszczeniu bez klimatyzacji?

  Written on czwartek, 28 lipiec 2022 16:27
 • Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?
  Jak i gdzie zamówić tort na Mokotowie?

  Warszawa to jeden z największych w Polsce rynków cukierniczych. Każda dzielnica ma swoje cukiernie – Mokotów nie jest tu żadnym wyjątkiem. W większości takich miejsc nie ma problemu z zamówieniem tortu. O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

  Written on środa, 27 lipiec 2022 14:12
 • Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!
  Kurs protetyka stomatologiczna – rozwijaj swoje umiejętności!

  Każda dziedzina związana bezpośrednio ze stanem naszego zdrowia wciąż się rozwija. Stale słyszymy o coraz to nowych metodach zwalczania chorób, czy przeprowadzania zabiegów.

  Written on piątek, 22 lipiec 2022 10:28