wtorek, 14 grudzień 2021 14:38

Wigilia firmowa - Jak zorganizować przyjęcie dla pracowników?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pomysły na firmową Wigilię Pomysły na firmową Wigilię pixabay

Czas, gdy już tylko kilka dni zostało do Świąt Bożego Narodzenia, dla każdego jest wyjątkowy.

 

W powietrzu już wyraźnie czuć atmosferę świąteczną, a w domach pojawiają się dekoracje, które mają przywołać niesamowity nastrój. Coraz częściej również w różnego rodzaju firmach dba się o odpowiednią atmosferę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, a tradycją staje się organizacja firmowej Wigilii. Jak do tego podejść i w jaki sposób zorganizować takie przyjęcie dla pracowników?

Organizacja firmowej Wigilii – czy warto?

Pomysły na firmową Wigilię można znaleźć w wielu miejscach. Inspiracją do tego mogą być np. artykuły umieszczone w sieci, a także wspólnie ustalone z pracownikami kwestie, czy nawet luźne rozmowy ze znajomymi. Przed organizacją tego wydarzenia warto jednak zastanowić się, czy faktycznie będzie to dobre rozwiązanie.

Jak się okazuje, spotkanie przedświąteczna organizowane dla pracowników ma wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można odetchnąć od natłoku pracy. Takie uroczystości pozwalają też zintegrować ze sobą zespół pracowników, którzy niejednokrotnie nie często mają czas na spotkania poza pracą i lepsze poznanie się. Wpływa to zatem na ich wzajemne relacje na stopie prywatnej, ale i zawodowej. Lepiej zintegrowany zespół, lepiej współpracuje ze sobą. Jest to też zawsze miły gest w stronę pracowników, którzy w ten sposób mogą poczuć się docenieni.

Jak zorganizować Wigilię firmową – najważniejsze informacje?

Kiedy już zapadnie decyzja o organizacji firmowej Wigilii, należy zabrać się za sprawy związane z jej przygotowaniem. Przede wszystkim dobrze jest określić liczbę osób, która będzie w niej brała udział. Dobrze jest się także zastanowić, czy będzie to wydarzenie wyłącznie dla pracowników, czy także dla ich rodzin. Kolejną kwestią jest to, czy uroczystość będzie organizowana na terenie firmy czy w wynajętym lokalu. W przypadku lokali jedzenie często jest zamawiane właśnie tam. Organizując Wigilię w pracy można też się umówić, że oprócz cateringu, ktoś kto będzie chętny samodzielnie przygotuje ciasto czy przekąskę.

Czy na Wigilii firmowej powinny być prezenty?

Sporym zainteresowaniem cieszy się temat wręczania pracownikom prezentów w czasie firmowej Wigilii. Nie ma tutaj jednego, uniwersalnego rozwiązania. Często praktykowanym rozwiązaniem jest dawanie w tym dniu pracowniom premii świątecznych. Czasami oprócz premii są przygotowywane także różne drobne upominki np. kosze ze słodyczami, herbatami i kawami. Niekiedy pracodawcy zamiast gotówki dają pracownikom vouchery do określonych miejsc np. do sklepów lub do hoteli czy spa. Zazwyczaj jeżeli dawane są premie, to ich wysokość zależy od zaangażowania i osiągnięć poszczególnych pracowników.

Gdy Wigilia organizowana jest również dla rodzin pracowników, na drobne upominki mogą liczyć także dzieci i współmałżonkowie pracowników. Często dla dzieci są to słodycze lub jakieś drobne zabawki. Natomiast współmałżonkowie dostają symboliczny podarunek, który ma im sprawić przyjemność.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54