środa, 08 grudzień 2021 12:14

Korzyści inteligentnego domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
smart home smart home pixabay

Inteligentny dom to coraz bardziej popularne i powszechne rozwiązanie. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ dzięki niemu codzienne funkcjonowanie w domu jest o wiele łatwiejsze i bardziej bezobsługowe. Czy wiesz jakie elementy może posiadać smart home oraz dlaczego warto wdrożyć te rozwiązania u siebie?

 

Smart home- co to jest?

Inteligentny dom pozwala na sterowanie różnymi systemami w domu za pomocą specjalnego urządzenia lub standardowej aplikacji. Wszystko może działać dzięki centrali smart home. To do niej podłączony jest każdy element. Centrala umożliwia wydawanie poleceń i zapisuje dane, które później wykorzystuje do samodzielnego sterowania. Inteligentny dom pozwala m.in. na zdalną zmianę temperatury w domu, zasłanianie rolet, sterowanie oświetlenie, otwieranie i zamykanie bramy oraz wykonywanie wielu innych czynności.

Inteligentny dom - systemy komponentów

Komponenty funkcjonalne smart home to m.in. inteligentne gniazdka, które umożliwiają śledzenie zużycia energii oraz włączanie i wyłączanie urządzeń zgodnie z harmonogramem. Inteligentne ogrzewanie czy klimatyzacja, dzięki którym można dowolnie sterować temperaturą wewnątrz domu. Kolejnym elementem są czujniki bezpieczeństwa, wykrywające m.in. gaz, zalanie czy dym. Wygodnym rozwiązaniem jest także inteligentne oświetlenie, za pomocą którego można ustawić natężenie oraz harmonogram światła we wszystkich strefach mieszkalnych. Jednym z często wybieranych komponentów inteligentnego domu jest automatyka do bram przesuwanych (https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/category/automatyka-bram/) , która umożliwia zamykanie i otwieranie bramy za pomocą aplikacji. Dzięki temu, nie trzeba wysiadać z auta przy każdym wyjeździe i wjeździe na posesję.

Smart home – korzyści

Inteligentny dom cały czas zyskuje na popularności, a to wszystko dzięki korzyściom jakie daje osobom, które wdrożyły go do swojego budynku. Podstawowymi zaletami smart home są oszczędność, komfort oraz bezpieczeństwo. Inteligentne włączniki prądu pozwalają na monitorowanie zużycia energii elektrycznej i zaprogramowanie urządzeń tak, aby zużywały jej jak najmniej. Umożliwiają także zdalne odłączanie urządzeń, dzięki czemu właściciele domu są mniej narażeni na straty prądu. Kolejna ważna zaleta to bezpieczeństwo. System kamer czy symulacja obecności, czyli okresowe włączanie i wyłączanie różnych systemów, dające wrażenie obecności domowników, gdy znajdują się oni poza nim, to duża zmiana w kwestii bezpieczeństwa domu. Co więcej, w razie ewentualnych awarii np. z hydrauliką system od razu daje o nich znać. Istnieje więc mniejsze prawdopodobieństwo zalania czy wystąpienia innych zniszczeń. Trzecia zaleta to komfort. Domownicy nie muszą martwić się o wykonywanie wielu czynności takich jak gaszenie świateł, regulacja temperatury czy wyłączanie zraszaczy. Ponadto, wracając do domu mogą już wcześniej otworzyć bramę wjazdową czy ustawić temperaturę tak, aby wrócić do ciepłego i przytulnego miejsca.  Koniecznie sprawdź ofertę salonu Erdom z Płocka na stronie: https://mieszkaj-nowoczesnie.pl/.

 • Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym
  Rolety okienne i plisy - funkcjonalność i estetyka w jednym

  Rolety okienne i plisy to dwa rodzaje osłon okiennych, które cieszą się coraz większą popularnością. Oba rozwiązania mają wiele zalet, które sprawiają, że są idealne do każdego domu i biura.

  Napisano piątek, 01 grudzień 2023 09:58
 • Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej
  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej

  Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej może być atrakcyjnym sposobem na zakup domu lub mieszkania za znacznie niższą cenę niż na rynku pierwotnym lub wtórnym. Proces ten jednak nie jest pozbawiony ryzyka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady tej formy nabycia nieruchomości.

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:04
 • Czerwona bransoletka
  Czerwona bransoletka

  Czerwona bransoletka to biżuteria, którą warto nosić na co dzień. Okazuje się, że błyskotka tego typu może przynosić szczęście, dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet. Jaką bransoletkę wybrać? Czym cechują się czerwone bransoletki?

  Napisano wtorek, 28 listopad 2023 12:01
 • Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?
  Drgawki gorączkowe u dziecka - czym są i jak udzielić pierwszej pomocy?

  Drgawki gorączkowe u dzieci są zjawiskiem, które może wywoływać niepokój wśród rodziców i opiekunów. Oto szczegółowy artykuł, który wyjaśnia, co to są drgawki gorączkowe, ich przyczyny, objawy, postępowanie w przypadku ich wystąpienia oraz ogólne ryzyko i statystyki dotyczące tego stanu.

  Napisano piątek, 24 listopad 2023 19:17
 • Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego
  Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

  Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

  Napisano czwartek, 23 listopad 2023 09:54