środa, 08 grudzień 2021 12:14

Korzyści inteligentnego domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
smart home smart home pixabay

Inteligentny dom to coraz bardziej popularne i powszechne rozwiązanie. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ dzięki niemu codzienne funkcjonowanie w domu jest o wiele łatwiejsze i bardziej bezobsługowe. Czy wiesz jakie elementy może posiadać smart home oraz dlaczego warto wdrożyć te rozwiązania u siebie?

 

Smart home- co to jest?

Inteligentny dom pozwala na sterowanie różnymi systemami w domu za pomocą specjalnego urządzenia lub standardowej aplikacji. Wszystko może działać dzięki centrali smart home. To do niej podłączony jest każdy element. Centrala umożliwia wydawanie poleceń i zapisuje dane, które później wykorzystuje do samodzielnego sterowania. Inteligentny dom pozwala m.in. na zdalną zmianę temperatury w domu, zasłanianie rolet, sterowanie oświetlenie, otwieranie i zamykanie bramy oraz wykonywanie wielu innych czynności.

Inteligentny dom - systemy komponentów

Komponenty funkcjonalne smart home to m.in. inteligentne gniazdka, które umożliwiają śledzenie zużycia energii oraz włączanie i wyłączanie urządzeń zgodnie z harmonogramem. Inteligentne ogrzewanie czy klimatyzacja, dzięki którym można dowolnie sterować temperaturą wewnątrz domu. Kolejnym elementem są czujniki bezpieczeństwa, wykrywające m.in. gaz, zalanie czy dym. Wygodnym rozwiązaniem jest także inteligentne oświetlenie, za pomocą którego można ustawić natężenie oraz harmonogram światła we wszystkich strefach mieszkalnych. Jednym z często wybieranych komponentów inteligentnego domu jest automatyka do bram przesuwanych (https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-bram/) , która umożliwia zamykanie i otwieranie bramy za pomocą aplikacji. Dzięki temu, nie trzeba wysiadać z auta przy każdym wyjeździe i wjeździe na posesję.

Smart home – korzyści

Inteligentny dom cały czas zyskuje na popularności, a to wszystko dzięki korzyściom jakie daje osobom, które wdrożyły go do swojego budynku. Podstawowymi zaletami smart home są oszczędność, komfort oraz bezpieczeństwo. Inteligentne włączniki prądu pozwalają na monitorowanie zużycia energii elektrycznej i zaprogramowanie urządzeń tak, aby zużywały jej jak najmniej. Umożliwiają także zdalne odłączanie urządzeń, dzięki czemu właściciele domu są mniej narażeni na straty prądu. Kolejna ważna zaleta to bezpieczeństwo. System kamer czy symulacja obecności, czyli okresowe włączanie i wyłączanie różnych systemów, dające wrażenie obecności domowników, gdy znajdują się oni poza nim, to duża zmiana w kwestii bezpieczeństwa domu. Co więcej, w razie ewentualnych awarii np. z hydrauliką system od razu daje o nich znać. Istnieje więc mniejsze prawdopodobieństwo zalania czy wystąpienia innych zniszczeń. Trzecia zaleta to komfort. Domownicy nie muszą martwić się o wykonywanie wielu czynności takich jak gaszenie świateł, regulacja temperatury czy wyłączanie zraszaczy. Ponadto, wracając do domu mogą już wcześniej otworzyć bramę wjazdową czy ustawić temperaturę tak, aby wrócić do ciepłego i przytulnego miejsca.  Koniecznie sprawdź ofertę salonu Erdom z Płocka na stronie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/.

 • Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety
  Zlewozmywaki jedno- i dwukomorowe - wady i zalety

  Zlewozmywaki kuchenne, podobnie jak pralki ładowane od przodu lub od góry czy kuchenki gazowe i elektryczne, budzą silne emocje i mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników.

  Written on czwartek, 12 maj 2022 16:34
 • 4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz
  4 cechy, które musi mieć każdy dobry weterynarz

  Jesteś właścicielem zwierzaka? Niezależnie od jego gatunku, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój pupil był bezpieczny i cieszył się dobrym zdrowiem.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:17
 • Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?
  Ekspert kredytowy czy wizyta w bankach? Co wybrać?

  Zanim podpiszemy umowę kredytową z bankiem, będziemy musieli przeanalizować i porównać co najmniej kilka ofert, tak aby wybrać najkorzystniejszą. W tym celu możemy odwiedzać poszczególne oddziały banków bądź udać się do eksperta kredytowego, który odpowie na wszystkie pytania związane z procesem kredytowania.

  Written on środa, 11 maj 2022 11:13
 • Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania
  Sprawdź koniecznie te rzeczy podczas odbioru mieszkania

  Odbiór mieszkania to najbardziej oczekiwany moment całego, nieraz skomplikowanego procesu. Ważne jest, by wstępna radość nie sprawiła, że zapomnimy o skontrolowaniu bardzo istotnych rzeczy, które mogą być kluczowe, byśmy mogli w pełni cieszyć się wymarzonym zakupem i przeprowadzką w swoje cztery kąty. 

  Written on środa, 11 maj 2022 11:09
 • Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?
  Gdzie wykonać zabieg presoterapii w Warszawie?

  Obrzęki, zatrzymywanie się wody w organizmie czy cellulit wodny, to jedne ze wskazań do zabiegów presoterapii – pneumatycznego masażu uciskowego. Na czym polega zabieg? Jakie są inne wskazania do zabiegu? Czy zabieg presoterapii jest bolesny? Gdzie wykonać presoterapię w Warszawie?

  Written on poniedziałek, 09 maj 2022 09:48