wtorek, 14 grudzień 2021 14:38

Wigilia firmowa - Jak zorganizować przyjęcie dla pracowników?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomysły na firmową Wigilię Pomysły na firmową Wigilię pixabay

Czas, gdy już tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, dla każdego jest wyjątkowy.

 

W powietrzu już wyraźnie czuć atmosferę świąteczną, a w domach pojawiają się dekoracje, które mają przywołać niesamowity nastrój. Coraz częściej również w różnego rodzaju firmach dba się o odpowiednią atmosferę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, a tradycją staje się organizacja firmowej Wigilii. Jak do tego podejść i w jaki sposób zorganizować takie przyjęcie dla pracowników?

Organizacja firmowej Wigilii – czy warto?

Pomysły na firmową Wigilię można znaleźć w wielu miejscach. Inspiracją do tego mogą być np. artykuły umieszczone w sieci, a także wspólnie ustalone z pracownikami kwestie, czy nawet luźne rozmowy ze znajomymi. Przed organizacją tego wydarzenia warto jednak zastanowić się, czy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie.

Jak się okazuje, spotkanie przedświąteczna organizowane dla pracowników ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można odetchnąć od natłoku pracy. Takie uroczystości pozwalają też zintegrować ze sobą zespół pracowników, którzy niejednokrotnie nie często mają czas na spotkania poza pracą i lepsze poznanie się. Wpływa to zatem na ich wzajemne relacje na stopie prywatnej, ale i zawodowej. Lepiej zintegrowany zespół, lepiej współpracuje ze sobą. Jest to też zawsze miły gest w stronę pracowników, którzy w ten sposób mogą poczuć się docenieni.

Jak zorganizować Wigilię firmową – najważniejsze informacje?

Kiedy już zapadnie decyzja o organizacji firmowej Wigilii, należy zabrać się za sprawy związane z jej przygotowaniem. Przede wszystkim dobrze jest określić liczbę osób, która będzie w niej brała udział. Dobrze jest się także zastanowić, czy będzie to wydarzenie wyłącznie dla pracowników, czy także dla ich rodzin. Kolejną kwestią jest to, czy uroczystość będzie organizowana na terenie firmy czy w wynajętym lokalu. W przypadku lokali jedzenie często jest zamawiane właśnie tam. Organizując Wigilię w pracy można też się umówić, że oprócz cateringu, ktoś kto będzie chętny samodzielnie przygotuje ciasto czy przekąskę.

Czy na Wigilii firmowej powinny być prezenty?

Sporym zainteresowaniem cieszy się temat wręczania pracownikom prezentów w czasie firmowej Wigilii. Nie ma tutaj jednego, uniwersalnego rozwiązania. Często praktykowanym rozwiązaniem jest dawanie w tym dniu pracowniom premii świątecznych. Czasami oprócz premii są przygotowywane także różne drobne upominki np. kosze ze słodyczami, herbatami i kawami. Niekiedy pracodawcy zamiast gotówki dają pracownikom vouchery do określonych miejsc np. do sklepów lub do hoteli czy spa. Zazwyczaj jeżeli dawane są premie, to ich wysokość zależy od zaangażowania i osiągnięć poszczególnych pracowników.

Gdy Wigilia organizowana jest również dla rodzin pracowników, na drobne upominki mogą liczyć także dzieci i współmałżonkowie pracowników. Często dla dzieci są to słodycze lub jakieś drobne zabawki. Natomiast współmałżonkowie dostają symboliczny podarunek, który ma im sprawić przyjemność.

 • Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?
  Co zrobić gdy musisz się przeprowadzić?

  Przeprowadzka może doprowadzić do wielu problemów i trudności zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. Co zrobić aby przebiegła szybko i sprawnie?

  Written on czwartek, 20 styczeń 2022 17:44
 • Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?
  Z czym nosić rozkloszowaną spódnicę?

  Rozkloszowane spódnice pozostają w modzie już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmiany w tym temacie. To jeden z ulubionych fasonów, noszony przez kobiety niezależnie od pory roku. Świetnie wyglądają latem z lekkimi bluzeczkami i zimą, w połączeniu z golfami. Jak nosić rozkloszowane spódnice?

  Written on środa, 19 styczeń 2022 12:59
 • Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!
  Białe vs czarne – sprawdź najmodniejsze botki w tym sezonie!

  Botki, czy to białe, czy czarne, koniecznie muszą znaleźć się w damskiej szafie, choćby w pojedynczym egzemplarzu. To ponadczasowe obuwie, które pasuje do wielu stylizacji.  Możesz znaleźć zarówno modele basicowe, jak i z modnymi detalami, aplikacjami i zdobieniami. Podpowiadamy, do jakich ubrań najlepiej je nosić i z czym warto zestawić.

  Written on wtorek, 18 styczeń 2022 10:39
 • Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?
  Porady prawne - czym są i gdzie ich szukać?

  Musisz rozwiązać problem prawny, jednak nie wiesz gdzie się zgłosić, by uzyskać jak najlepszą pomoc? Słyszałeś/Słyszałaś kiedyś o poradach prawnych, ale nie wiesz, czym one tak właściwie są? W tym artykule wyjaśniamy, gdzie szukać pomocy w kwestiach prawnych.

  Written on środa, 12 styczeń 2022 10:20
 • Do czego służą gadżety reklamowe?
  Do czego służą gadżety reklamowe?

  Odpowiednio użyte gadżety reklamowe potrafią przynieść wiele korzyści firmie. Kiedy ich używać? Jak wdrożyć artykuły promocyjne, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy? Co będzie odpowiednim artykułem promocyjnym i kiedy je podarować potencjalnym klientom?

  Written on poniedziałek, 10 styczeń 2022 10:20